pucca'nın 5 yıl 10 ay hapis cezası alması

kendisinin ağlayarak sosyal medyadan duyurduğu ceza. buradan

kendisi 7 yıl demiş ama haber siteleri 5 yıl 10 ay + 66 bin 660 tl para cezası yazmış.

uyuşturucuya özendiren yayınlar yapan kişiye 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası veriliyor. buna göre verilen ceza normal.

edit: şunu da şuraya koyalım bu ülkede başbakanın yeğeni de uyuşturucu suçundan hapis cezası aldı kimse ağlamasın.

buradan
devamını gör...
şimdi bi defa "tacizciler bu kadar almıyor" argümanı çok yersiz. kesinse suç alıyorlar bu bir, almasalar dahi bir suç kanunda ne kadar süre hapis cezası ile cezalandırılıyorsa hakim o sınırlar arasında kalmak zorunda. bunun lamı cimi yok.

"bir uyuşturucu madde kullansanız hangisi olurdu" ve "escobar açları doyurdu" minvalinde iki tweetten ceza almış. burda saikinin özendirme olması önemli değil. önemli olan özendirme sayılıp sayılmaması fiilin. bunlar özendirme sayılabilir. diğer yandan narcos dizisi yüzünden o kadar çok terörist hayranı çıktı ki ortaya nerdeyse 1 milyon kişi işlemiştir bu suçu. gel gör ki bahsi geçen şahıs yanılmıyorsam influencer diye geçen aşırı ünlü bir sosyal medya fenomeni. kendinize influencer diyorsanız yani "etkileyen" kitleleri böyle bir konuda da etkileyebileceğinizi öngörmeniz gerekir. kaç takipçisi vardı bilmiyorum 100k olsun, bu rakamın ulusal bi kanalın yayınından pek farkı yok. fatih portakal çıkıp tv'de "bi uyuşturucu kullanma hakkınız olsa hangisi olurdu" dese o da ceza alırdı. çok ağır bir sonuç, "oh olsun" demem ama bütün fenolara ders olsun.

bu tipler ezhel'i kamuoyu baskısı ile cezadan kurtarmışlardı. şimdi bu kadını niye kurtarmadılar ben onu anlamadım. birden fazla şarkısında uyuşturucu maddenin adını da vererek özendirme yapan ezhel nası ceza almadı gerçekten anlamıyorum bunu. geceler şarkısında aynen şu lirik geçiyor: esrarın da etkisiyle ışık daha parlak, çekilir nefesler bundan âlâ özendirme mi var ? lirikle beraber klipte de esrar içen kişi görselleri var. ama baskıyla kurtardılar işte adamı cezadan. klip de şarkı da hala yayında. bu adalet mi şimdi ? kamuoyu her zaman doğru tepki mi veriyor ? yoo, al işte bu kadın iki tweetiyle 5 yıl ceza yerken konserlerde binlerce kişiyle şarkısını söyleyen, milyonluk klipler yayınlayan ezhel salıveriliyor. adalet bir davayla sınırlı olamaz, olaylar arası tutarlılık gerekir. siyasi bir karar alındığını düşünüyorum ben ezhel konusunda, seçimler yakın vs. diye gençlerin tepkisinden korkulmuş olabilir ya da ona benzer çekinceler. işte bu kadar iğrenç bir yargı anlayışı var bu memlekette.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar