#anket 

sözlüğün materyalist akbabası gibi gözükmek istemem ama, çok param var cümlesi, onlarca cümle barındıran toz pembe paragraflardan sanırım daha tesirlidir.
devamını gör...
gözümün nuru, gönlümün neşesi, derdimin dermanı, kalbimin atışı,dünyam ve ahiretim olur musun?...
devamını gör...
herhengibir cümle olabilir, cümleyi reddedilmez kılan onu kuranın kim olduğudur.
devamını gör...
piyale madra'nın imzasını taşıyan selpak reklamı bu konuda bize ışık tutmakta.

yanlış hatırlamıyorsam:

adem:hapşu
havva:çok yaşa
adem:sen de gör
havva: bu bir evlenme teklifi mi?

bir de aynı reklam için şu yapılmış.

--- alıntı ---
havva - ha ha haa hapşuuuuuuu!...
adem - çok yaşa…
havva - sen de gör.
adem - .... görüşücez yani !?
--- alıntı ---
devamını gör...
kabul edeceği varsa çok kasmaya gerek yok, edeceği yoksa yine çok kasmaya gerek yok.
devamını gör...
evlilik teklifine 'evet' demek için cümleye mi ihtiyaç vardır? bana kalırsa cümlenin sahibidir önemli olan. cümlenin sahibi eğer 'aşk'sa zaten hadi gel bakkala gidelim de dese olur. yok sevmiyorsan bir zamanlar popüler olan bilmem kaç ülke gezip evlenme teklifi için video çeken kişi gibi maceralara da girişse bilsin ki zordur, çok zor.
devamını gör...
aynı evin elektrik faturasına “bu ne hay ... yaa” demeye var mısın ?
devamını gör...
evim, son model bmw 3.30 um, inşaatlarım ve antalya da bi tane de yazlığım var bunları benle paylaşmaya ne dersin beybi.
devamını gör...
-benimle evlenmelisin çünkü senden hamileyim.
-daha orjinal bişey bulmalısın rıza!
devamını gör...
-kalan ömrümü benimle paylaşır mısın? *
devamını gör...
kafamın etini yemeye ne dersin. bence süper dırdır yaparsın sen
devamını gör...
hayatımın geri kalanı olur musun ? dersen ve sana aşıksa kabul eder tabi bu tek cümleyle kurtulamazsınız orası ayrı bir tek taş yüzük falan iyi olur.
devamını gör...
olmayan cümledir zira reddedemiyorsak teklif değil emir olur.
devamını gör...
şu elimde gördüğün 250 bin dolarlık tria tek kelimeyle senin olabilir.
devamını gör...
tek cümle değildir belki ama bu sonunda benimle evlenir misin klasik sorusuyla bitirilse evet denme ihtimali baya yüksek olabilecek bir anımı paylaşmak diledim bu başlık altında..şöyle ki;

tıp fakültesi 3. sınıftaydım sanırım o aralar..sene 2006..lise 3 ten beri aşık olduğum ve memleketimde olması nedeniyle uzak ilişki yaşadığım bayanla ilgilidir.ki o bayan beni bir bayanı mutlu etmek için bütün zekamı kullanmaya zorlayan tek kişi olmuştur..bir tek o romantik bir insan olmak için çaba sarfetmiştir bana..neyse konu bu değil zaten..

neyse..memlekette olması sebebiyle anca ylın belli dönemlerinde bayram (bkz: sömestır) görüşebilidim biriydi..adına isterseniz liselilik deyin , isterseniz aaaayyhhh ne kadar da baneeeelll diye ergen triplerine girin ama ben hemen her buluşmama tek, kırmızı, dikenleri alınmış, boyu sapından hafif kısaltılmış kırmızı canlı gülle giderdim..severdi zaten o da gülü..manası da aşktı hani..

yine bir gün memleketteyim..buluşacağım malum bayanla..kış aylarındayız, hava yağmurlu..her zamanki çiçekçime doğru yol aldım..selam verdim..adam hemen gülü hazırlamaya başladı..dur abi dedim..bu sefer farklı bişey yapacağım..1-2 dakika boyunca çiçekçide gidip geldikten sonra adama sen bana 4 gül ver abi bu sefer dedim..adam 4 gülü getirdi..şemsiye vardı bende..şemsiyemi açtım..adam ne yapıyorsun tarzı bi bakış attı..açtıktan sonra yere koydum şemsiyeyi..ver abi sen o gülleri bana dedim..adam gülleri verdi..her gülü alıp tek tek yapraklarını içine atmaya başladım şemsiyenin..son teki kalana kadar bütün yapraklarını şemsiyenin içine attım..sonra sen bana bir de süs ipi ver dedim..süs ipini de getirdi..kalan tek gülü de iple beraber içeriden şemsiyenin demirine bağladım..parasını ödeyip çıktım..

