1. toplam entry 3759
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 10614
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

Yahudi dünya sermayesinin yüzde seksenini ele geçirirken müslüman ne yapıyordu

bu sermaye mevzusunda yahudiler cok avantajlı. ahlaki değerleri yok, bizim gibi çok fazla kati kuralları yok ticaret hususunda. kacakcılık, faiz vs meşru olmayan işler büyük sıkıntı olmasa yahudileri tokatlardım tek başıma. para o işlerde yalan dolan hırsızlık. yani doğru ve zor yoldan onları geçmek için çok doğru olmak lazım o da bizde yok. ancak kola içmeyecek kadar tepki koyabiliyoruz bizde. beni bir salın bak neler oluyor, versin fetvayı diyanet salalım tosunlarımızı bitcoinci elemanı bak israil diye bir yer kalıyor mu? zaten dolandırıcılıktan yana sıkıntımız yok ama genelde birbirimizi tokatlıyoruz. yahudiler bu konuda titizdir. kendi insanını çok tutar bu da onemli.

macrium reflect

arkadaşlar bu uygulama hard disk klonlama ve yedekleme uygulaması. buna benzer ve çok meşhur uygulamalarda var ama hiç birisi bu kadar kaliteli değil ve ücretsiz. bir sürü farklı uygulama denedim. klon alırken 500 gb disk boyutu mesela ama sisteminiz 50 gb lık kısımda bile olsa sanki 500 gb yer lazım gibi salakça ve gereksiz alan ihtiyacı duyuyor. hele ki ssd ye aktarım için kullanacaksanız 120 lik ssd yeterliyken alan yetersiz uyarısı veriyor. bu saatte niye yazdım sol atta güncelleme bildirimi gelince öyle aklıma geldi. ssd ye geçiş için mükemmel bir uygulama haberiniz olsun.

akp'nin türkiyeye attığı en büyük kazık

aliexpress e uyguladıgı agır vergiler. bence öyle yani sık kullandıgım için olabilir. otoyol ücretleri, sıfır araç ötv, akaryakıt falan malum konular. geçen bir zımbırtı aldım yolda kendisi şu an gemide. yaklasık 600 tl civarı liste fiyatı. bana 900 tl gibi bir anahtar teslimi olacak. resmen -o ne la yarısını bana ver gardaş- dedi devlet.
1 /