recep yazıcıoğlu

denizli valisi iken eskişŸehir ankara yolu üzerinde, geçirdiğŸi şŸüpheli bir trafik kazası geçirerek vefat etmişŸ, bu memleketin yetişŸtirdiğŸi değŸerli bürokratlardan.

özellikle erzincanlıların gönlünde taht kurmuşŸ, mücadele adamıdır.

kimle mücadele etti demeyin, erzincan valiliğŸi sırasında devletle mücadele etmişŸtir, hizmet götürmek isteyen devletin valisine, devletin diğŸer makamları engel olmuşŸ, ama yazıcıoğŸlu yılmamışŸ, köprüyü yaptırmışŸtır.

sadece köprü değŸil, yazıcıoğŸlu devletin ana tarafını halka göstermişŸtir, devletin sıcak kucağŸı olmuşŸtur valilik yıllarında.

şŸu sözü gerçekten kendisini özetlemeye yeterlidir.

"gidemediğŸin yer senin değŸildir"

devamını gör...
bizzat görüp elini öptüğüm şerefli bir insan çılgın bir türk. köprü dizisinde gösterildiği gibi solcu ağzıyla konuşan ve bıyıkları ağzında bir rahmetli değildir kendileri.
devamını gör...
hayatını anlatan valifilminde, denizli valisinin maden aramacılığına verdiği destek ve yabancı şirketleri uzak tutması sonucu bir suikaste kurban gitmesi anlatılır.
devamını gör...
biz küçükken vali amcamızdı kendileri. kemaliye'ye sık gelir gider, sürat motorunun arkasında kayak yapmayı çok severdi. uzun zaman bizim vali diye andık kendisini. neden sonra vefat etti. Allah rahmetiyle cennetine kabul buyursun inşallah.
devamını gör...
4. murat'ı bilir misin ey gençlik? işte o 4. murat'ın has torunu öz evladıdır. zannetmeyin içki yasağından dolayı bu benzetmeyi yaptım. yaptığı reform yada eski adıyla ıslahatlardan dolayı çok benzer sultan-ı rabi murat'a. belki koçi bey'i yoktur yanında ama kendisi gezmiştir çok defa yönettiği illeri karış karış. özgürlükleri kaosa dönüştürtmemiştir asla. vatan evladıdır yiğittir hastır. yatakda ölmyecek kadar cengaverdir işte. badem gözlü sırma saçlıdır, kıymeti sonradan anlaşılmıştır.
devamını gör...
ülkemizde görev yaptığı illerde değerli katkıları bulunan 2. adı birsin olan değerli vali devlet adamı Allah rahmet eylesin nur içinde yat sayın vali.
devamını gör...
mücahid...
memleketime ve memleketlilerime duyduğum sevdayı artıran adamlardan biri.

inatçı,deli,sınır ve engel tanımaz...

mekanın cennet olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar