rasim ozan kütahyalı

biraz daha üslubuna dikkat etmesi gereken kişŸi.reha muhtar ın programında ki durumu ziyadesiyle komik olmuşŸtur. pana film tarafından verilen karşŸı ayar ise yenilir yutulur değŸildir.
devamını gör...
genç taraf yazarı..pek bir ukala kendisi..herşeyi okudum bitirdim çözdüm herşeyi dogru biliyorum havasında..dogru bildiği şey de, köküne kadar piyasa ekonomisi ve liberal özgürlükler..kendiyle farklı düşünen herkese faşist diyor ki dogruluk payı olsa bile bir süre sonra hicbir ciddiyeti kalmıyor bu yaftalamalarının..bu adamın fikirlerine bakınca liberal-solcu denmesi gerekir(kürtlere özgürlük,alevilere cemevi,serbest piyasa,orduya antipati) ama bu adama liberal-muhafazakar denmesi daha dogrudur..yok efendim adam dindar falan degil, dinle pek alakası yok..isiah berlin'in liberalizmi onun dini olabilir belki..muhafazakar denmesi gerekir diyorum cünkü bu adam akp ile işbirliğine girmiş ve hedefine kemalistleri-sosyalistleri-milliyetcileri koymuştur...kemalistlere giydirmek için bağnaz-laiklere orduya vurup duruyor..ki buda cemaatciler tarafından sevilmesinin nedeni oluyor..bu adam liberalizmin yılmaz bir savunucusu oldugu için devletçi-bürokratik tüm görüşlere karşı düşmanca bir tavır sergiliyor..cemaat ile arasındaki pragmatik ilişkide burada işte..kütahyalı liberal olmadıgı için kemalistlere bindiriyor cemaatte onu begeniyor..ne garip..kütahyalı'nın hayalindeki memlekette ordu siyasete bulaşmayacak,vahşi liberal ekonomik politikalar egemen olacak,cemevleri ibadethane olacak,geylere haklar sağlanacak,kürtlere özerkliğe kadar giden haklar verilecek,tabii dindarlara da istediklerini yapma hakkı verilecek..köküne kadar özgürlükcü liberal ideoloji işte..bugünün şartları yüzünden kütahyalı ile cemaat cephesi cok iyi anlaşıyor(kütahyalı liberal kimliğini kemalistlere çullanarak sevimli göstermeye çalışıyor bize)..ortak düşman varya..kütahyalı dindarlarda begenmediği özellikleri es geciyor, yeni yetme liberal-cemaat bebeleri de özgürlük naraları atarak taraf okuyorlar..olaya bak..ittifaka bak..bir kere bizim dinimiz liberal değil..siz kiminle ittifak kuruyorsunuz..yani mesela kütahyalı dindarlar için istediklerini eşcinseller içinde istiyor..e peki islam bunu kabul ediyor mu..hayır tabii ki..mesela, kütahyalı, laissez-faire'ci takılıyor, e peki islam serbest ekonomiye evet mi diyor..hayır tabii ki..liste uzar da gider..tabii yeni nesil reformist liberal müslümanlar cıktı şimdi, onlar savunur belki bunları..kütahyalı'nın liberal fikirlerinin islamın içinde zerre yeri yoktur..
devamını gör...
tarafın tıfıl yazarı sığ ve sıradan yazılar yazmaktadır.kemalizm ve solun farklı şeyler olduğu tezini işlemektedir sühttp://rekli.ve sanki bunları sanki ilk o yazmış gibi bir hava vardır yazılarında ama biz sol ve kemalizm meselesini mustafa suphilerden beri biliriz.
devamını gör...
an itibariyle alperencilerden dayak yediğini öğrendiğim tıfılcık.bence o dayağı hak etmişti.çünkü ölünün arkasından konuşmak iyi değildir.taraf okumayı bırakmama neden olan şahıstır.dayak yerken bayılmıştır.
devamını gör...
ahmet hakan ve oray eğin gibi dedikoducu yazarlarla karşılaştırılamayacak taraf yazarı.

izmirli ve koyu kemalist chpli bir aileden gelmesi yazılarının değerine değer katmaktadır. ahmet kekeç'in yıllar yılı yazdıklarından haberi olmayanlar, içlerinden birinin nasıl olup da kendilerine ayna tuttuğuna şaşmaktadırlar.

yazdıkları yıllardır kendilerini sol diye pazarlayanların ipliğini pazara çıkarmıştır. burda önemli olan kütahyalı'nın sesinin büyük yankı bulması ve etkili olmasıdır. öyleki yazdıkları birçok bünyeyi derinden sarsmıştır.
elbette ki bazı özensiz cümleleri ağıra kaçan ifadeleri vardır. hangi yazarın yok ki?! tecrübe kazandıkça bunlardan arınacağını düşünüyorum. (bkz: henüz çok gencim)
devamını gör...
yarın öbür gün döverler bunu derken; dayak yediğini öğrendiğim yazar. yalan yok: gizli bi zevk aldım bu durumdan ama tasvip etmedim tabii maruz kaldığı şiddeti..
devamını gör...
hiç kimse kaba kuvveti haklı göstermeye çalışamaz. kütahlı'ya yapılan bu alçakça, bu edepsizce, bu haince saldırıyı kim yaparsa yapsın insanlık dışıdır. konuşacak, konuşarak savunacak fikrileri olmayanlar muhaliflerini kaba kuvvetle susturmaya çalışıyor. yazıklar olsun...
devamını gör...
kimsenin haklı gösteremeyeceği yazar bozuntusu ukala çocuk. ölmüş bir kişinin arkasından ergenekon'un gizli tanığıydı diye barım barım bağırması ve bilgi ve belge istendiğinde yok bilgi belge ben diyorsam doğrudur demesi sonucu gerçekleşmiş bir durumdur başına gelen ki program esnasında 4-5 kez program ve şahsı telefonla ikaz edilmiş uyarılmıştır, sonrada birisinin elinin tersine denk gelmiş ve hastaneye kaldırılmıştır. kimin tarafı belli olmayan sapkın bir gazetenin toy ve ukala yazarının başına gelen bu olay aslında dengesizliğine az bile gelmiştir. keşke kalem tutan ellerini kırıp dilini falan kesselerdi sonrada taraf hariç tüm gazeteler manşetten verseydi o haldeki fotoğrafını. fakat her zaman itinayla katil, her zaman serseri, her zaman berduş gösterilmeye çalışan imanlı bir gençlik oluşumunu ülkü ocaklarına benzetmeye çalışanlar başaramayacak hayallerini. ayrıca o yumruğu yemeseydi dışarda daha beteri olacaktı, insanların karnını yumuşattı o yumruk hadisesi emin olun.
devamını gör...
+hey baba gizli tanık diyolar senin için, ne iş?
-bana bak bilader aklını başına al!
+yok abi sanık demedim, tanık tanık!
-lan kırarım ağzını ne biçim hakaret öyle.
+pardon abi.
-hah şöyle! adam ol ciğerimi ye.
devamını gör...
tartışma kültürü ve adabından yoksun. haklı şeyleri de söylüyor olsa çoğu kez yanlış bir üslup tercih ediyor. bu nedenle şimşekleri daima üzerine çekiyor.
oysa gazetedeki köşesinde oldukça makul bir üslupta ve oldukça sakin yazıyor. keşke aynı üslubu tartışırken de gösterebilse.
devamını gör...
bugün fethullah gülen ve abdullah öcalan'ı eşitlemiş kişidir. yazısında özetle diyor ki "her ikisinin de sevenleri var, her ikisine de devlet düşman, o zaman işbirliği yapsınlar."
ben bu saçmalığın söylendiğine inanamıyorum ve utanıyorum. insan resmi ideolojiye karşı olabilir, resmi ideolojinin her karşıtı aynı mıdır o zaman? ben pkk'yı bir terör örgütü olarak görüyorum. laiklik adına çıkmış sefil insanlardır bunlar. laikleştikleri ölçüde de milliyetçileşmişlerdir ve sonunda ortaya milliyetçi bir terör örgütü çıkmıştır. bunun örgüt dünyanın her yerinde terörist olarak tanınıyor, başı da öldürdüğü binlerce insandan ötürü hapiste.
fethullah gülen'i sever veya sevmezsiniz. devleti ele geçirmek istemiştir veya her ne istediyse istemiştir. ama bunu yaparken şiddet yolunu seçmemiş, oyunu sen kızsan da kuralına göre oynamış. fethullah gülen zaten kendi başına önemli bir insan değil, o veya takipçileri öyle sanıyorlarsa yanılıyorlar. hepsi türkiye'deki dindar kesimin onyıllardır süren mücadelesinin bir sürü tezahüründen biri. bu ülkede dindarlar hiç bir zaman toplumun barışını ateşe atmadı, hiç bir zaman legal yoldan sapmadı. çünkü bu ülkeyi kendilerinin bildiler, tabii ki haklarını savunma yoluna gittiler, tabii ki siyasette güçlü olmak istediler. ama bunu kimseyi ezerek yapmadılar. hep sorunun sistemde olduğunu, adaletin yanlarında olduğunu, sistem düzelince demokratikleşince adaletin yerini bulacağına inandılar. bu sistemi yıkıp geçelim demediler, onu düzeltmeye çalıştılar. türkiye eğer üç kuruşluk demokratikleştiyse işte sadece bu yüzden. sadece ve sadece sünni dindar insanların sistem içerisindeki mücadeleleri sayesinde açıldı bu yol. bunun cumhuriyet tarihiyle yaşıt bir hüzünlü hikayesi, asılanların acı hatıraları var. bugün somut olarak akp'nin ab için mücadelesinde de bunun bir tezahüründen başka bir şey göremezsiniz. bunu asla yapmayan, hep silahta çözüm aramış ve onu bulamamış insanlar bugün trt şeş gibi şeyleri bulabildilerse bunlar hep dindar insanların bu rejimi esnetmeleri sayesinde olabildi. onların silaha sarılması sayesinde ancak bu ülkede iç savaşın yolları döşendi, başka bir şey değil. ve şimdi o dindar insanlar o teröristlerle aynı kefeye konuyor. bugün hala başörtüsü serbest değil üniversitelerde, ama dindar insanlar hala bu rasim ozan gibi ucuz insanlara kendilerini kanıtlamak zorundalar ve yapmadıkları şeylerden ötürü hesap vermek zorundalar. kime ve niye?
niye oyunu kurallarına göre oynayan ve gerçek anlamda kazanan, gerçekten de hakeden tek insan grubu teröristlerle kendini aynı kategoriye sokmadığı sürece hiç bir şey kazanamıyor.

bu ucuz numaralara yatan köşeyazarı hayatında neyin mücadelesini verdi? abdullah öcalan'la fethullah gülen arasındaki farkı göremiyorsan ben dün seni dövenlere karşı niye itiraz ediyordum? abdullah öcalan şiddetperest bir zavallı teröristtir, dünyanın her yerinde de yargılanır ve hapse atılırdı ve atıldı da. sen şiddetle ilgisi olmayan birinin hak mücadelesini hücresinde çürüyen bu katille bir tutarsan sen ne şiddet karşıtlığından bahsediyorsun? sana hepsi bir, yeter ki bir şekilde kendi olayını gündeme getirsin ya, ister terörle, ister evinde kitap okuyarak. sana hepsi birse sen ne şiddet karşıtlığından bahsediyorsun? ahlaklı olmanın cezası mıdır senin bu yazdığın? ahlaklı davrandıkları için mi hakettiler enayiliği, onun damgası mıdır senin köşe yazın?

yok arkadaş. ben yazdım bunu ve unutmayacağım bize biçilen marjinal rolünü.
devamını gör...
gerek çıktığı televizyon programlarında, gerekse seminerlerde gereğinden fazla sesi çıkıp heyecanlanan yazarımız. ergenekon ve kurtlar vadisi dizisi ile kafayı bozmuştur ayrıca, ergenekon ve kurtlar vadisi hakkında yazdığı köşe yazıları tek fabrikadan çıkmış gibidir. günümüz populer yazarlığı yapmasından ve sonunun ahmet hakana benzemesinden korkmaktayım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar