hakkında en çok iftira kampanyası başlatılan cumhurbaşkanı.

yaptıklarını o gittikten sonra anlayacaksınız.

o zaman abdülhamid'i ve her şeyi de anlayacaksınız!
devamını gör...
abdülhamid'i de fazla anlamadığımız gerçeğini değiştirmiyor. kimse kimseyi sevmek zorunda değil. hele ki kendini anlatamayan insanları anlamak zorunda değil.

yahut şöyle diyeyim.

ya anlıyorsak. tam da bu yüzden sevmiyorsak.
devamını gör...
erdoğanla abdülhamit döneminin benzerlikler taşıdığı kesin. özellikle batı dünyasının ikiyüzlü düşmanca tavrı bakımından. ama erdoğan her başarısızlığını “dış mihraklara” bağlamaya başladı, suriye göçmenleri politikamız artık ciddi ekonomik zararlar vermeye başladı, üretimden ziyade inşaatla ekonomiyi canlı tutmaya çalışıyoruz, ilk zamanlarındaki başarılı ve yenilikçi icraatları artık göremiyoruz. bütün bunlar erdoğan’ın sözüne bakılırsa “dış mihraklar”dan kaynaklanıyor da hepsi mi dış mihraklar kardeşim. senin hiç mi hatan yok? haydi dış mihraklar olsun, sen niye önlem almıyorsun? boksör adam “ama o da bana vuruyor” der mi? sen niye gardını almıyorsun. hele de bu dış mihrakların tavrını öteden beri zaten biliyorken.
trt’nin ve bazı kanalların taraflı yayınları ise artık ölçüyü kaçırmış durumda. merhum abdülhamid han zamanındaysa basın-yayında çok daha büyük bir muhalefet vardı.
devamını gör...
abdülhamid'i de iyice abarttılar. sanki o kadar toprağı babam kaybetti. yaptığı en iyi iş (tabii kendisi için) sıkı bir hafiye sistemi kurmuş olması. bir de opera ve sherlock holmes hayranı olması var.
devamını gör...
eğer bu ülkede demokrasi varsa, bu benim seçme özgürlüğüm olduğunu gösterir. bu durumda anlamak olarak ima edilen kelimenin taraftar olduğu düşünülürse, anlamak zorunda değilim. bu biir.
abdülhamit han? ben osmanlıya övgüler yazmış olmakla beraber osmanlı'nın her sayfasının altın olmadığını da biliyorum, duyulduğunda yuh denilecek eylemlerini de biliyorum. bu da ikii.
şimdi nasıl mı bağlayacağım? şöyle ki; rte'nin güzel kabul edilen eylemlerini takdir ederim fakat benim doğrularıma fazlasıyla ters düşen yanlışları olursa tercih etmem, buna ustelenmez çünkü demokratik bir ülkenin seçmeni, vatandaşıyım. peki osmanlı kısmı? tarihim, kabulumdur zira yaşadığım kültüre aittir, ülkemin geçmişidir. fakat baştan aşağı da masum değildir.
şimdi son bölüme geçiyorum; ben koskoca tarihimi, osmanlıyı bile sorgularken yaşamakta olduğum su ânı sorgulamaktan ve fikrimi beyan etmekten beni hangi demokratik düşünce alıkoyacak?!

edit: evet, antidemokratları şöyle eksiye doğru alalım.
devamını gör...
üfürükten teyyare selam söyle o yare. bu saçma argümanlarla ancak kendiniz gibi düşünce yoksunu a haber müdavimlerini keklersiniz. kıraathane kek bedava çay hayat kısa kuşlar vapurlar falan...
devamını gör...
abdulhamit paranoyak bir adamdı. paranoyası o kadar fazlaydı ki etrafından hiç kimseyi bırakmadı hep sürgüne gönderdi ta ki etrafı yalakalarla dolana kadar. erdoğan'ı da anlıyorum. onun da etrafı yalakalarla dolu. ve bu konuda yaptığı hiçbir şey yok. tıpkı abdulhamit gibi işine gelmeyen herkesi uçurdu. sonuç: abdulhamit ülkeyi 30 sene yerinde saydırdı, erdoğan onu bile yapamadı giderek batıyoruz. şimdi erdoğan da beni anlasın biraz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar