1. toplam entry 194
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 2
  4. puan 841
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

kendi halinde

Bir tür münzeviyet hali. Normaliyet hatta.

Her şeyden, herkesten, her yerden bigane bir içsel dönüşüm süreci de olabilir.
Akan trafiği ortasında, yağan yağmuru altında, hatta alalede çalan bir şarkının orta yerinde , öylece ve büsbütün kendinle kendi halinle sıradan ve en normal şeklinle kalabilmektir.

Ne bileyim öyle işte. Kendi kendine yetebilmek belki de ama en kıymetlisi kendini bilmektir.

trabzonspor'un türkiye izlanda maçının trabzon'a alınmasını talep etmesi

Geçen Suriyelinin biri uzunsokağin ortasında genç kızı taciz etti. Hayatımda bir sapığa acıyacağım aklıma gelmezdi ama acimadım değil. Sadece şu kadarını diyeyim 70-80 kişi sıraya girmiş "olümm ben de şamarlayacam bana da bırakın " dendiğini işitmiş olaya şahit arkadaşım. Polis karakolu 50 metre ilerisindeydi olayın yaşandığı yerin bu arada.

Kesinlikle bir yaptırımı haketseler de maçın Trabzon'da oynanması eşit muamele olmaz. Hemşehrilerimi tanıyorum olum, asla eşit olmaz.

anne olmak

Eskiden, ki bu çok eski olmayan bir zaman dilimiyken , okul biter , evlenirim , 2-3 tane çocuk doğurur mutlu mesut yaşarım falan diyordum. Abartmiyorum birkaç sene önceydi bu. Oysa şu an bırak çocuğu evlilik bile bende panik atak etkisi yaratır gibi oluyor.

Bundan sonrası itiraf.

Şu 2-3 sene içerisinde öyle şeyler duydum, öyle şeylere şahit oldum ki büyük konuşmak istemem ancak bu duyguyu yaşayıp yaşamamak istediğimi sorgulayacak raddeye geldim. Bugün çok yakın psikolog bir arkadaş ile konuştuk, çift terapisti. Laf ilişkilere gelince yine en sağlam ve en huzurlu zeminin bekarlık olduğunda mutaaabık kaldık.

Bu da böyle bir giri.

ölüm

Yoğun bakımda yatan hastaları ya da kendi ihtiyaçlarını gideremeyen insanları görünce, kimseye muhtaç olmadan belki de bir uyku esnasında olmasının ne denli büyük bir mükâfat olduğunu düşünüyorsunuz.

Vallahi onun da hayırlısı, amin.

yayla çocuğu

Yayla uşağı olarak , içlerinde bulunduğum gruptur.

Her sabah mis gibi bal, tereyağı, taze sağılmış süt ile başlanılan ve yine oba çocuklarıyla ayakta lastiklerle ile misket, mile oynamaya; derelerde balık tutmaya koşulan günler.

Çam ağacından sakız yapımı ve akşam elektrik olmayan evlerde toplanıp kare petibör bisküviyi çaya batırmak en büyük eğlencemizdi.

Ne günlerdi be.

ekrem imamoğlu'nun camide yasin okuması

Bir kez uzun uzun yazacağım.

Şunu atlıyorsunuz, daha doğrusu bilmiyorsunuz Trabzonlu'nun sol cenahı, öyle klasik solcu değildir. Elde bira, viski boynunda flarlı, ay şekerim'li muhabbet yapan tipler değildir. En azından benim şu ana kadar rastladıklarımda hep bu şekildeydi. Cuma namazı, kalkıp binayı kitleyen ve elinde seccadesi ile namaza giden CHP delegeleri gördü bu gözler. İlkin yadırgamadım değil.Çoğu öyle boş beleş tipler değil ha. Kılmak için ya da okumak için okumaz. Zemini sağlamdır.


Yine, Şu şehirde yaşayıp da 10 yaşına kadar elde elif-ba ile kurankursuna gitmeyen uşak sayısı araştırma yapılsın, asgari düzeyde çıkmazsa bir şey bilmiyorum. Karşı komşum mesela. Geçen yaz kapıya geldi. Çocuğunu hangi camiye yollayacak bilememiş, anneme danıştı. Karşı komşu dediğimde kalburüstü bir solcu mesela. Bu Adam da, memleketinde doğup bir yaşa kadar da büyümüş. Nesine şaşırıyorsunuz, bunun aklım almıyor. Ulan , bu din size mi yollandı bir tek? Tekelinizde falan mı ? Ayrıca size ne olum ? Size ne ?

Milletin başörtüsü , etek boyu, yediği içtiği, gezdiği , harcadığından size ne ? Bunu dert eden adamın imanına itikadi tam herhalde, sırattan gecerim diyor ki milletinkini düşünmeye baslamis.

bu gözler , dindar müteahhit diye gözüküp belediyeden ihale cukkalayan , her namazının fotoğrafını çekip sağda solda siyasilere yaranmaya çalışan tiplerin ne haltlar yediklerini gördü mesela. Adamın kıldığı namazı, okuduğu yasini dert edene kadar gidin vakıflarda istismar edilen sebi-sabi'yi düşünün. 3 üniversite kadrosunda elenip de babasının rektör yardımcısı olduğu fakültede araştırma görevlisi yapılan Uber zekalı sumeyyelerin, hakkınızı gasp etmesine tepki gösterin. Ben şahsen öyle yapıyorum. Üzülüyorum.

Unutmadan, kendisini bilmem ama babasını, dedemden çok dinledim. Bu kapıdan size ekmek çıkmaz yani. Toplu iftar yemekleri de fakir fukara doyurmak da süregelen aile gelenekleri.

Hadi kıps.

stiletto

Ciddi ciddi ayağın anotomisini bozduğunu düşünügit uzun araştırmadım ama internette de benimle aynı dertten muzdarip epey kullanıcı olduğunu fark ettim. Uzun süre giyildiginde, ki bu aylar ile tabir edilen bir süre, tarak kemiklerimde baskı hissetmeye başladım. Israrla doktora gitmemekte dirensem de sevgili bacılar, ben ettim siz etmeyin. Şayet varsa bu ayakkabılara bir yakınlığınız Ara sıra rahat ayakkabıları da es geçmeyin derim. Cidden son zamanlarda hayli pişman olduğum başka bir mesele yok zira.

dünyaitiraf.com

Şuradan birinin girilerine bakıp burcunu tahmin ediyorum, genellikle de doğru çıkıyor. sonra yine de acaba ulan doğru mu tahmin ettim diye işim yoksa ya girilerini analiz ediyorum ya da direkt mesaj atıyorum, teyit için.

Demin de megaloman, bencil ve boş egolu birine denk gelip eksi butonuna basmadan önce "ulan kesin x burcu bu, öyleyse eksiye bile lüzum yok kendi kendine zaten yeterince mutsuz" diye kendimce bir araştırmaya girdim. Harbi x burcu çıktı.

Fazla dikkat çok da evla bir şey değil.
1 /