1. toplam entry 1385
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 2
  4. puan 4794
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

hal hatır sorunca dert anlatmaya başlamak

Selam verdik borçlu çıktık durumudur. Dinle dur bundan sonra. Bu insanlar en büyük derdin kendinde olduğunu sanır. Karşısındaki derdini anlatmaya kalksa o da bişey mi bendeki dert de şöyle diye dert yarıştırır. Çünkü karşısındakinin derdi mühim değildir. Selam verdi ya basar gaza derdini hunharca anlatmaya başlar. Sen benimde şöyle oldu desen de anlatmaya devam eder. Böyle insanların;

(bkz: azalarak bitmesi ümidiyle)

Sokak köpekleri

Sokaklarda büyüyen, acının, kederin, fakirliğin dibine vuran gariban köpeklerdir. Ağızlarında gariban cigarası samsun eksiktir. Bir de böyle bir boşvermişlik tükenmişlik vardır bunlarda. Hayat yorgunluğu mu desem ne desem bilemedim. Çete halinde gezenler ekmeğinin peşinde koşan tuttuğunu koparan özgüveni yüksek köpeklerdir. Ama tek başına kalanlar genelde kasap önlerinde insafa gelen olur da iki lokma bişey yerim diye beklerler. Hayat kiminin derdi tüyüm kesilsin güzelleşeyim kiminin derdi iki lokma ekmek yiyeyim.

(bkz: yakarsa dünyayı garibanlar yakar )

sevdiğin bir huyunu yaz

Mütevazileri pistten alalım.

Yarım kalan işleri sevmiyorum.
Kendimi olduğum gibi kabul edebiliyorum.
.
.
.
.
.
.
Uzar gider.

Dipnot: insan kendi güzel huylarını anlatırken ne kadar zorlanıyormuş meğerse. Yada bende güzel huy yok. Neyse huysuz ve tatlı kadın olarak hayatıma devam eder kafama sıkar giderim.
1 /