@zeyn

bulutlar geldi, üstünde durdu...

  1. toplam entry 4791
  2. takipçi 10
  3. takip edilen 12
  4. puan 21275
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

asude huzunova

Doğum gününü buradan da kutlayayım eksik kalmasın. Diğer tüm mecralardan kutladım çünkü. Canım dünürüm umarım yeni yaşın sana güzellikler ile gelir. Çok seviyorum. En kısa zamanda tahanlının üstüne mum koyup üflemeli bir parti yapalım.

dünyaitiraf.com

Bir süredir üzerimde bir kibirlilik hali var. Etrafımdaki birçok insanın kalitesiz, cahil, kezban, keko olduğunu düşünüyorum. Üstten üstten konuşup karşımdakini eziyorum. Bu halimden iğreniyorum ama içimde küçük bir nokta bundan muazzam bir haz alıyor. Bu sen değilsin, sen böyle bir insan değilsin deyip duruyorum kendime ama yediğim halttan da geri duramıyorum. Allah'ım sen affet.
Bir de bir öfke var ki sormayın. Herkesi ıslak hortumla dövdüğümü hayal ediyorum ve işin kötüsü bunu eyleme dökme fikri çok aklımı çeliyor.
İşte son zamanlarda böyle iğrenç bir insan oldum. Tabii bu hale bir günde gelmedik.

efexor xr

Yoksunluğu çok ağırdır.

Üç gün üst üste içmeyince başıma gelenler;
-abuk subuk yerlere aniden giren kramplar. Mesela düz yolda yürürken belime kramp girdi ve olduğum yerde kalakaldım. Ayakkabımı çıkarırken bacağıma kramp girdi, öyle şiddetliydi ki dakikalarca kapıda geçmesini bekledim.
- korkunç bir öfke hali oluştu. Etrafımdaki herkesi ıslak hortumla dövmek istedim.
- sol kolumda şiddetli bir fibromyalji atağı başladı.
-kalbim 150 falan atıyor.
- birden bir ateş basması ve yoğun bir ter, peşi sıra üşüme, titreme.
- görme bozukluğu. Telefondaki yazıları göremedim. Yaşlı dedeler gibi telefonu uzaklaştırıp yakınlaştırmak suretiyle gelen mesajları okuyabildim.
- nefes almada güçlük. Kısacık bir mesafeyi yürürken 3 kere durup dinlendim.
Bunlar aklıma gelenler ki gelmeyenler olduğuna eminim çünkü bu ilacın yoksunluğu unutkanlık yapar.

atilla taş

Gün gelip de şu zevatla aynı fikirde olacaksın deseler, "hadi len oradan" derdim. Tayyip'in kimleeer kimlerle beraber sözündeki kimleeer gibi hissediyorum ama adam haklı be. Hep söylerim, dini ve siyaseti Karadenizliler'den kurtarmadan bu ülke feraha kavuşmaz diye. O da benzer bir şey söylemiş.

övülünce ne yapacağını bilememek

Sürekli çocuklarını yerme eğiliminde olan ülkem ebeveyninin yetiştirdiği çocuklar muzdarip bu durumdan. Daha yetiştirilirken okulun en başarılı çocuklarından biri de olsan hep senden daha iyisi olduğu fikri ilmek ilmek işlendiği için büyüyüp başarılı bir insan olduğunda da övgüyle karşılaşınca ne yapacaksın bilemiyorsun tabii. Çünkü niye, yetersizsin.
Mesela ağbim Türkiye'nin en başarılı simültane tercümanlarından biri. Ne zaman biri yanına gelip çok başarılı çeviri yaptığını söylese, "konuşmacı iyiydi, ses sistemi güzeldi." Gibi argümanlarla aldığı övgüyü göğsünde yumuşatıp başka tarafa paslardı. Birgün bir arkadaşı bu durumu fark edip "oğlum adam sana övgülerini bildiriyor sen niye teşekkür edip geçmiyorsun da bu övgüyü üstünden atmaya çalışıyorsun" demiş. Bunu anlatınca dedik ki ulan bu bizim aklımıza niye gelmedi bu zamana kadar. Bir övgü alınca teşekkür et geç.
Niye aklımıza gelmedi hemen söyleyeyim çünkü mahallede şu an küçük esnaflık yapan imamın oğlu hep bizden daha iyiydi. Bize bu öğretildi.
1 /