dışarı adım attığımda farkettim ki yağmur bastırmış..e durak da uzak..elimde de şemsiye.. * valla emre dedim..mecbur katlanacaksın hadi bakalım..koşa koşa durağa doğru gitmeye başladım..ama milletin attığı bakışlar var bi..yağmurdan çok onlar sebep oluyor kendi halime gülmeme..ya bu çocuk mal mı ki elinde şemsiye ama ıslanmamak için koşuyor bakışları var herkesin üstünde..hani ben birini öyle görsem ben de atardım o bakışları..her neyse sırılsıklam oldum diyemem belki ama bayağı bir ıslanarak vardım sonunda durağa..duraktaki insanlar da aynı bakışlar var tabi..içimden korkmayın olaya hakimim..benim rain man felan diyesim geldi..neyse zaten o karakter de yağmurla alakalı değildi pek..off..neyse işte duraktan sonra minibuse bindim..ayakta kaldım tabi..

buluşacağımız yere benim önceden gitmemem lazımdı..yoksa şemsiyemin açık olması lazımdı hani..saçma olurdu..o nedenle yaklaşık 3 dakika geç gittim..4 seneye yakın sürdürdüğüm uzak mesafe ilişkisinde tek geç gittiiğim buluşma da oydu zaten..sonunda minibus varmıştı yerine..elinde şemsiye binanın altında beni bekliyordu..gördüm onu..göz göze geldik..

-merhaba..
-merhaba...
-aaaa elindeki şemsiye ne güzelmiş..
-tşk ederim emre :)
-değiştirelim mi? sen benimkini ben seninkini kullanalım cafeye gidene kadar?
-olur ..*

daha sonra şemsiyesi alınır..kendi şemsiyem verilir..başın üstüne götürülür şemsiye..daha sonra başının üstünde açılır..yukarıdan saçlarına ve omuzlarına gül yaprakları dökülür..tek gül de önünde sallanır durur ipinden..gül ele alınır..sen benim en sevdiğimsin bakışları atılır karşılıklı..o an ilk defa istenir bu kadar sarılmak..tenini, kokusunu hissetmek sevdiğinin..ama yaradan yasaklamıştır..helalin değildir..bakışlarda kalınır..belki de onu bu kadar güzel kılan da odur ha?..

işte o an sorulan ''benimle evlenir misin'' sorusu büyük ihtimal evet cevabıyla sonlanacaktır..daha sonraki dönemde defaatle itiraf edilmiştir..
devamını gör...
- milyon dolarlarımı benimle bir ömür saymaya ne dersin feracelim ?

- bir evimiz olsa her saat farklı bir ayakkabı giysen kötü mü olur feracelim ? bir evimiz olsun mu ?

vb.

bunlar reddedilmeyecekler yoksa normal teklifler de kabul edilebilir. ama ben sağlamlık açısından sekteye uğramayacak teklifleri belirttim.
devamını gör...
yoktur. zira bu işler cümleyle olmaz.
devamını gör...
çayına bardak, şekerine kaşık olmak istiyorum. benim demliğim olur musun sevgilim.
devamını gör...
usulca yaklaşırım, ellerini sıkıca tutarım ve gözlerinin içine bakıp derim ki: jamiryo..!

devamını gör...
islami usullere gore atilan evlilik adimlarinda gerek kalmayan cümledir. ha hersey tamamdir, kafalar uyusmustur evlenilecektir fakat kizin cani ceker;

k: birsey mi unuttun ne?!
e: ne unutmusum
söz yuzugu > check
annenin elini optum > check
babanin elini optum > check
seni optum > error*
nedir nedir?
k: bir evlenme teklifi etmedin (._.)
e: haha kiz sözleniyoruz daha ne.
k: ... *yüzü dusmustur*
e: iyi tamam ya gel edim.
k: ya yok aslinda istemiyorsun.
e: tamam gel gel.
k: tamam gerek yok(nazlaniyordur bir sonraki hamlede olur diyecektir).
e: peki sen bilirsin.
k: ... (._. )
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar