red dead redemption

insana bazen bundan fazlasıyla zevk duyacağınız bir yalnızlık hissi veren mükemmel oyun. kilometrelerce at üstünde tek başınıza yol alıp, yolda çeşitli yırtıcı hayvanlarla, hırsızlarla, sizden çeşitli yardımlar isteyen insanlarla karşılaşabiliyorsunuz. bütün bir gece, tekinsiz, tenha, toprak yollarda, dağların, nehirlerin, ormanların kenarında fonda çalan muhteşem western müzikler eşliğinde yol almak son zamanlarda yaptığım en keyifli şeylerdendi .
devamını gör...
rockstar san diego ile rockstar north tarafından geliştirilip, rockstar games tarafından yayımlanan, üçüncü şahıs nişancı persfektifine sahip, açık uçlu aksiyon-macera türündeki western video oyunu.birçok kaynak tarafından 2010 un en iyi oyunu olarak gösterildi.
oyunun konusu; 1911 yılının vahşi batı'sında, abd ile meksika sınırları civarında geçmektedir. eski bir kanun kaçağı olan john marston'ın ana karakter olarak yer aldığı oyunda; eşi ve çocukları devlet tarafından rehin alınan marston'un, eski çete üyelerini yakalamak için verdiği mücadele konu edilmektedir.
gta serisinden hoşlananlar bu oyundan da hoşlanacaktır. oyunun grafikleri, kurgusu, hikayesi çok iyi. özellikle atların hareketlerine, gerçekçiliğine bayıldım. ayrıca detaylara acayip özen gösterilmiş. oyun çok büyük bir alanda geçiyor. haritada keşfetmeniz gereken çok yer var. bol bol atınızla koşturuyorsunuz.

oyun trailer:

http://www.dailymotion.com/...

http://www.gametrailers.com...
devamını gör...
--- alıntı ---

vahşi batıda çetesinin önceki elemanlarını avlamaya çalışan bir kovboyu canlandırdığınız red dead redemption'da, rockstar'dan alıştığımız üzere çok ilginç aktivitelere katılabiliyorsunuz. bu aktivitelerden kumar, cinsel ilişki gibi aile dostu olmayanları, oyunun suudi arabistan ve birleşik arap emirlikleri'nde yasaklanmasıyla sonuçlanmıştı.

--- alıntı ---
devamını gör...
bir kaç gündür anladım ki fazlasıyla bağımlılık yapan bir oyun. saatlerce oynasam sıkılmam, bide kapatınca aklım kalıyor. bir an önce bitireyim de rahat edeyim yahu. öyle büyük bir haritaya sahip ki dolaş dolaş bitmiyor. görevler acayip zevkli. bir de yolda atınızla koştururken etrafa dikkat kesilirseniz süpriz görevler geliyor. kasabalarda namınız duyulup, onurunuz arttıkça iyice şımarıyorsunuz*
devamını gör...
oyunun zombili versiyonu da bulunuyor. şimdilerde onu oynuyorum. önceki oyunu bitirmişseniz, hikayeyi, karakterleri, ortamları bildiğiniz için daha bir eğlenceli geliyor. dün yaklaşık 7 saat oynadım uzun zamandır bir oyunda bu kadar vakit harcamamıştım Allah affetsin.* bu arada hala mahserin 4 atlısını bulamadım. bir tanesini yeni bulmuştum ki daha tadını çıkaramadan ortadan kayboldu. kendi bindiğim atı da yediler zombi atla geziyoz işte ortalıkta. *

zombi versiyonu:

devamını gör...
gerçekten bağımlılık yapan, insana sıkıntılarını unutturan, oyun haritası çok geniş olduğundan dolayıdır herhalde, asla sıkmayan bir oyun. bir rockstar games oyunu.
devamını gör...
rs games'in biz pc oyuncularına kazığı. yazıklar olsun sana rs! çıktığın kabuğu beğenmiyon e'mi? tü senin sıfatına!
devamını gör...
--- alıntı ---

oyun 1911 yılında amerika ve meksika’da geçiyor. yönettiğimiz karakter john marston, zamanında yasadışı işlere bulaşmış bir çete üyesiymiş, sonra bu işleri bırakıp karısı ve oğluyla mutlu bir hayat sürerkene lanet olası federaller (oeh) tarafından tutuklanmış, karısı ve çocuğu rehin alınmış ve serbest kalmaları için gereken koşul, john’un eski çete arkadaşlarını yakalamalarında federallere yardımcı olmasıymış. john da ailesi uğruna ve eski yaşamından nefret ettiği için, eski dostlarına ihanet etmeyi kabul ediyor, oyun da buradan başlıyor.

gta serisini cılkını çıkarana kadar oynadıysanız, oyunda amaçsızca arabaya atlayıp manzara izleyerek amerika’nın köprülerinden geçtiyseniz ve çocukluğunuzda red kit hayranı olup evinize vahşi batı bar kapılarından almak istediyseniz, red dead redemption hayatınızın oyunlarından biri olabilir. çünkü bu oyunda canınız isterse bar kapılarından karizmatik bir havayla geçebilir (yönettiğimiz karakter john marston olunca karizmatik olmamak mümkün değil bence) barda oturup içki içebilir, poker ve blackjack oynayabilir, avcılık yapıp uçan kuşu, koşan geyiği vurabilir, görevleri takmayıp kasabadaki insanları katlederek aranan bir katil olabilir ya da tam tersi haydutları yakalayıp insanların istediklerini yerine getirerek hem şöhret hem de onur puanı kazanabilirsiniz. ama en keyiflisi, atınızı batan güneşe karşı ağır ağır sürebilir ve vahşi batı’da olduğunuzu hayal edebilirsiniz.

--- alıntı ---
devamını gör...
yapımı 6 yıl süren ve defalarca çıkış tarihi geciken red dead redemption, aynı zamanda yapımcı rockstar games için de gta serisi dışında başarılı işler yaptığını gösteren bir oyun oldu.
oyunun maliyeti: yaklaşık 100 milyon dolar
devamını gör...
oyun içi hikayeleri olsun karakterleri olsun oynanabilirliği oldukça güzel,sürükleyici bir aksiyon oyunu.ps3'ün en iyi oyunlarından bir tanesi.
devamını gör...
ucu açık oyunlardandır. bu ne demek, oyun bitse de yada görevler harici başka şeyler yapabilirsiniz, çeşitli meşgaleler bulabilirsiniz. örnek: gta.

iyi oyun güzel müzikli oyun ama, böyle uyduruk bir final oyuncuya yapılmamalıydı.
devamını gör...
dağda bayırda amaçsızca gezmeyi yeni atlar bulup görev dışı işlerle uğraşıp skillerde level atlamayı sevdiğim oyundu. k*çım uyuşana kadar oynardım, fakat bir final ancak bu kadar salakça ve ne alaka ağzını kırayım dedirtecek olabilirdi.artık bu tarz ucu açık oyunlar oynayacak ne vaktim ne de hevesim var fakat fena oyun değildi, he çok iyi değildi ama fena da değildi.
devamını gör...
mmmmah çok güzel oyundu len. vallahi müzikleri falan epey bir güzeldi. ucu açık oyunlardan senaryo olarak sonu b*k.gibi olsa da oynanabilitesi oldukça yüksekti. beynim jöle kıvamına gelene kadar oynardım..good times. tabi her şey zamanında güzel şimdi aynı vakti bu kadar rahat oyun başında geçirirsem depresyona girerim ellam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar