recep tayyip erdoğan'ı hayatımdan çıkardığım gün

ihh açıklamasının yaptığı gün. tam 15 yıl dile kolay ve bitti. artık yok.

rte de zaten çok da umrumdasın bi kaybol git der yani tavşan ve dağ meselesi. bilirsiniz 15 yılda kimler geldi kimler geçti yanında. vefalı arkadaştır.

aslında rahatısz olduğum bir çok konu vardı ama kötünün iyisi diyordum ve her seçimde olmasa da oyumu veriyordum.

fakat ilk günkü rte ile şu anki rte arasında çok ciddi bir fark var. 15 yıldan bu yana memlekete yaptıklarını asla inkar etmem ama sürekli olarak bir eksiye gidiş var.

kayışı kopardığım açıklamada belki kendisi haklı, belki de ihh bilmiyorum ama çokta umrumda değil şu muhabbete bağlı olarak. benim için burda önemli olan bu adamın yalan söylemesiydi. gözünün içine baka baka, ben bunu diyorum sen de yiyeceksin bakışıyla bu yalanı söylemesiydi. anlatmaya gerek yok rte daha önce bağıra bağıra mavi marmara'yı ben gönderdim dedi, sonra da çıktı bana mı sordun dedi. e hangi rte peki? ama dostum arka planda olanlar, reisin bir bildiği var la bi yürü git. bu adam bu iki açıklamasının birinde yalan söylüyor kardeşim ve ne ilk ne de son yalan bu.

kimse kusura bakmasın gözüm kapalı itaat etmem kimseye.

madde madde söylim;

- hakkında bu kadar yolsuzluk söylentisi çıkan adamın inat eder gibi kalkıp damadını bakan yapması.

- soma'da 300 ün üzeirnde gariban öldü ama mahkeme süreci hala devam ediyor. hükümet tarafından yapılması gereken soruşturma bile sağlıklı yapılamadı. bu üklenin adaleti benden değil senden soruluyor.

- çözüm sürecinin olumlu yönlerini gören biriyim ama terörist silah gömerken, adam toplarken bu kadar pasif vaziyette kalınması.

- 7 haziran seçimlerinde ciddi bir uyarı yapılmasına ve dersimizi aldık denmesine rağmen aynı tas aynı hamam hatta daha da çivisini çıkararak devam edilmesi.

- mavi marmara ve eeeyyy israil diyerek her seçim öncesi seçim meydanında bir sürü goygoy yapılmasına rağmen o israil ile anlaşıp, mavi marmara'ya la bi git denmesi. (günümüzün şartları israil ile anlaşma yapmayı gerektiriyor olabilir. ama burda mevzu olan israil karşıtlığı yaparak ekmek yemek)

- paralelin etinden sütünden ve sakatatı dahil herşeyinden faydalanılması. cemaat veya fethullah gülen'i günahım kadar sevmem ama ölçü kaçıp bir zamanlar cemaatin her şeye ergenekon kulpu taktığı gibi her şeye paralel yaftası yapıştırılması.

- yukarda söylediğim gibi ihh mevzusu.

- ve tüyü diken ise suriyelilerin vatandaşlık mevzusu oldu. adamın gerekçesi kalifiye elemanmış. buna ancak kadir inanır. ağamız dalga geçiyor bizimle.

filan falan. bir çırpıda aklıma gelenler.

tüm bu nedenlerden dolayı rte ile aşkımı bitirmiş bulunmaktayım. aslında kemal abi göz kırpıyor ordan ama rte aşkında yaşadıklarımdan dolayı bir daha kimseyi sevmeyi düşünmüyorum. şimdi rte düşünsün!
devamını gör...
gözünü kapatıp cemaat mensuplarına hadi ben bakmıyorum geçin deyip, tüm devlet kadrolarına ehil olanlar yerine yandaş olanları doldurmaya başladığı gün. tam tarihini bilmiyorum ama bu kapatma davası, cumhurbaşkanlığı, evetli-hayırlı referandumdan sonra uyandım ben mevzuya. ya da onlar o aralıktan sonra şirazeyi yitirdi tam bilmiyorum.
devamını gör...
türkiyenin eski halini hatırlamayanların kolayca söyleyebildiği söz.akpartiden önce türkiyenin durumunu hatırlarsanız böyle cümleleri kolay söyleyemezsiniz.
memlekette 15 yılda yapılanlar ne çabuk http://unutuluyor.ne kadar nankör bir milletiz abi anlamıyorum.kim gelsin başımıza kemaliklermi? paralelcilerin akşenerimi?
teröriklerin selosumu? memleket başı secdeye değen imanlı ihlaslı bi insan evladının elinde kaç yıldır yatın kalkın şükredin halinize azıcık.
devamını gör...
hayır sözü geçen kişinin siyasi arenada parlaması geçmişini inkar etmesiyle başlamıştır. ne bekliyordun ki? içinden çıktığı siyasi oluşuma/ideolojiye cephe alacak kadar pragmatist birinden ne bekliyordun? gelip seni yanaklarından mıncırmasını mı?
devamını gör...
Allah'ın izniyle asla gelmeyecek bir gün.
imanı tam, hayatı müslüman olduktan sonra, ne olursa olsun, ne derse desin, akla, mantığa aykırı bile gelse asla reis'e yüz çevirmem.
devamını gör...
o bir fani. öldüğünde yaşayanların hayatından zaten çıkacak. fetoyu kutsallaştıranlar bugün onun darbe yaptığına inan(a)mıyorsa, onu hatadan münezzeh, insan üstü bir makama koydukları içindir.

erdoğan doğru yolda olduğu sürece yanında olmak en makulu.
devamını gör...
birde hayatları boyunca hiç almayanlar var ne kadar şanslılar çıkarma gibi bir dertleri olmayacak düşünüyorum da vicdan azabı çekmeyecekler daha ne olsun ki.
devamını gör...
nihayetinde, bir fransız atasözünün bahsettiği o gündür;

"seni tanıyan son insan da öldüğünde, hiç yaşamamış gibi olacaksın."

herkes için..
devamını gör...
dininde imanında biri olduğunu sanıp, ''asla resin yolundan dönmem'' diyenlerin olduğunu gördükçe adama daha da çok uzaklaşıyorum. bu adam bu tip kitlelerden prim yapıyor. bir gün gelip sülalesine atlasa. reisim yaptıysa bir bildiği vardır diyecek insanlar var. eleştirmeyi, doğrusunu yanlışını ayırt etmeyi ve fanatikilkten kaçınmayı ne zaman öğrenicez merak ediyorum. mesele tayyip meselesi değil, valla kusura bakmayın ben de enayi bir halk bulayım ben de kandırırım. sıkıntı kandırılanda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar