halkının diliyle konuşan başbakan. örnek; en son açtığı mücevherat kongresini, ya Allah bismillah diyerek açtı. birde inci mercan neye yarar demiş ki insanın atasaydan tek taş alası geliyor.
devamını gör...
ortama göre desteklenen ya da yerden yere vurulan siyasi lider.
eğŸer ortamda dengeli bir dağŸılım varsa konusu açılmaz.
devamını gör...
dik dur eğilme türkiye seninle

sen dik durmaya devam et
dünya önünde eğilecek.

gibi sloganların atfedildiği türkiye cumhuriyetinin başbakanı.

hem de ilk (bkz: ihl) li başbakanı
devamını gör...
bu memlekette kendisi gibi iş yapan adam çıkmadığı için şimdilik tek tir. diğerleri işkembe den atmaya devam etsinler. 3013 diyorum bende.
devamını gör...
uykularımı kaçıran kişiliktir her an ananıda al git demesinden korkuyorum.
- anneeeeeee anneeeeee
- ......
- evde kimse yokmu lan korkuyorum
devamını gör...
güvensekmi güvenmesek mi, doğru mu yanlış mı, kurtarıcı mı batırıcı mı, kısacası şeytan mı melek mi bir türlü anlayamadığımız ahir zaman lideri. merakla takib ediyoruz.
devamını gör...
hiçbir zaman aktif siyasetten kopup, cumhurbaşkanlığı köşküne çıkmasını istemediğim liderimiz. eğer sistem değişir de başkanlık sistemi gelirse o zaman ancak olabilir.
devamını gör...
genel seçimlerde oy verdiğim, bugün bir genel seçim olsa yine oy vereceğim partinin genel başkanı. ancak son yerel seçimin verdiği mesajı iyi okuyamazsa daha çok oy kaybedecek olan kişidir benim oyum da dahil olmak üzere.
yerel seçimlerde yaptığı en büyük yanlış aday tercihlerindeki ilkesiz tutumu idi. özellikle istanbul'da son derece şaibeli ya da seçimi kazanamayacak adaylarda ısrar edildi ve sonucunda da elindeki 3-4 ilçeyi kaybetti. bir 3-4 taneyi de kılpayı kazandı ama çekirge dediğin en çok 2 kere zıplar . . .
devamını gör...
muhtar bile olamaz manşetlerinden sonra siirt'ten seçilerek meclise girip akabininde başbakan olmuştur.
devamını gör...
siyasi bakış açısını desteklemediim türkiye cumhuriyeti başbakanı'dır.helal olsun adama dini nasıl da sömürdü bizi hala nası ayakta uyutuyo..ama ne mutlu ki halkımız farkındalıklarına farkındalık ekliyor gün geçtikçe.
devamını gör...
ülkemizde özelleştirilmemiş şey bırakmamış, ülkemizde olmayan bir kaynağı adeta tüm ülkeye yaymış (bkz: doğalgaz), bizi daha da dışa bağımlı hale getirmiş, müthiş zamlar gerçekleştirmiş, insanların maneviyatını sömürerek başbakanlık koltuğuna oturmuş, basın ve yayın özgürlüğünü adeta hiçe saymış, güzel şehrime gavur demiş, zamanında ''demokrasi bizim için bir amaç değil, ancak bir araç olabilir!'' demiş, sözde atatürkçü siyasetçi, maalesef başbakan. ilk iktidar döneminde yaptığı işler (bkz: avrupa birliği) ve duruşuyla saygımı kazanmış ama ikinci iktidar döneminde adeta bir diktatör gibi davranan, çekip gitmeyle sorunların çözüleceğine inanan kişi.
devamını gör...
davos'ta yaptığı çıkışın sevaplarını rasmussen krizinde rezil olarak alıp giden , şanına şanlar katayım derken eldeki karizmayı sıfırlayan nev-i şahsına munhasır , kerameti kendinden menkul , ehl-i kibir
devamını gör...
meyve veren ağaç taşlanır mantalitesinin son örneği.neden sürekli iyi işler yapan kişiler bu kadar yerilir anlamak mümkün değil.saygıyla önünde eğilinmesi gereken çaışkan başarılı insan.
devamını gör...
badem bıyıklarına kurban olduğum en büyük türk büyüğü.
devamını gör...
iyi insan, güzel insandır. yüzündeki nur herkese nasip olmaz. bıyıklarına biraz daha değişik şekil verse daha karizma duracağının kanaatindeyim. lakin şimdi de yeterince karizmadır.
devamını gör...
halkına, şehitlerine rahatça hakaret edebilen adamdır(!)
devamını gör...
kıymeti yeterince bilinemeyen , rehberliğini ve önderliğini ettiği konularda ilkleri gerçekleştirmiştir nadir liderlerden...

"lider kolay kolay yetişmiyor " dedirten sevilesi , takdir edilesi mümin...

siyasette olduğu kadar vicdanen de hassas olan nam- ı değer "davos fatihi"...

devamını gör...
temmuz 2007 seçimlerinde oyların yarısını alan partinin genel başkanı,türkiye cumhuriyeti başbakanı,partiyi ayakta tutan kişi
devamını gör...
*elhamdulillah şeriatçıyiz. (21.11.1994 milliyet)
*yılbaşına karşıyım. (19.12.1994 sabah)
*ben tekkeye değil dergaha gittim. (22.1.1997 gözcü)
*ata'ya saygi duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (12.5.1994hürriyet)
*10 kasım da yaygara kopartıldı. (14.11.1994 hürriyet)
*içki yasaklansin. (1.5.1996 hurriyet)
*istanbul u medine yapacağiz. (akis) * *butun okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 cumhuriyet)
*ben istanbul un imamıyım. (8.1.1995 hürriyet)
*mayo reklami şehvet sömürüsüdur. (6.3.1996 hürriyet)
*milli piyango zulümdur. (29.9.1994 hürriyet)
*taksimdeki caminin temelini insallah atacağiz. (1.7.1994)
*cumhurbaskaninin imam hatipli olacagi gunler yakındir. (5.2.1996 akit)
*sarık operasyonu çok komik. (15.5.1995 sabah)
*yeşil (kaldirim rengi) medeniyettir. (25.6.1994)
*ben meclis'in dua ile acilmasindan yanayim. (8.1.1996 milliyet)
*imamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 milliyet)

dedikten sonra değiştim diyebilen bir şahıstır.
devamını gör...
ülkemizin krizden en az etkiyle sıyrılmasını bu insan ve şimdiki hükümetimize borçluyuzdur*. Allah* başımızdan eksik etmesin kendilerini. babaannem bile hergün yasin okumakta başına kötü bir iş gelmesin diye.
devamını gör...
bu ülkenin başına gelmiş en iyi şeylerden biri. liderlik vasfı olan ender siyasetçilerden.
devamını gör...
rte diye de anılan başbakan. amerika ile ilişkileri oldukça iyidir. fethullah gülen'i seven, davos'u silen insandır.
devamını gör...
türkiye'de nasıl prim yapılabileceğini çok çok iyi bilen insandır.
devamını gör...
böyle devam ettiği sürece sonuna kadar destekleyeceğim kişiliktir.
devamını gör...
doğuda kürt kökenli halkı okşayıcı, batıda atatürkçü laik iç, anadoluda din eksenli düşüncesel konuşmaların odağı olmuş kişidir ayrıca partisi laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmuştur anayasa mahkemesinin kararıyla hem laik hem müslüman olunmaz bu millet istedikten sonra tabi gidecek diyerek halkın cahil gerici kesiminin desteğini almıştır israilden siyonist cesaret ödülü alan tek türk başbakanıdır davos şovları şehitlere kelle demesi apoya sayın demesi en sonda rasmussen olayında hz peygambere hakaret eden adamı nato genel sekreteri yapımına onay verilmesiyle ünlü türkiye başbakanı.
devamını gör...
birgün önce nato için ehil olmadığını söylediği rasmuseen birgün sonra ehil oldu heralde ki onay verdi.etme be tayyip ya hiç konuşma ya da arkasında dur lafının.
devamını gör...
basbakan olmuş ama egosunu indirememiş adamdır. gercek dindarların kendisinden nefret etmesi gerek adamdır. yolsuzluklar efendisidir, gemi severdir.
devamını gör...
türkiye'nin her yerinde tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak demiş insandır. "hem laik hem müslüman olunmaz" sözü gayet mantıklıdır. kişiler değil devlet laik olur. ülkemizdeki laiklik anlayışı ile dünyadaki laiklik anlayışı arasında dağlar kadar fark vardır.
"anayasa mahkemesi hakkında laikliğe aykırı eylemlerin odağı olduğu yönünde karar verdi" diyenler bu kararın hangi delile dayanılarak verildiğini de bi zahmet açıklayıversin.
devamını gör...
sanıldığı ya da görüldüğü kadar akıllı olmayan tc başbakanı.
devamını gör...
çok genç yaşta türkiye cumhuriyeti gibi nispeten yaşaması zor olan bir ülkede başbakanlık makamına oturmuş, ideolojisinin getirdiği çizgiden hiç bir sapma göstermeden girdiği bütün seçimleri kazanarak, siyaseten alanında rakipsiz bir alternatifi olmayan adalet ve kalkınma partisi genel başkanı.
devamını gör...
davosun fatihiymiş..laf.. cumhuriyet tarihinin en başımıza gelen en talihsiz başbakanıdır.güzelim anadolu halkını ekmekle , kömürle,din sömürüsüyle,beyaz eşyayla kandırmıştır.umarım en yakın zamanda anasını da alır ve gider...
bkz : seçim bize kenarortay indirdi.
devamını gör...
eskiden futbol oynamıştır.
eski istanbul büyükşehir belediye başkanıdır.
hapislerde yatmıştır.
eski siirt milletvekilidir.
eskiden gençti şimdi yaşlandı.
eskiden ip atarlardı buna bu da %10 oy artırırdı.
eskiden de karizmaydı halen karizma.
eskiden de kazmalıkları vardı halen var.
eskiden de cemaate imamlık etmişliği vardı, ama şimdi akif beki yapıyor onun yerine, sadece cemaatte kalıyor.
eskiden tesbihatı her daim yapardı ama şimdi vakti yok heralde.
devamını gör...
"adam gibi adam recep tayyip erdoğan" cümlesinin öznesi.
devamını gör...
türkiye cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en agrasif başbakanıdır. çokta zengindir. bu zenginliğin büyük kısmı oğlunun düğününde takılan takılar olduğunu söyler kendileri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar