@yolcu 819

ben seni alamam ah holofira

  1. toplam entry 17427
  2. takipçi 48
  3. takip edilen 83
  4. puan 90499
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

behlül dana

Bir kıssası


Behlül Dânâ bir gün Harun Reşid’den bir vazife ister. Harun Reşid de ona çarşı pazar denetimini verir.

Behlül Dânâ hemen işe koyulur. İlk olarak bir fırına gider. Birkaç ekmek tartar hepsi normal gramajından noksan gelir. Dönüp fırıncıya sorar:

-”Hayatından memnun musun, geçinebiliyor musun, çoluk-çocuğunla ağzının tadı var mı?” Adam da her soruya olumsuz cevap verdi. Memnun olduğu bir şey yoktur.

bir şey demeden fırından ayrılır ve bir başka fırına geçer. Orada da birkaç ekmek tartar ve görür ki bütün ekmekler gramajından fazla geliyor, eksik gelmiyor. Aynı soruları bu fırının sahibine de sorar ve her soruya olumlu cevap alir.

Bundan sonra başka bir yere uğramadan doğru Harun Reşid’in huzuruna çıkar ve çarşı ağalığı işini bıraktığını söyler. Harun Reşid: “Behlül daha demin vazife verdik sana ne çabuk bıktın?” deyince:

Behlül Dânâ : “Efendim çarşı pazarın ağası varmış. Benden önce ekmekleri tartmış, vicdanları tartmış, buna göre herkes hesabını ödemiş, bana ihtiyaç kalmamış.

Beton çimento ekonomisi

Gürül gürül soba yansın dışarda da kar yağıyor olsun. yanaklar akşam yemeğinde biraz fazla kaçırmış olmaktan ve sobanin da vermis oldugu isiyla hafif kizarsin böyle. ve oturup türkiye'nin beton çimento ekonomisini tartışalım sonra da evlere dagilalim istiyorum çok şey mi istiyorum? Ertesi akşam da tarımı yatiralim masaya.

480 ayrı hesaptan mesajlar atan kadın

480'de durduran Ne? Merak ettiğim saplantılı kadın. Bize değil efenim. bize bi hesaptan saldırılsa püskürtmek gudubet suratimizi atmaya bakar. Hemen topuklar. Mağdur hakan peker.
Kadın Hakan peker'e ızdırap olmuş. Karşılık bulamadığı için küfürler, hakaretler de cabası imiş. Mahkemelik olmuşlar. fakat kadin duruşmaya gelmemiş bu sebeple duruşma ertelenmiş. Bir sonra ki duruşmaya da gelmediği takdirde mahkeme, yakalama kararı çıkarılarak getirileceğini belirtmis. 480'de durduran Ne?1 /