quechua

özel bir dil olmasının yanı sıra bu dili konuşan insanları da simgeleyen bir kelime. kolombiya, ekvator, peru, bolivya, şili ve arjantin'de konuşulan bir dil. ispanyolca'dan sonra gelmesi değersiz olduğunu göstermez. bir kültür içermekte bu kelime, bir coğrafya değil...
devamını gör...
quechua/kichwa/keçuva halkı. güney amerika'da and dağlarında konuşulan bir kızılderili halkı.

ve

fransız spor malzemeleri firmasının adı.

ikisinin arasında ne alaka var ben de bilemedim sayın seyirciler.
devamını gör...
ben de nereden tanıdık geliyor diyorum.
(bkz: caps ver ne dediğin anlaşılmıyor)termos, çadır, mat gibi bir kaç temel ürününü kullandım. fiyat performans açısından gayet iyi. fakat bir üst segmente çıktığınızda mesela kışlık kamp malzemeleri filan yetersiz kalıyor, zaten pek öyle 4 mevsim ürününü filan da bulamazsınız. outdoor, exterme sporlarla ilgilenenler için ürünleri başlangıç düzeyinde yeterli.

işin tadını almaya başlayınca yetmiyor, ister istemez üst levele atıyorsunuz kendinizi...
devamını gör...
derin sözlük zirvemizin tam orta yerine denk gelerek dikkatimizi dağıtan homo safiens sesi. tam olarak şöyle hapşurdu kızcağız ki bana arkadaşlar söyledi hapşırık olduğunu zira gençleri rahat bırakmak üzere kalkmaya hazırlanıyordum.

“kheaaaşşşşuğaaaaaaaağhhh!!!”
devamını gör...
sırt çantaları milli çanta ünvanına kavuşmuşsa da kendilerinden vazgeçemiyoruz efenim. bin kere makinede yıkandılar renk atma yok, dikişlerde sökülme yok, yırtılma yok. termosları orta halli ayakkabılar da öyle. niye bu kadar rahat ki çantaları? ne zaman başka bir çanta taksam neden, neden ona ihanet ettin diye kendime kızıyorum. bizimkisi true lov.
devamını gör...
fiyat performans açısından başarılı olan decathlon'un markası.
herkesin taktığı küçük sırt çantalarını yıllarca 15 liraya sattılar.
şimdi çantayı yenilemişler 25 liraya satıyorlar.
ben de ihtiyacım olduğu zaman severek kullanıyorum.
bende ayrıca 20 lt ve 50 lt kamp çantası var. 20 lt olanı bikaç günlük seyahatler için yeterli oluyor. 50 lt olanı da kamp için yeterli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar