enişteden para koparmaktır tabi ki. yoksa durduk yere kim halasını destekler ?
devamını gör...
ülkeyi cemaat değil seçilenler yönetsin diyedir. bu gün tayyip erdoğanın arkasında durmayanlar yarın kendi istedikleri kişi başa gelipte cemaatin kuklası olunca daha iyi anlayacakları nedendir.
devamını gör...
bağımlılık yapmış olabilir. herkes destekleyebilir bu konuda özgür, ama oy vermeyenleri de sanki ülkeye ihanet ediyor, yanlış safta yer alıyor diye yaftalamaya gerek yok. şahsen bu sürecin başında cemaati elestirdim hep. akp li olmadigim halde onlari savundum. ama su an iki grubu da desteklemiyorum. cünkü her iki grubun da hataları, cirkin uslupları, kirli oyunları olduğu için ve kendi egoları kavgaları ugruna ülkenin karısmasına göz yumdukları icin sevmiyorum artik. hicbiri liderine toz kondurmuyor, sanki kusursuz, sanki hic hata yapmaz onlar! elestiri yaptiginizda deli gibi saldiriyorlar insana. öbür gruba öteliyorlar hemen. kusura bakmayın iki safta da yer alamam zira ikisi de temiz degil..

bu arada söylemeden gecemeyecegim; ülkeyi cemaat degil,secilenler yönetsin diye oy verenler varmis. 11 senedir cemaaatin her yere sızmasına, devletin bütün organlarını ele gecirmesine, yönetime dahil olmasına kim izin verdi acaba? su zamana kadar can ciger dostlardi, birbirlerinin her seyini destekliyorlardi yalan mi? biraz da görün bu hataları...
devamını gör...
cidden ne yaşıyorlar merak ediyorum ülkede olan biteni, ülkeye olan biteni görmeyecek kadar ne yaşadınız? adamın tek yaptığı ülkeyi batırmak ve sarayında keyif çatmak. siz hâlâ gidip 3 kuruş daha fazla kazanmak için daha çok çalışın.
devamını gör...
he muharrem in geldiği gün dolar 3 tl 'ye düşecekmiş kesin bilgi.

millet bakıyor millet ittifakı denilen yapı çok parçalı bir yapı şimdilik erdoğan ı devirme konusunda uzlaşmış görünse de erdoğan devrildikten sonra bu benzemezler ittifakının birbirine gireceği gayet açık. sonra haydi erken seçime. millet ehveni şer diyor yine erdoğan a vermeyi mantıklı buluyor.

ayrıca muharrem ince ye oy verince ülkeyi muharrem mi yönetecek yoksa kılıçdaroğlu mu? biri açıklayabilir mi?

rte kötünün iyisidir. ben ak partiye oy vermeyeceğim halde milletin genel düşüncesi budur.
devamını gör...
ülkeyi nasıl batırdığının(!) yuvarlak olmayan ve mukayeseli cümleler ile bir türlü izah edilememesi nedeniyle olabilir.
devamını gör...
biliyorum, farkındayım hala ısrarla muhalefeti destekleyenler için bir anlam ifade etmeyecek ama, en basit sebep şu olabilir. amerikalıların atak helikopterini amerikan helikopteri zannetmesi tabi bence, size göre bu durum oy verdiğiniz partiyi daha da ateşli bir şekilde savunmayı gerektirebilir.

neticede siz; abd liderlerinin karşısında esas duruş gösteren liderimsileri özümsemiş insanlarsınız. bünyenize ağır gelir bu tür icraatlar.

devamını gör...
malum muhalif kitlenin beynine nakış nakış kazıması gereken bir gerçeklik var ki ; anadolu insanı bu kadim toprakların bin yıllık mayasını bin yıllık heyecanla harmanlamış , medeniyet kurmuş , medeniyet yıkmış şanlı bir tarihe sahiptir.,
anadolu insanı -hani şu sizin çomar, faşist , makarnacı gördüğünüz insanlar- merttir, onurludur, asildir.
cebine girecek üç kuruş paradan evvel vereceği başka öncelikleri vardır.onursuz ama refah açısından gelecek kısmi rahatlamayı tercih etmez. sürünür,çile çeker, elleriyle toprağı kazar ama onurlu bir yaşama razı olur. boyun eğmez.

emperyalist güçlerle ittifak yapanların iktidara geldikleri takdirde maddi güce dayalı kısmi bir refah sağlamaları pekala mümkün olabilir. evet belki kuşatılmış bir coğrafya da ayakta kalma mücadelesi veren bir ülke için şuan her şey yolunda gitmiyor da olabilir. ve yine evet ekonomik açıdan , sosyal ve kültürel açısından, eğitim açısından bazı sıkıntılar olabilir , bazı yanlışlar hatalar olabilir. ve doğru bazı alanlarda bozulmalar başlamış olabilir? ama pehh önemli mi bu? esaret altında yaşarken , zengin olmanın var mı bir önemi . kafes altın olsa ne yazar , elmas olsa ne...
sizin idrak edemeyeceğiniz şey tam olarak bu işte. dinine , kendi görüş ve inançlarına , vatanına , ailesine , başındaki örtüsüne , kılacağı namaza saygı göstermediğiniz şu anadolu insanı cebindeki paranın hesabını yapıp size oy vereceğini sanır mısınız hala ?
bir gün o teröristin koynundan çıkıp , bir gün hans'ın koynuna girip bir gün emperyalistlerle iş birliğinde bulunup , vatan millet edebiyat yapmanız gözlerden kaçar mı dersiniz? şaka gibi.

elhamdüllillah biz şahitiz ki görülecek muhasebemiz önce bu vatanın yerli ve milli anlayışına düşman duruşunuz olan sizledir. içimizde yanlışlar vardır ,hatalar vardır . bunların hesabı sizin hesabınızdan sonradır . çomar , faşist dediğiniz insanlardan şimdilerde oy dilenmek mi? bu da ancak sizlerin işi...
devamını gör...
ya Allah aşkına bu türk solu muharrem ince'yi peygamber falan zannediyor galiba. adamı hile, hurda, çakma atatürkçülük ayağına %25 zor oy alan partiye genel başkan yapmadılar vasıfsız herifin teki diye. başkan yapıp türkiye'yi uçuracağını düşünüyolar. lan türkiye'yi madem uçuracak bu adam partiye neden başkan yapmadınız? partiyi de uçursun mesela seneye premier lige transfer olurdu......
devamını gör...
bu konuyla ilgili tam da bu konuya ithaf edilecek bir ayet var da sonra hakaret diye ağlaşırsınız burada. o yüzden susuyorum.
devamını gör...
muhalefeti ikna edici bulmamalarından kaynaklanıyor olabilir. bu ara umut verici hamleler oluyor, haydi bakalım.
devamını gör...
düzenlerinin bozulmama kaygısı. 50 puan ile ilçe meclis üyesi yakını kontejanından memur olanlardan tutun da taşeron işçilere ya da asgari ücretli fabrika çalışanına varıncaya kadar pek çok aile doğrudan akp sayesinde ekmeklerini kazanırken bunun soruşturulabilme kaygısı, ya da fabrika işçileri için işsiz kalma korkusu yüzünden desteklemek zorunda hissediyorlar kendilerini
devamını gör...
en mühim sebep muhalefetin güçlü bir alternatif üretememesidir. ne kılıçdaroğlu ne demirtaş ne akşenet hatta ve hatta ne bahçeli, iktidar olurlarsa ne gibi hamleler yapacakları konusunda kitleleri ikna etmiş değillerdir. sabahtan akşama kadar erdoğan’a laf yetiştirmek, o’nu çıldırtmak, o’nun açığını bulmak üzerine bir stratejileri var ki bu insanları erdoğan’dan soğutsa -bile- onlara yeni bir umut vermiyor.
erdoğan’ı şu anda yenebilecek kişinin o’ndan daha zeki, üretim ve ihracatı artıracak mantıklı çözümleri hazır ve halkın inancına saygılı biri olması şarttır. 90’lı yıllardaki erbakan örneği gibi mesela...
devamını gör...
reel politik.
dini gerekçeler olsa idi haydar baş desteklenir idi. kendileri tarikat şeyhidir.
devamını gör...
çok net, başka bir lider olmaması.

muhalefetin afedersiniz dışkı içinde yüzmesi.
ya hu kardeşim bu ülkede kk başkan olsa ne bileyim meraller falan başkan olsa ben bu ülkenin sadece pr ve karizma olarak bile yerlere düşeceğine inanıyorum ya.

ekonomi kötü değil mi şu an? inanın kötü olacak ekonomi olacağını düşünmüyorum.
cidden rezillik bir yönetim sergilerler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar