rauf denktaş

#siyaset  #özgürler 

kktc adlı dünya milletleri tarafından tanınmayan bir yerin kurucusu ve ilk devlet başŸkanı olan, türkiye ulusalcılarının gözbebeğŸi kilolu insandır. ilerleyen yıllarda birçok kıbrıslı rum insana türkiyenin vereceğŸi tazminatları müsebbidir kanımca.
devamını gör...
yandaş medyaya göre ergenekoncudur akp li olan dedeme göre 40 senedir peşinde koştuğu demirel de ergenekoncudur, demirel bir insandır, o halde tüm insanlar ergenekondur şeklinde mantık yürütülebilecek komikliğe mashar olan ergenekoncu olduğu söylenen kıbrısın eski lideri.
devamını gör...
ideolojik yaklaşımı her ne olursa olsun değer verip dinlenebilecek ve hatta dinlenilmesi gereken yavru vatanseverdir..peşinden koşmam o ayrı
devamını gör...
kurucusu olduğu devleti kurabilmek, halkının girit örneğinde olduğu gibi bir isyan ve tedhiş sürecinde yok edilmesini veya adadan sürülmesini engellemek için canını ortaya koymuş, bir dönem hem ingilizlerin hem de eoka'nın baş hedefi olmuş devlet adamı.

o yüzden bu şartlar altıda kurduğu devletinin göz göre göre rum yönetimi altında bir azınlık statüsüne devredilmesine karşı çıkmasına saygı gösterilmelidir.
devamını gör...
yüzünde, seklinde, göbeginde, mimiklerinde bir turgut özal'in yattigi
lider. amenna, bir cok kisi icin, basarisiz bir lider portresi. ama
artcili mehmet ali talat a nazaran daha samimi, daha turgut özal, daha
sevimli, sirin.
zira mehmet ali talat da özal'in artcili gibi nâhos bir resim, ayni
mesut yılmaz. insanin yüzüne bir tebessüm bile birakmiyor. herseyden
önce, insan olmak var. bosuna mahatma gandhi hâlen yasamiyor, dünyanin
bir cok yerinde.
devamını gör...
tam adı rauf raif denktaş. avukattır. kanaatime göre; gelmiş geçmiş 100 büyük türk liderinden birisi.
ben henüz 4-5 yaşlarındayken her tv'ye çıktığında "ben denktaşın partisindenim" dediğim büyük devlet adamı, 2008 yılında tanışma fırsatı bulduğum mütevazı insan. rauf denktaş, evlendikten sonra eşine; "sen benim ikinci karımsın, ilk karım kıbrıs türk cemaatidir" demiştir.
devamını gör...
zamanında kıbrıs ile ilgili rum kesiminin isteklerinin tamamıyla karşılanmadığı gerekçesi ile kabul etmediği annan planına onay veren kabul etmeye hazır olduğunu açıklayan akp iktidarının açtığı ergenekon davası ile adı anılan kktc'nin ilk cumhurbaşkanıdır.
devamını gör...
değişik bir adam. masondur. devletin derin kesimleriyle bağı vardır. kemal alemdaroğlunun ikinci dönem seçilmesi için araya girmiştir. fakat kıbrıs için bir mücadelesi de var.

türkiyede kürtçüler, yeni demokratlaşmış muhafazakarlar tarafından sevilmez. ilginç bir kişilik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar