pucca

sadece yaşadıklarını (ki genelde sevgilileriyle yaşadıklarını) yazarak köşeyi dönmüş kadındır. blog yazarlığı sırasında emlakçıya depozito vermemek için kırk takla attığından, kirayı paylaşmak için birlikte yaşadığı ev arkadaşlarından, kredi kartının ekstresini ödeyecek parası kalmayıp babasına ödettiğinden falan bahsederdi. sonra bir fenomen oldu, kitapları çıktı falan bildiğin cindrella oldu hatun.artık twitterda müstakil lüks evinin fotolarını falan paylaşıyor..bir gazetede ve ünlü bir dergide köşe yazarlığını kaptı, tv kanalları da her gün ne olur bize çık diye teklif yağdırıyormuş. hey gidi dünya..
devamını gör...
idiocracy'deki pankreas güreşçisi amerikan başkanına benzettiğim "fenomen". büyüklerimizin bir sözü vardır ya, "öyle goethe böyle faust" diye, işte tam olarak o sözün karşılığı bence bu yazar bacımız. zamanında tavuk suyuna çorba, bir genç kızın gizli günlüğü gibi kitaplar vardı. bunlar da 5-10 ciltten oluşuyordu, zira eski bir denklem der ki "easy reading = easy writing". bir de 22 liraya satılıyormuş bu hanım kızımızın kitaplarının bir cildi. marcel proust'un kayıp zamanın izinde'sinin bir kitabına yaklaşık bir fiyat bu. hatta kara kitap da bu fiyatlara satılıyor. bunun için türkleri de suçlayamayız tabii. kolay okunan +18 kitaplar bütün dünyada ilgi görüyor. zamanında melissa p'nin edebi facia bir kitabı da meşhur olmuştu. en son grinin 50 tonu bu şekilde meşhur oldu. bu da benzer bir şey. ucuz ilişki kitabı. tek farkı türkiye'de pahalıya satılması.
devamını gör...
çisgifim karakteri. hiçbir bölümünü izlememiş olmama rağmen kalemine, defterine, kalemliğine, çantasına, suluğuna kısaca her ürününe teker teker aşıktım. çok sevimli bi karakter değil ama sanırım kırmızının çekiciliğinden kaynaklanan bi şey.
devamını gör...
ünlü olmadan önce telefon ile katıldığı canlı yayında kendisini terk eden erkek arkadaşına eşcinsel iftirası atarak ifşa etmiş, linç kampanyası yürüterek meşhur olma yoluna gitmiştir.

kimliği açığa çıkmadan önce yazdığı ilk romanının tanıtımında perdelerle örtülü ışıklandırılmış bir kafesin içinde egzantrik hareketler yaparak gölgesini canlandırmıştır. bu duruma tepki gösteren bazı kitap severlerin kafese fıstık ve muz fırlattığı söylenen rivayetler arasındadır.
devamını gör...
en son çocuğuna şebelek kocası kendi ismini vermişti. nüfus memuru isim ne diyesorunca mal kocası osman demiş çocuğun ismi osman olmuştu. bunlar batı koyacaklarmış esasında.

çocuğa verilecek isim seçiminden de vaktiyle şımarık hareketlerinden de şuraya öpüp kitabımı bıraktım tarzı hallerinden de anlaşılacağı üzere overrated ötesi kişilik.
devamını gör...
meslektaşım. kendisini sevmem ama bazı minik sözleri var ki burun sızlatır ayrıca bir öğretmenler gününde yazdığı yazı gerçekse o kadar tatlı geçirmiştir ki gidip kızın elini öpesim geldi.

buradan
devamını gör...
önüne geleni yazar yapınca böyle sonuçlar doğması çok normal.
en son aldığı doğum kilolarını vermekle meşgul değil miydi bu abla? ne ara buralara geldi hayret. abla yi sen yi.
devamını gör...
gündeme gelince şöyle bir girip baktım kimmiş diye. kanaat getirdim ki ülkemiz vasıfsız ünlü cenneti. neden ünlü olduğunu bilemediğimiz, özel hayatını naklen kim izliyor bilemediğimiz kişi. anne olmuş vs. kapağında öpücük gönderdiği kitabında ne anlatıyor merak etmiyorum. kimsenin bu kadar boş vakti olmasın, kimsenin beyni bunlarla uyuşuyor olmasın, lütfen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar