@zeyn

bulutlar geldi, üstünde durdu...

  1. toplam entry 4523
  2. takipçi 8
  3. takip edilen 5
  4. puan 19223
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

kim var imiş biz burada yoğ iken

#7078507

Çok saygıdeğer, canım, bir tanem, dünya yakışıklısı, kişiliği de gözleri gibi renkli (maşallah) hocam; verdiğiniz kitapları henüz okuyamadığım için affınıza mağrurum, İnşallah.

En kısa sürede sınava hazır olacağımın sözünü de vermiş olayım.

Bana verdiğiniz şahane hediyeleri burada paylaşmayı çok istiyordum ama kem gözlerden korumak adına paylaşamadım.

assam çayı

Içilen yere göre farklılık gösterir. Kimi yerde türk damak tadına uysun diye baharat oranını düşürürler ki bu o çayın doğasına aykırıdır.
Pakistan'da içtiğime en yakınını beta tea'de içtim. Gerçekten baharat dengesi muhteşem. Hatta biraz eve de aldım. Demleyip, demleyip içiyorum.

posa

Insanın da vardır. Bütün özü bir takım insanlar tarafından emilmiş, geriye kala kala posası kalmış. Güzel duygulardan, hislerden, sevecenlikten uzak bir posa.

boşanmak

Kendini gerçekleştiren kehanet. Bir kere bu kelime ağızdan çıktıysa geçmiş olsun, on yıl da geçse mutlaka gerçekleşiyor. Ve bu başlığa bir kez geldiyseniz yine geçmiş olsun. Çünkü şüphe varsa karar verilmiş demektir.
Iki türlü boşanma davası açılabilir. Ilki anlaşmalı ikincisi çekişmeli. Donuna kadar alırımcı tayfa çekişmeliyi tercih eder. Iki medeni insan olarak ayrılalım diyenlerse genellikle anlaşmalıyı. Anlaşma protokolü aslında çok da bağlayıcı bir protokol değil. Her madde için tekrar dava açılıp değişmesi sağlanabilir. Hatta hakim yazılan maddeyi uygun görmezse uygulamak zorunda değil. Hakimden hakime bile değişebilir. Mesela bazı hakimler ortak velayeti kabul etmezken, bazıları edebilir.
Diyelim ki protokol imzalandı. Bunun yine bir bağlayıcılığı yok mahkemede vazgeçme şansınız var.
Ama boşanmanın her türlüsü zor o yüzden siz hiç evlenmeyin.
1 /