recep tayyip erdoğan vs ekrem imamoğlu

bir belediye başkanı ile bir devlet başkanı karşılaştırması derim. birileri belediye başkanlığı seçimini devlet başkanlığı seçimi ile karıştırıp nasıl oluyorsa yüzde 50 oy alan bir ittifakın çöktüğünü iddia ediyor.
devamını gör...
ekrem imamoğlu, rte gibi hırslı bir siyasetçi değil. konforlu yetiştiği bir hayatı var. belki hayatında siyasi yaşamı boyunca zorluk görmemiş bir insan. chp tabanı ile hareketleri tam örtüşmüyor. büyükşehir belediye başkanlığı yapıp/yapmaması önemli değil, ülke genelinde desteklenecek biri değil. imamoğlu'nu destekleyenler sırf chp adayı olduğu için destekliyor. chpliler dahi imamoğlu kimdir, siyasi fikirleri nedir bilmiyor.

akp ve recep tayyip erdoğan, ülkenin siyasi tarihinde büyük bir rol oynuyor. oynamaya da devam edecektir. bugün akp'nin gençlik kolları inanılmaz güçlü ve partiden ziyade recep tayyip erdoğan destekçisi.

işin özü ekrem imamoğlu yerine bugün onun bu noktada olmasını sağlayan canan kaftancıoğlu konuşulmalı, tartışılmalı. seçimin kilit noktası o.
devamını gör...
öncelikle bir süre öncesine kadar halka umut diye pazarlanan muharrem'le, meral hanımı kıyas etmek isterim. meral hanım da, muharrem beyde, hitabet ve ajitede imamoğlu'undan kat be kat yetenekli liderlerdi. hele ki akşener'in entelektüel birikiminin zekatı, bir çok siyasi liderin toplamıdır.
fakat işte imamoğlu ve erdoğan'da olup da, akşener'le ince'de olmayan bir ışık var. o ışık da halka güven ve cesaret ışşığıdır. bu yönüyle, imamoğlu'nun, halktaki çok özlenen sakinliği ve gaza gelmemesi erdoğan'a akp seçmeninde bile alternatif oluşturmakta.

evet, bir gün imamoğlunu 13. cumhurbaşkanımız olarak görebiliriz. halk bunu istediğinde önünde hiç bir tank, toma uçak duramaz.
devamını gör...
abartmamak lâzım. ancak istanbul il teşkilatı sadece ekrem imamoğlu'na karşı saldırgan tutum sergilemeye devam ederse istanbul büyükşehir belediye başkanlığını fark yiyerek kaybeder orası kesin. yahu belediye başkan adayı binali yıldırım. Allah aşkına şu adamı ön plana çıkartın. mülayim, gül gibi, tam bir görev adamı. verilen her görevin hakkını vermiş adam. temiz niyetli ve babacan. yahu bu adam konuşsun. siz sadece mahalle mahalle gezin. vizyon bu adam. ama yok. ben kime diyorum ki!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar