ptt kargo

diğŸer kargo şŸirketlerine oranla daha ucuz ancak gönderim süresi daha uzun olan kargo şŸeysi. an itibariyle yurtiçi kargo'da rahat 6-7 tl civarında bir ücrete göndereceğŸim kargoya 3 tl aldılar. bakalım akibeti ne olacak
devamını gör...
aksine hızıyla beni benden almıştır. iç anadolu gibi bir mesafeye onca eşyayı 20 saat kadarlık bir sürede ulaştırmıştır. ücretide takribi olarak 50 kuruş/kilogramdır. mesafenin bir önemi yoktur. isterseniz muğladan artvine gönderin.
devamını gör...
yurtdışından gelen kargoları asla adrese teslim etmeyen sürekli mesai saatleri içinde ptt gümrük müdürlüğüne gidip bizzat şahsen kişinin almasını gerektiren berbat yer.
devamını gör...
3 kere kullandığım kargo firması..fiyat olarak gerçekten ucuz ama çok geç gidiyor..ilk gönderim 4 günde gitmişti acelesi yok dedim ikincisini 6 günde aldım üçüncüsü 4 gündür yok ortaklıkta hala..
devamını gör...
bir ilden küçük bir ilçeye, sabah verdiğiniz posta diğer günün akşam üzerine yerine ulaşır. gayet makul fiyata, hatta bedavadan ucuza. diğer şirketlerin illerden ilçelere haftada bir gün geldikleri de vaka iken daha ne olsun. ptt kargo takip sitesinden de barkod numaranızla postanın o an nerede olduğunu görebiliyorsunuz. ptt kargoyu bu noktaya ulaştıranlara teşekkür ederim tüm samimiyetimle.


devamını gör...
oldukça yavaş bir kargo şirketidir.türkiye'nin herhangi bir yerine kargoyu 5-7 günde göndermektedir.en azından benim gönderide böyle oldu.artı...mal gibi çalışanlara sahiptir.25 tl olarak belirttiğim ücreti 35 tl yapmak herhalde mallık ötesidir.itiraz yaptığınızda size binbir türlü cevap vererek sizi suçlu duruma çıkarıyor,mal çalışanlarını haklı gösteriyorlar.....şimdi zaten bunlar devlet memuru ne zaman sallamış ki insanları mağdur olmuş bu olmuş.ama kargo gönderisinin dönüpte yine bumerang gibi yok efendim alıcı kabul etmedi 6.50 tl'yi siz ödeyeceksiniz demeleri beni sabah sabah cinnetlere sürükledi.dönüp o güzel (!) şahsa telefon açtım.telefona çıkmıyor.aradığınız kişiye ulaşılamıyor diye.tabii dedikleri 6.50 tlyi vermedim.şimdi efendi sana 25 tl'ye koca 4 ciltlik kitap gönderiyoruz.7 tl'lik kargo ücretini çok görüyorsun ve sonra bir telefon bile açıp bir hata oldu demiyorsun.evet ulan seni bu sözlüğe deşifre http://ediyorum.adıyaman gölbaşılı devlet memuru....internette öyle dini şeyler yazıp,reklam yapacağına gönderini alıp mağdur etmeseydin beni...evet vatandaş belki telefona çıkmıyorsun..kaçıyorsun.evet bu dünyada belki sana bir şeyde olmaz ama hakkımı sana helal etmiyorum.ahirette iki elim yakanda olacak gölbaşılı devlet memuru........


editasyon:gerçi bu ptt kargo yazısı pek olmadı ama olsun.zaten canım sıkıldığında bu sözlüğe yazıyorum.yeterrrrrrrrrrrr!!!!!!!
devamını gör...
şahıslara göre memnuniyet değişmekte. hem gönderici hem alıcı olarak istifade ettim. ikisinde de bir sıkıntı gerçekleşmedi. sıvı gönderimini de kabul etseler çok iyi olacaktı.
devamını gör...
askerin nizamiye dışındaki bir numaralı dostudur, en uzak yerlere bile bir şekilde geçte olsa gelmesi gitmesi gerekeni ulaştırırlar.

bir diğeri ise zaman gazetesi bürosudur. malak gibi internet kafe falan arayacağına gidersin büroya elbet sana bir yer gösterirler yer içersin köy öğretmeni abilerle piknik bile yaparsınız.
devamını gör...
tüm tus materyalimi emanet ettiğim devlet kargosu. sempatim var ptt'ye yamuk yapıp bozmaz, çalışmalarımı başlamadan baltalamaz inşallah.*
devamını gör...
diğer kargo firmalarına göre daha ucuzdur. ancak, diğer kargo firmalarının bir günde götürdüğünü ptt iki günde götürür. işin acele değilse tercih edilebilir. acele ise üç-beş kuruş fazla verir, diğerlerini kullanırsın. işin görülmüş olur.
devamını gör...
mecbur kalınmadıkça kullanılmaması gereken kargolardan. sebebi mucibesi ise kargonuzu kaybediyorlar. ve suçu da kabul etmiyorlar. gerçi etseler ne olacak giden gitti sen şarkılar söyle peşinden boşver.
fiyat olarak uygun ama, hizmet kalitesi açısından çok sıkıntılı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar