python

gelişmekte olan yazılım dili. şuan çok kullanıcısı yoktur ancak kısa sürede yayılması bekleniyor. türkiye için değerlendirirsek. eğitimi ve açık kod dağıtan siteler vardır. bi tanesi :

http://www.istihza.com

google yavaş yavaş bu dil üzerine kendisini temellemektedir.
devamını gör...
phpden sonra ilk defa bir dili bu kadar sevdim... saatlerce sıkılmadan kod yazabilirsiniz.. hatta adamların kabul edeceğini bilseydim üniversitenin döner sermayesine de bu dille yazacaktım ays yi ama yine phpyle başladık gidiyoz bakalım..
devamını gör...
programlama işine ilk defa başlayacak birisine rahatlıkla önerilebilecek çok tatlı bir dildir. internette yaptığınız araştırmalar sonucunda da muhtemelen aynı sonuca ulaşacaksınız.

eğer bu entry mi okuyup da bu işe başlamak isteyen olursa elimden geldiğince , bilgim dahilinde , yol gösterip kaynak temin edebilirim.
devamını gör...
windows'a kurmasi cok zor olan program. paketlerini adam gibi yuklemek sac agartiyor! bir haftadir ugrasiyorum, el insaf windows! acik kaynak programlara neden bu kadar dusmansin? adam bunu mac'e linux'a indirir indirmez kullanmaya basliyor, biz bir haftadir paketleri kurmaya ugrasiyoruz. programi kullanmaya henuz basladim yine de sorusu olanlara yardimci olmaya calisirim.

ama Allah'i var, durust program. mesela bilgisayarda 3.1'i 2 ile carptigimizda 6.2 buluruz, degil mi? aslinda bu sonuc, bilgisayarin yaptigi bir yakinsamadir. aslinda bilgisayar bunu 6.2000000000000002 olarak bulur ama bunu kisitli hafizadan dolayi bir yerde keser, biz o en sondaki 2'yi gormeyiz. hah iste ailemizin delikanli programi python o 2'yi bizden gizlemiyor, neyse o! :)

ek: kullanimi cok kolay olan, esnek ve hizli program. ustelik ucretsiz. yapanlarin emeklerine saglik.
devamını gör...
tiobe index'e göre şubat ayı itibariyle 4. popüler programlama dili. c sharp'ı yerinden etmiş.

machine learning ve big data alanlarında standart dil olma yolunda ilerliyor.

kolay öğrenilmesi ile hızlı geliştirmeye imkan sağlamasına rağmen mobil tarafta yeteri kadar gelişmiş değil. ayrıca kurumsal uygulamalarda veri erişim katmanını yönetmek şimdilik pek kolay gözükmüyor.

merak edenler için;
orjinal doküman
türkçe doküman
devamını gör...
oldukça popüler, fakat benim bir türlü ısınamadığım bir programlama dili. gördüğüm kadarıyla genellikle yapar zeka uygulamalarında kullanılmaktadır.

kolaylığı* dolayısıyla yeni başlayan kişilere tavsiye edilir.
devamını gör...
(bkz: iki gözümün çiçeği)

tam manasıyla benim için bu manaya gelen programlama dili. nesne tabanlı programlamanın, mobil programlamanın, veritabanı işlemlerinin, sistem mühendisliğinin, veri analizinin, deep learning ve machine learning uygulamalarının ve daha nicelerinin oldukça kolay kotarılabildiği programlama dili. seviyorum seni python, aşığım sana. while death=me olana kadar seveceğim seni. n'olur bırakma beni...
devamını gör...
tam bir merak salıyorum, bakayım diyorum bir bakıyorum ekşide yere göğe sığdıramıyorlar gayri ihtiyari bir antipati geliyor. illa ki bir gün sövecekler, linç edecekler o zaman bakarım artık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar