recep ivedik 4

artık gına gelen ivedik serisinin ne olur çıkmasın diye dua ettiğim serisi. ivedik'in bu serisinde yurtdışı serüvenlerini izleyecekmişiz. dünyadaki ülkeleri düşünecek olursak epey sürer bu çile.

(bkz: kaza geliyorum demez)
devamını gör...
çkimlerine başlanmış filmdir;

artık rahat bu azim meraktan kurtulabiliriz ki recep ivedik'in doğum tarihi, yaşı ve nereli olduğu gibi bilinmeyen özellikleri ortaya çıkıyormuş. elinde nüfus cüzdanını tuttuğu bir fotoğrafta doğum yeri kars, doğum tarihi 1975, ana adı 'nevşer', baba adı ise 'selamet' yazıyor.
bu arada filmin survivor adası çekimlerinin de maldivler'de yapılacakmış. 'recep ivedik 4'ün, şubat 2014'te gösterime girmesi bekleniyormuş.

gözümüz aydın genşler. az varmış.
devamını gör...
serinin ikinci filmi 4.333.144 kişi tarafından ilk filmi 4.301.693 kişi tarafından ve üçüncü filmide 3.325.913 kişi tarafından izlenmiştir. fetih 1453 olmasa hala tüm zamanların en çok izlenen türk filmi olma ünvanını elinde bulunduracak filmdir. hala şuan en çok izlenen 2. ve 3. film ünvanı bulunmaktadır. dünya çapında ödüller alan filmlerin 15bin barajı geçemediği ülkemizde serinin bu kadar izlenmesi ciddi araştırma gerektiren bi olaydır. başrol oyuncusu ülkenin en iyi tiyatro eğitimini veren okuldan mezun olmuştur. tiyatro yerine daha çok para kazandıran yollara kayan sayın ivedik, ilerleyen günlerde korumalarıyla sokaklarda gezmeye başlamıştır. dikkat şahan çıkabilirdeki karakter birden halk kahramanı olmuştur. ayrıca r.ivedik oyuncaklarını çinli kardeşlerimiz itinayle çakmasını yaptı ve yurdumuza yaydı, hiç diilse bi kaç adam ekmek yedi diye düşünüyorum :)) serinin son filmide muhtemel çok izlenecektir. sinema salonları bol resimli az yazılı gazeteler okuyan, çekirdek yiyen sinema severlerle dolacaktır.
devamını gör...
neden bu kadar sabırsızlıkla beklendiğini anlayamadığım film. sıradan konu ve olacaklar belli. seyrettiğin zamana yazık bile olabilir. film kültürümüz bu kadar düşük olmamalı.
devamını gör...
her ne kadar entel takılıyor modunda olanlar eleştirsede recep ivedik filmleri izlenecek filmlerdir. filmin ana teması şudur. anadolu insanımızın sahip olduğu özellikleri tek bir vucutta toplayarak canlandırmasıdır. kimisi agresiftir, kimisi neşeli, kimisi kedi gibidir. kimisi gaz çıkarır çekinmeden , kimisi geğirir. yani bunun gibi özellikleri canlandırarak güzel bir seri haline gelmiştir. 4. seriyi gerçekten bekliordum. bakalım nasıl olacak.
devamını gör...
iki yaşındaki bebekte beğenerek izliyor 60 yaşındaki adam da . öyleyse sosyolojik , psikolojik pedagojik tanımlar yapmanın alemi ne... valla beğenmeyen beğenmesin biz sıkılınca açıyoz , benim oğlan takır takır gülüyor...
devamını gör...
fragmanından anladığımız kadarıyla öncekilere göre değişen pek bir şey olmamış dediğimiz film. her zamanki gibi 3. sınıf bel altı muhabbetlerden, osuruktan, balgamdan, tokattan espri üretme çabasına devam. "ulan herifler götürdü parayı"cılardan olmak istemem ama prim yapan, rant sağlayan şeylerin bunlar olması insanı üzmüyor değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar