recep tayyip erdoğan ile kafayı bozmak

bu kinin sebebini anla(ya)mıyorum. üslubunu beğenmezsin, tarzını sevmezsin, politikalarından iğrenirsin falan hepsine eyvallahta bu aşırılık neden? ben bu sözlükte açık açık ölmesini istediğini dile getiren gördüm.

ben bu adamın verdiği iyi veya kötü mücadeleyi hakiki bir dava mücadelesi olarak görüyorum. erdoğan devletine ve milletine aşık birisi. pekala hepimiz gibi fazlaca yanlışı bulunuyor ama günaşırı kendisi hakkında minimum on tane başlık görünce insan hayret ediyor. hayır işin komik yanı siyasetteki alternatiflerinin çok daha basit tipler olması.

size bir tüyo vereyim. bu yaklaşımlarınız sevenlerinin savunma mekanizmasını indirerek yanlışları eleştirmelerinin önünde duruyor. sizin bu hakarete varan söylemleriniz her defasında erdoğan'ı daha güçlü kılıyor. bunu bir düşünün derim.
devamını gör...
ona değil yaptıklarına kafayı bozuyoruz,yoksa kafayı bozacak çapta biri değil..
devamını gör...
muhalefetin zavallılığındandır, adam gibi işlerini yapsalar zaten kafayı takacakları idealleri amaçları vs. olacaktı ancak çapsızlıklarını başkalarının şahıslarına veya yaptıklarına bağlayıp kendi kendilerini aşağılarlar ancak.
devamını gör...
ben de esas bir adama -herhangi bir adam olsun bu, herhangi bir siyasetçi, yani ancak bir siyasetçiyi tanıyabileceğimiz kadar tanıdığımız biri- bu kadar güvenmeyi, sözüne inanmayı saçma buluyorum.

insanlar güvenilir değildir. hele tanımadığımız insanlar, hele ki siyasetçiler. bu açıdan bakınca icraatlerini görüp, sonuçlarını değerlendirip kafayı o kişiyle bozmak, ona inanmaktan daha mantıklı geliyor.

sonuç olarak bu adam ülkemizi yönetiyor ve eğer yaptığı işi beğenmiyorsak bütün ülkeyi olumsuz etkilediğini düşünüyoruzdur. bu durumda kafayı onunla bozmak da gayet haklıcadır, zira bizde ülkenin genel durumuna dair bir kaygıya sebep olmaktadır.
devamını gör...
sevmeyenlerine degil de tapanlarina soylenmesi gereken cumle sanki.* adamlar "dolar 1000 tl de olsa peynir ekmek yerim davamdan vazgecmem." diyor yahu. kim bozmus kafayi? o mu ben mi? kendi 1000 odali sarayda yiyip icerken soma magduru vatandasi yumruklayan; atama soran ogretmene "kilicdarogu yapar onu size." diye dalga gecen erdogan'i devletine ve milletine asik birisi olarak gorenler var.* buna gercekten inananlar mi bozmus kafayi yoksa erdogan'i sevmeyenler mi.* kendisi ve tapanlari ulkenin yarisini hain, fetöcü, pkklı, dusman olarak goruyor. kim bozmus kafayi? veya hangi milletine asik? adam ulkenin yarisini millet olarak gormuyor bile ya afhshdhs. milletine asikmis. guldurmeyin insanlari.
devamını gör...
bence bunun altında bir türlü alt edememe psikolojisi yatıyor. rte adeta tüm olumsuz koşullara rağmen okuldan birinci çıkan ve herkes tarafından sevilen gariban bir çocuk gibi. maddi manevi her türlü imkanı olan zengin çocuklarsa çalışmak yerine kendisiyle uğraşmayı tercih ediyor. halbuki bir dönüp baksalar kendilerine, bozgunculuk çıkarmasalar, diğer garibanları ezmeseler belki onlar da gelecek iyi yerlere. uğraştıkça alt edemiyorlar, alt edemedikçe esas çocuk daha da başarılı oluyor. bazen türlü hile ve oyunlarla kontrolü ele alır gibi oluyorlar, ama esas çocuğa kalben bağlı okuldaki diğer çocuklar birleşip haddini bildiriyor zengin veledlerin. çalışmak, hor görmemek, insanların dilinden anlamak.... tüm sırrı bu bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar