rahşan ecevit'in tayyip erdoğan'a verdiği cevap

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın bülent ecevit'e seviyesizce kullandığı ifadelerden sonra rahşan annenin verdiği naif ve yerinde cevaptır.

erdoğan'ın ecevit'i hedef alan sözleri; "ana muhalefetin başındaki adamın geçmişine baktığın zaman, zaten bunlar amerika'daki liderlerin, afedersin lider poposunu tırabzana dayıyor, o da karşısında el pençe divan duruyor. bu dönemler geride kaldı, böyle bir türkiye yok artık. her yerde karşımızdaki neyse, biz de oyuz. öyle el pençe duran bir türkiye yok. bunu herkes görecek, bilecek, buna göre konuşacak. eğer siz şahsiyetinizden taviz verir hale geldiğiniz zaman, sizin sırtınızda daha çok boza pişirirler. dik duruş, bizim için önemli."

rahşan hanımın cevabı; "türkiye'nin ulusal çıkarları söz konusu olduğunda özellikle amerika ile haşhaş konusunda yahut kıbrıs ve ege konularında damga vurmuş ecevit günlük siyasi polemiklere malzeme yapılma saygısızlığını hak etmeyecek izler bırakmıştır. bu tip gereksiz polemiklerin toplumda farklı bir algı yaratma amacıyla yapılmış olduğu kaygısıyla kamuoyuna bir açıklama yapma ihtiyacı duydum."

you can touch this
devamını gör...
ecevit'in türk siyasetine damga vurduğu diğer bir konuda altı bezlenirken başbakanlık yapmış olmasıdır. yeni nesil bunu pek bilmez. haber metninin içerisinde yer almamasına rağmen kayda değer bir bilgidir bu.
devamını gör...
alt bezi değiştirilecek durumda dahi devleti için çalışıyor olmak utanılacak değil gurur duyulacak bir vefadır. kendileri bu duruma düştüğü zaman ne hale geleceğini ve nerede olacağını kestiremeyenler bir zahmet öte dursun. rahşan ecevit'e sevgiler. sonuna dek haklı.
devamını gör...
bir devlet baskani dusunun once bir teror orgutu kandiriyor sonra bir zamanlar kolkola gezdigi sonradan adina orgut dedigi baska bir teror orgutu kandiriyor. en son da kuzey irak bilmemnesi kandiriyor. bu durum alti bagli olmaktan cok daha kotu.
devamını gör...
sadece ecevit değil, türkiye'nin ortak değerlerine sistemli olarak saldırılar düzenleniyor. cebine üç beş kuruş konulmuş kişilerin televizyonda gördüğünüz saçma sapan açıklamaları dahil bunların hepsi toplum mühendisliğinin bir parçası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar