ramazan ayında lgbt yürüyüşü

mersin'de yapılacak... buna izin verenler, nasıl izin veriyorlar? cidden anlamıyorum. helak olmak için aranıyoruz resmen. umarım bir vesileyle engellenir.
devamını gör...
belki bir mucize olur ve söyle güzel bir meydan dayağı izleriz.
devamını gör...
ayıptır. taksim'deki yürüyüşlerinde ortaya çıkan iğrenç görüntüleri hatırlıyorumda...

şu mübarek ayda huşuyu bozarlar. bu zamanda izin verip ertelemeyen vali hangi kafadaysa artık. saygı karşılıklı olur. en azından mübarek ayımızda bunları görmesek, duymasaydık daha iyi olmazmıydı?

rabbim bunların günahından bizleri helak etmesin.
devamını gör...
politik konuşmayalım: bu insanların sosyo-kültürel profilleri, geldikleri aile yapıları belli. genelde küçükken akraba tacizi, enseste falan uğrayarak bu pozisyona geliyorlar.
osuruğun sesini öksürerek bastıralım da, osuruğun kokusu nasıl bastırılacak a dostlar ?

edit: yahu Allah aşkına şuna nasıl bi kafayla eksi basıyorsun ki? %99'u bu adamların böyleler. köyünde eşeklerle halvet olan adamlar şehire geliyor, 10lu 15li ürüyor, çocuklarına hallenmeye başlıyorlar, sonra çocuk o biçim oluyor. yalan değil, senin apırıp köpürmen de hiçbir şeyi değiştirmeyecek. politik konuşmaya gerek yok. bu toprakların kültürünün iğrenç bir parçası bu. ha genelde doğulular. haydi selametle.

not: kimseyi kınamıyorum. kınıyorsam da bunları bu hale getiren sosyokültürel yapıyı kınıyorum.
devamını gör...
şimdi, bir kişinin toplumsal alanlarda içki içmesine karşıyız. yalnız, eğer bu içkiyi camide içerse; tepkimiz elbette ki daha büyük olacaktır. bundandır ki, bu yürüyüşün ramazan'da yapılıyor olması, kinimizi ve nefretimizi kat be kat arttırıyor. yoksa ilgili şahısların yürümesine her türlü karşıyız. burada dini alet etmek diye bir şey yok. dinen yanlış olan bir şeyin, dinen mübarek sayılan bir ayda yapılıyor olması mevzu bahis. peki, kul hakları, günahlar, ölümler... biz bunları da her daim elimizden geldiğince eleştiriyoruz. şu dünyada bir kişiyi, bir şeyle itham etmekten daha kolay olan ne var acaba? misalen bir başlık:

(bkz: mesele faiz olunca akan suların durmaması)devamını gör...
resmen meydan okumadır aynı zamanda da kışkırtmadır ,devletin müslümanların hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak bu meydan okumanın önünü alması tarafındayım.
devamını gör...
sıradan bir lgbt yürüyüşüdür. sana göre ramazan ayında olması rahatsız edici ve belirtme gereği duyuyorsan anlamsız bi paradokstasın. üstelik sana göre kutsal olan herkesçe kutsal ya da özel olmak zorunda değil. evet islam bunu yasaklıyor ama herkes müslüman inancına sahip değil. onun için siz kenara durun. sıkıntı yok Allah var. üstelik ramazan'da şehit verdik, ufacık kızlar tecavüze uğradı, otobüs şöförü bebekli kadına hunharca anırdı siz hala nerelerdesiniz. ey gidi koca mustafa.
devamını gör...
muhalefet olacağım kuduranlar salyalarıyla üşüşmüş.

ben bursalıyım. altıparmak'ta oturuyorum. tüm türkiye'de bulamayacağın kadar labunya benim mahallemde var. sizin videodan görüp şaşırdıklarınızla muhabbet etmişliğimiz var. hani "bursa çocuğuyum" meselesi.

hasılı bir gün bir tanesine saygısızlığım olmadı, olmaz. kimsenin kişisel tercihide beni bağlamaz. ancak konu toplumsal boyutlara ulaşırsa, dinimizin lanetlediği bu tercihlere tabii ki ses çıkaracağız, eleştireceğiz. onların yürümeye ne kadar hakkı varsa benimde rahatsızlığımı dile getirmeye hakkım var.

"dini kullanma" hadisesine gelince basit düşünelim. bizim dinimize bağlılığımız olmasa ne işimiz olur bunlarla? dinimiz kabul etmediği için bizde rahatsızız. kişisel değil.

size gelelim. hükümeti eleştirmeye gelince kul hakkına kadar konuya hakimsiniz. ama rabbin yasaklarına toplumsal yaklaşımımızı katılaştıralım dediğimiz zaman "özgürlük" kavramına gizlenip arkasından havlamaktan öte bir halt yediğiniz yok.
devamını gör...
bildiğim kadarıyla bu yürüyüş haziran ayında yapılıyor. takriben üç yıl sonra ramazan ayında lgbt yürüyüşü yapılamayacak. çünkü ramazan ayı tamamen mayıs ayına geçmiş olacak. bu da böyle bir anımdır.
devamını gör...
bu başlıkta silinen bir tanımım var. onu tekrar buraya koymanızı rica edeceğim. silinme sebebi de: edep ve usul gibi bir şey. bunların yürüyor olması daha büyük bir edepsizliktir diye düşünüyorum. edepsize, edepsiz de diyemedim ya... neyse, düzelttim. tekrar koyarsınız buraya diye ümit ediyorum. kolay gelsin.
devamını gör...
gerçekleşmemiş yürüyüş.engel olundu http://diyorlar.inşallah da gerçekleşmez.kendilerine lut kavminin torunları diyen bu azgın topluluk iğrençliklerinin yürüyüşünü ramazan ayında yapmaya kalkıyorlar.bu fiil helak olmuş bir kavmin fiili.bir kavmin helak olma sebebi.bu toplululuğun git gide azması korkunç bişey.hz.lut' un karısı o azgınlıkları yapanlardan hem cinsine yönelenlerden değildi.ama helak oldu.çünkü bir şey olmaz, isteyen istediğini yapsın dedi.şimdi bildiğim kadarıyla hz.muhammed ümmetinin helak olmayacağına dair de bir hadis yok.kaldı ki toplu helak olmayacak olsun bu bi kısmının helak olmayacağını göstermiyor.allah korusun bir şehir bir bölge ve bir felaket..bunlara elimizle, dilimizle müdahale edemiyorsak en azından kalbimizle buğzumuzu tekrar tekrar söylememiz lazım "rabbim bunlardan bu fuhşiyattan beriyiz" diye.
içimizdeki beyinsizler yüzünden helak olanlardan olmayız inşallah.
devamını gör...
müsade edilmemesi gereken yürüyüş. eşcinsellik, Allahın lanetlediği pis bir iştir. milli kimliğimiz ve örfümüz ile de bağdaşmaz.
devamını gör...
g.t ister diyeceğim de.. adamların övünç kaynağı o.
devamını gör...
daha önce de yapılmış yürüyüştür. hatta bayağı tiksindirici görüntülere sahne olmuştur. gay pride ( onur yürüyüşü ) aslında her yıl aynı tarihlerde yapılır. amacı her ne kadar ötekileştirme ve homofobik şiddete dikkat çekmek olsa da bizim buraların eşcinselleri de diğer marjinal gruplar gibi dini değerlere sallamaya bayıldıkları için abuk bir hal almaktadır. lgbt bireyler bu yürüyüşü pek tabi ramazan dolayısıyla erteleyebilirler ama yapmazlar. bir de izin verilmesin filan denmiş valiler izin vermediği halde de yapılır hemen valilere yüklenmek doğru değil. engellemeye gidilebilir ama şiddet uygulanması gerekir. nur topu gibi lgbt mağdurlarımız olur.
devamını gör...
hayır ben bunu normal bir günde dahi normal görmüyorum ki...

bakın esas dikkat buraya kesilelim alıştırıyolar sanki ramazan dışında olması normal gibi...

devamını gör...
akp'yle bir ilgisi yok. durum akp'nin yetersizliğini gösterir sadece, bu düzen içinde ahlakî altyapıya entegre olmadan mevcut duruma mukavemet edebilecek, daha ideal bir parti falan da mümkün görünmüyor. lgbti yürüyüşü meselesinin siyasete kalmış olması size lgbti sorununun değil, bunun alenîleşmesi sorununun temelde siyasî olduğunu düşündürüyor olabilir ancak hadisenin esas siyasî olan tarafı, hükümetin tavrıyla, muhalefetin tavrıyla, stk'ların tavrıyla falan çözülebilir değildir. bu partiler bilmemneler, tıpkı lgbti gibi, mevcut sistemin içinde türemiş (yani ahlakî olarak sonradan entegre olmuş değil) ve rejimin ahlakî karakterini taşıyan etkisiz birimlerden ibarettir.

insanların cinsel temayüllerindeki muvazenesizliğin hangi sebeplerden yol bulduğuna dair bir fikrimiz yoksa, akp dönemine atmayalım suçu. biz varız. Allah bize "seni akp döneminde gönderdim, mazursun" diye mukabele etmeyecek. bize, bu dünyaya gelirken yüklenmiş bir mesuliyet var ve memuriyetimiz, aslında tam da bu meselelerin Allah'ın bize bildirdiği hakikat mihrakına nisbetle çözümüdür. biz hiç işin o tarafında değiliz ama.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar