refika birgül

dünyanın en tontiriş türk kadın aşçısı. kendisini bir ara inanılmaz kıskanıyordum. gogıla refika birgül erkek arkadaşı yazıp aratmıştım. sonra sonra geçti kıskanmam, tibitirdan menşınlaştık filan çok mutlu olmuştum. şimdilerde instagramdaki @refikabirgül hesabından güzel fikirler vermeye devam ediyor. uzaktan uzaktan seviyorum ben de.
devamını gör...
benim yaptığım yemeklerden ya nefret ederler ya da yediği en güzel yemek olduğunu iddia ederler. ortası yoktur. eh işte yoktur. standart tarifleri yüzlerce kez dener, bozar, içine her seferinde farklı malzemeler atar ve en son tamam dediğim zaman bırakırım. bazen bir yemeğin peşinde 5 yıl gezerim. en basit soğuk kahve için aylarca deneme yaparım.

akıl hastalığım konusunda bazı bilgiler verdiğime göre konuyu refika tatlışıma getirebilirim. kendisinin verdiği tek bir tarife fazladan tarçın atmışlığım yoktur. çok büyük saygısızlık olur gibi hissediyorum çünkü. ben yemeği bu kadar seven, değer veren, tatlış bir insan görmedim henüz. yerinde bir an bile durmayıp kendi ölçü anlayışına göre yaptığı yemeklere bayılıyorum. malzemeler hakkında verdiği bilgilere. her türlü detayın üzerinde durmasına. asla eksik bilgi yoktur o yemek yaptığı zaman. bunu ne zaman kesip attı düşüncesi yoktur. ocağın altını ne kadar açtı merakı yoktur. her şeyin bilgisini tam zamanında verir. kendimi refika reklamı yapan refika ve refika'ya aşık olmuş bir kadın gibi hissediyorum ve aynı anda ikisi birden olduğuma dair şüpheye düştüm. hani mağaza görevlisi hırsızlık yapacakmışsınız gibi peşinizde gezer ve acaba çaktırmadan bunu çantama atacak mıyım endişesi içine girersiniz ya öyle hissediyorum.

refika seni seviyorum. kalp.
devamını gör...
zengin çocuğu, elitist bir duruşu olduğunu düşündüğüm için pek sevmem. tariflerinin de zoraki oluşturulmuş, uydurmaca yemekler olduğu intibaı oluşmuştur bende hep. ben arda'cıyım, net. adamdan şimdiye kadar aldığım hiçbir tarifte hüsrana uğramadım. ancak refika aşkına dair yazılmış #6312050 tanımı da çok etkileyici buldum. belki önyargılarımı gözden geçirme vakti gelmiştir.*
devamını gör...
birkaç gün evvel yayınladığı videosunda, recep ivedik ayısının memleketimizin bir değeri olduğuna dair düştüğü gafleti izleyicisiyle buluşturmuş ve aldığı üç bin küsürlük dislike sonucunda videoyu kanalından kaldırmıştır.

ben bu ablamızı takip ediyordum, bildiğin kanalına aboneydim. bildirim geldiğinde açıp izliyordum, yine bildirim geldi, bir baktım recep mecep diyor. on saniye dayandım, dayanamadım kapattım. abonelikten çıktım.

neymiş, vay efendim ecnebilerin mario bros'u varsa, bizim memleketimizin de recep ivedik'i varmış. ya bacım, ivedik leyleğine kadar bu ülkenin inek şaban'ı var!

ya bir de koca kadın kalkmış recep ivedik gibi saç, makyaj, kostüm kasmış, onun rolüne girmiş... iğrenç ya!
devamını gör...
konuşması inanılmaz itici olan aşçı. aşçılar içinde en izlemeye bile tahammül edilemeyecek olanı bu sanırım. böyle bi' maskülen tavırlar falan. hiç konuşmasa yine video sonuna kadar izlenebilir aslında ama ağzını açtığı anda kapatıyorum videoyu.
yeni nesil cins aşçıların biri de bu işte.
devamını gör...
abonesi olmadığım ama bir şey yapmak istersem ilk izlediğim insan. bugüne kadar denediğim birkaç tarifi çok güzel oldu. mesela güllaç, yeme de yanında yat. mesela magnoli, onun da tadı sırf muhallebi veya kremayla yapılanlara göre çok daha iyidi. yakında cheescake tarifini de deneyeceğim, oldukça güzel görünüyor. bence işini severek yapıyor. tamam bazen konuşması sıkıcı bir hal alıyor ama tarifini güzelce anlattığı için bunu da görmezden gelebilirim. eğer yemek yapmaktan ya da tatlı yapmaktan anlamıyorsanız, benim gibi, bakmanız gereken ilk yer refika'dır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar