asla geri döndürülemeyecek olan zarardır. din adını kullanarak halkı kandırması ve din başlığına sığınarak işlerini yapması sonucu insanların ve özellikle yeni yetişen neslin gözünde islamın imajı vahim bir şekilde çizilmiştir ne yazık ki... eskiden millet ateistim demeye korkar çekinirken artık müslümanım demeye çekinir oldu gelecek tepkileri bildiğinden. ne hristiyanlıkta ne de yahudilikte inanmayanlar inananlara bu kadar gülmez kardeşim herkes kendi işine bakar.. ama burada rabbimizden hiç korkmadan her lafında dini sömüren ve dini kılıf olarak kullanan bu kişi yüzünden arada kalmış birçok kişi inanmamayı seçti, inanan ama inancını kaybeden kişilerden - arkadaşlarım bile var böyle - bahsetmiyorum bile.. dinimize,kültürümüze ve birlik-kardeşliğimize verdiğin bu zararlar asla unutulmayacak, asla ! Allah'ım sen aramızdaki sapkın müslümanlardan koru bizi yarabbim..
devamını gör...
madem müslümanlığa * bu kadar ağır zarar veriyor o halde neden müslümanlar ona dua ederken islamiyet karşıtları erdoğan'a küfrediyor. müslümanlar salak mı? hayır aksine müslümanlar gayet akıllıdır. böyle küçük ve basit iftiralar atarken artık zihniyetler saklanamıyor.

müslümanlığa ağır zarar verenlerin isimlerini saymaya başlarsak eminim ki tayyip'e sıra gelmez.
yüz yıl kadar öncesinde tüm şartlar hazırken gelmeyen zarar şu devirde ıkınsalar da gelmez.

ha gelmeyen zarar dediğime bakmayın insanlara çok zarar verildi, hala ceremesini çekiyoruz. işte müslümanların çilesinin azalması kiminde keyif azalmasına yol açıyorsa bence biraz da böyle bir muhasebe yapılmalı.
devamını gör...
sizi bilmem ama rte ve avenesinin ve hatta seçmeninin yaptığı yıllarca beni boynu bükük gezdirebilir. bu kadar gunahı kaldıramam. ha kendi günahlarıma gelince o benim sorunum zaten.
devamını gör...
müslümanlığı bir kişi üzerinden tanımlanamayacağını bilmeyen zihniyete olan zarardır! islam rte'den ögrenilmez. dinin kaynakları bellidir. müslümanım diyen herkes islama tam uygun mu yaşıyor? hayır yasamıyor. eğer imanımız müslüman diyenlerin yaptıklarıyla sarsılacaksa simdiye imanlı kimse kalmazdı. ilk başta annenizin bir misafirin gelmesini istemediğinde yalan söylemesi bile dinden soğumanıza sebep okurdu; cunku islamı ilk öğrendiğimiz ebeveynimizdir ve ilk onlar yalan konuşmak günahtır derler. dini asıl kaynağından öğrenmeye calışanlarla kişiler üzerinden tanımlamaya calısanlar arasında daglar kadar fark var.
eger müslümanlığı, günümüzdeki müslümanlar üzerinden tanımlasaydık emin olun ihtida olaylarına asla bu kadar cok denk gelmezdik.
devamını gör...
hükümetinin aldığı bazı kararların toplumsal bazı etkileri olmuştur eyvallah ama başkasını suçlamak işin kolayı. din, yıllardır olduğu gibi duruyor kitaplarda ve kaynaklarda.
sen esnaflığını karşıdaki rakibi batırmak üzerine kurduysan
ihtiyaç sahibi komşun gelip senden borç isteyemeyip, bankadan kredi çekiyorsa
dinin sana; "izni olmadıkça evini komşunun evinden yüksek yapma" diye değişmeden orada duruyorken sen arsanı daire karşılığı müteahhide veriyorsan

kimse kusura bakmasın, hükümet de, sistem de kendi nefsini yenememenin mazaretidir.

tabi kardeşim sen de haklısın(!) zaten bir ülkede iktidar, sistemi düzeltmediği sürece tüm dini vecibelerden muaf sayılıyoruz Allah katında. tüm suç sistemin. yoksa biz niye uymayalım dinin emirlerine. nihayetinde kalbi temiz insanlarız.
devamını gör...
yapılan yorumlar bile bu idddiayı doğrular niteliktedir. kraldan çok kralcı olan, güçsüz ve aciz kişiliğine güvenmeyip ille de kendisine ne yapacağını nasıl davranacağını ne içip ne yiyeceğini söyleyen bir lider arayan, kula kulluk etmekten haz alan kişilerin yaltaklık etmesi sonucu bu kişi bu seviyelere çıkıp verdiğin zararın boyutunu da aynı oranda arttırmıştır. ayrıca bu kişi islama katkı sağladı diyen kutsal kitabı okumamıştır, islamdan anladığı etrafından duyduğu hikayelerdir.
devamını gör...
kendine "müslüman" diyen bir takım zevatın kin ve nefret söyleminden öteye gitmeyen idda...

sorsanız islam adına sen ne yaptın vereceği cevap sabah akşam fitne yaydım, şeytana yardım ettim, adınıda "müslümanlık" koydum...

hayatında dikili bir ağacı bile olmayanların, beyinlerini kiraya vermişlerin, en ufak bir delil dahi getiremeden söyledikleri söz...

desen ki tayyip erdoğan ne yapmışta senin yüzünü kara çıkartmış... bir gece iki sabah düşünse saçma sapan cevaplar dışında birşey veremez...

sonrada çıkar ahada kanıtı ben haklıyım der... neye haklısın desen yine susar... eleştri hakkımı kısıtlıyorsunuz der...

sen desen ki hafiz neyi eleştirdi sen konuşuyorsun da altını dolduramıyorsun...

şimdi süper zekanın söylediğıine göre tayyip erdoğan'ı seven müslümanlar göğüslerini gere gere geziyorlar ya onlarda islama zarar veriyorlar...

şimdi desen ki hangi müslümanın yüzünü yere baktırmış, şöyle islam dünyasını görmüş biri olarak söyliyeyim bugün ister hoşunuza gitsin ister gitmesin tayyip erdoğan hangi islam ülkesine gitse orada seçime girse başbakan olur ama bizim çok bilmiş süper zekaların yüzü yere barak...

o yüzden yine yazıyorum

(bkz: yav he he)
devamını gör...
şu entry yi yazan kişinin iddiasıdır ( #1191323 )

beyler adam kuran'ın getirdiği müslümanlıktan bahsetmiyor sakin olun. bahsettiği cemaat müslümanlığıdır ve son dönem için doğru tespittir.

kardeş biz ona kula tapıcılık diyoruz.
devamını gör...
" türkçenin ve islamın yurt dışında yayılmasını sağlamış insan. açtığı okullarla, kurslarla ve yaptığı etkinliklerle birçok kişiye islamı ve türkiye'yi sevdirmiş, türkçe dilini öğretmiştir. sayısız garibana yardım ederek okulunu bitirmesini, karnı tok gezmesini sağlamış ve kafasını sokabileceği bir yer vermiştir. yurt dışında islam etkinlikleri ve türkçe olimpiyatları gibi birçok projeyi hayata geçirerek insanları bilgilendirmiştir."

ee ? ne yani ? burada yazan her şey doğrudur kimse de buna karşı çıkamaz. Allah aşkına şu yukarıyı okuyun ve şunu yapmadı deyin vicdanınız varsa. ben bu adamı pek sevmem ama yaptıklarını da görmezden gelemem. lafta müslüman değildir çünkü çoğu kişiye sahip çıktığını kendi gözlerimle gördüm.

o değil de cevap olarak bu entryi sunan arkadaş, bu kadar çaresiz olmayın komik görünüyorsunuz. çocuk gibi eski entryleri tarayıp aklınca kullanabileceği bir şey aramış bulamayınca da bunu koymuş gören de zannedecek tutarsız bir şey var. akıl diye bir şey var az kullanın onu düzgün cevaplar verin de komik duruma düşmeyin.

ve kimin kula taptığını biz iyi biliriz...
devamını gör...
kainatın yüzü suyu hürmetine devam ettiğini iddia eden birine tapınanların düşüncesidir. sahte isa lar mehdiler islama zarar vermemişte tayyip vermiş.

işte bunlar hep tayyibin suçu.
devamını gör...
her şeyin algı operasyonları üzerinden yürüdüğü durumunu ön planda tutarsak, büyük bir reklam ve pop starı haline getirildiğinden, rahmanî durmayışların peşi sıra geliyor olması nedeniyle, dolaylı da olsa geçerli durum.

konjonktür ve muhafazakarlığın infilak noktasına gelmesiyle, iktidar işçi partisi de olsaydı, başörtü ve katsayı meselesi zaten çözülecekti ki, akp bunları daha dün “çözer gibi” yaptı. burada ne denmek istendiğini, apo, kılıçdaroğlu ve perinçek'in el ele hacca gittiklerini gördüğünüzde belki idrak edersiniz.

mevcut hâliyle erdoğan, en fazla ve sadece kendisine zarar verebilir.

saf müslümanlar da (ya da menfaatperest), islâm lehine gelişmeler olacak diye beklerler. ermeni'nin yahudi'nin bol laiklik üstü çakma şeriatını islâm sanarlar. a'raf 179 onların hâlini anlatır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar