her müslüman'ın şükür sebebi fotoğraftır.
böyle bir adam var ülkemizin en tepesinde.

işte şu samimiyete gösteriş diyenler mustafa kemal'in milli mücadele sonuna kadar
dua ederken çekilmiş birçok fotoğrafını ve sonrasında aniden değişen tutumunu sorgulamazlar.

(bkz: dinin siyasete alet edilmesi)
devamını gör...
bildiğim kadarıyla ve muhtemelen kimsenin de ret etmeyeceğini düşündüğüm bir şey var ki, o da recep tayyip erdoğan'ın günde beş vakit namaz kıldığıdır.
fotoğrafın samimiyeti veya dini bir vecibenin siyasi ranta dönüştürülmesi gibi bir tartışmanın içine girmeksizin, devletin en başındaki adamın, danışmanlarına imamlık yaparak namaz kıldırmış olduğunu gösteren bir fotoğraf sevindiricidir. niyet ve samimiyete dair söyleyeceğimiz her söz, zandan öteye bir anlam ifade etmez. kaldı ki, galip zanla niyet sorunlu olsa bile, yapılan iş doğru ve örnek teşkil etmesi açısından önemli olduğu için ben takdir ediyorum.
evet, tanımımın legal olması için şöyle bir cümle kurmam gerekir sanıyorum; recep tayyip erdoğan'ın günde beş defa yaptığı ameliyesine ait bir fotoğraftır.
devamını gör...
hangi millete mensup olduklarini bilmediklerime ağır gelen bi fotoğraftır...dini tahrif eden ve toplumu dinden uzaklastirmakla gorevli tüm şer güçlerin yillardir koordine bi sekilde halkla yaptiklari örgütlü mucadeleye rağmen 2015 türkiye sinde devlet başkanlığında çekilmiştir...hamdolsun...
devamını gör...
ah reisi cumhurum bizi ne hallere soktun oysa sağpazunda ve alnında
dua kayışıyla başında kippa ileri geri sallanarak davut'un mezmurkarını okumalıydın...

veya tütsülerin arasında istavrozunu çıkararak çarmıha gerilmiş bir ikonanın önünde
meryem oğlu isa' nın yardımını talep etmeliydin kutsal babamız diyerek...

en olmadı çakralarını açtıktan sonra altın sarısı çekik gözlü heykeller önünde
ellerin yerde kendini kırlarda hayal edip sonra ki hayatın için hayaller kurmalıydın...

bu fotoğrafta kahir ekseriyeti müslümanım diyen bir memleketin vatandaşı gibi durmuşun...

riya veya göz boyama hava atma diyenler çıkar islamda farz ibadetlerin göstererek yapılması
insanları teşvik edeceği düşünülerek tasvip edilmiştir oysa teheccüd ü degilde yatsıyı kıldığını
bilmeli insanlar ki yatsıya alışsın denir...

şaka şaka Allah kabul etsin...
devamını gör...
bazı edepsizlerce, hangi millete mensup olduğu belli olmayanlar tarafından abesle karşılandığı iddia edilen fotoğraf. bence aklı olan herkesin abesle karşılaması icap eder. çok merak ettiysen milletimi de söyleyeyim, rte'nin ayakları altına almaya çalıştığı türk milletinin müslüman bir ferdiyim. benim inancımda yapılan ibadet ile şov yapılmaz. herkes rte'nin namaz kıldığını biliyor zaten. bunu göstermekte ki maksat nedir? ibadet yaparken fotoğraf çektirip bir yerlere koymak mantıklı bir davranış mıdır? adamın her yaptığına biat etmeniz icap etmez, açıkça din tüccarlığı yapıyor. elinde dinimizin kitabı kur'an-ı kerim'i meydanlarda sallamaktan bir farkı yok.
devamını gör...
kimilerinin iskembeden sallamasina neden olan fotograf....lan olm sanki yanindaydin, tayyip erdoğan haberim yokmus gibi beni cek derken....insan bu kadar boş konusamaz....
devamını gör...
kendini kafir ilan eden ışid e karşı verilmiş bir mesaj olarak görünen fotoğraf.
yoksa biz zaten biliyoruz şova ya da tekrar vurgulamaya gerek yoktu.
devamını gör...
gereksiz bir fotoğraftır. tamam Allah kabul etsin ayrıca farz ibadetin saklanması gibi bir durum da söz konusu değil ancak bunu fotoğraflamak ihtiyacı neden ileri gelir? ne gerek var böyle şeylere bunca şeyin arasında?
devamını gör...
ilk olarak Allah kabul etsin dediğim durum.

owwww başlık altında bir yığın niyet ölçer var. sen gittiğin her ortamı bildirim yap, yediğin yemeğin dahi fotosunu at, cumhur reyis böyle bir şey yapınca gösteriş olarak nitele. Allah kabul etsin ne diyelim.
devamını gör...
ya cumhurbaşkanı olmasını falan geçtim namaz kılarken fotoğraf çektirip bunu herkesle paylaşmak çirkin bir hareket bence.

kim çekmiş bu fotoğrafı peki hangi maksatla çekmiş, gizlice çekilip rte nin izni dışında yayınlanması imkansız o kesin buna cesaret edemez hiç bir yayıncı.

o fotoğrafın çekileceğini biliyordu sevgili cumhurbaşkanı namaz esnasında aklından şu mu geçiyordu acaba; şuan çekiliyor mu? iyi çıkıyor muyuz? bu fotoğrafı kullanabilir miyiz acaba? neyse iyi çıkmadıysa bir sonraki vakitte daha iyisini çektiririz....
devamını gör...
bir algı yönetimidir evet. sıradan bir fotoğraf değil. fakat bu fotoğraf eger ak-cemaat kapışması olmasaydı müslüman kesimin yüzde 95'ini memnun edecekti hadi kabul edin. siyaset içişlerinden ibaret değildir ayrıca. dışa bir mesaj olarak düşünüldüğünde bence gayet iyi fotoğraf. bi de kemalistlerin 30 yıldır söylediği dini siyasete alet etme olayı bu ara muhafazakarlarda çok meşhur oldu, bakın bu da ilginçtir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar