bu sorunsal birçok sorunsalı beraberinde getiriyor.
açık giyinen kadından rahatsız olmak kişiyi haklı yapar mı?
pis kokan birinden rahatsız olmak kişiyi haklı yapar mı?
apartmana yabancı insanların girip çıkmasından rahatsız olmak,
dik dik bakan veya süzen insanlarından rahatsız olmak...

biri kanunlar dahilinde başka bir insanı istediği gibi rahatsız edebilir mi? kimilerine göre eğer yasal ise kimse karışamaz. kimilerine göre ise karışılması müdahale edilmesi gerekiyor *. bana göre ise her ne kadar rahatsız olsam da karışılmaması gerekir. biraz itaatkar bir tavrım var bu konuda. ancak şüphelerim sürüyor, yani bu başlığı açmamdaki gayem farklı düşünceleri okuyup düşüncelerimi sorgulamak, yön vermek.
devamını gör...
rahatsız olmak yetmeyeceği gibi olmamak hatta kimsenin olmaması da yetmez. bununla pek bir ilgisi yok yani.
tamamen randevu evi gibi işleyen bir apartman düşünün, tüm komşular razı ve kendileri de bundan yararlanıyor, kendileri de evlerini bu şekilde kullanıyor. kimse rahatsız değil. haklılar mı peki?
ya da apartmanın çoğu benim saç traşımdan rahatsız. haklılar mı?

elbette iki sorunun da cevabı olumsuz.
devamını gör...
rahatsız olduğunuz eyleme göre değişir sanırsam. komşun açık giyiniyormuş rahatsızsın ama ona direkt bir müdahale hakkın yok. bu yönetildiğimiz kanunlara göre de islam'a göre de. islam olarak sanırım nasihat edebiliriz ancak. ancak benim bahsettiğim konu basit bir rahatsızlık değil. bunun size de, ailenize de zararları olur. alt katıınızda uyuşturucu ticareti yapılıyor diyelim, banane mi dersiniz? fuhuş yapılıyor, buna nasıl banane kime ne diyor dindarlar anlayamıyorum. aslında anlıyorum ama o konuya girmeyeceğim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar