regl

bu dönemde kesinlikle aspirin alınmamalıdır. taş olursunuz vallahi!

sözün bittiği yerdeydi gencecik kız, öylesine güzel, masum, sevecendi. hayat onun için sanatsal aktivitelerinden hüzünbaz oyunlarına kadar gayet heyecanlıydı. taa ki o kara güne kadar. her genç kız gibi 28 günde bir tekrarlanan o fizyolojik olayı yaşamalıydı, onun gerçeğiydi, kaçamazdı.

bu olay esnasında muhtelif yerlerinde ağrılar hissediyordu genç kız. bu duruma hiç şaşırmadı aslında çünkü bu gerçekle yaşamayı öğrenmişti. onunda çok güvendiği kendi çapında silahları vardı ağrılara direnebilmek için. silahlarını kuşanmak için ağır adımlarla ilaç kutusuna doğru yöneldiğinde dalgındı, çaresizdi, perişandı. bir an önce haplardan birini içip rahatlamak istiyordu. isteklerinden biri yerine gelmişti aslında andaval ağrı kesicilerden birini içeceğine yanlışlıkla aspirin içmişti. bunu farketmesi çok zamanını almamıştı çünkü elinde duruyordu aspirinlerle bezeli kutu. kendisine çok kızdı genç kız, bağırdı çağırdı, işaret parmağını boğazına daldırıp o çok bilinen kusma hareketini gerçekleştirmeye çalıştı ama nafile. faydalar faydasız imkanlar imkansızdı saatlerin bile zamanı yoktu. bundan sonraki dakikaları nasıl geçireceğini düşünmeye çalıştı.

sakin olması gerektiğini düşündü ama düşünmek yetmiyordu. pratiğe dökmesi lazımdı. saniyede kaybettiği kan miktarı arttıkça düşünme yetisini de kaybediyordu. ama yinede pollyanna'cılık yapmayı sürdürdü. "muayyen günümde bir daha asla aspirine yaklaşmayacağım" cümlesini hafızasına kazıdı. her insan böyle hatalar yapabilirdi. önemli olan bunların tekrarlanmamasıydı. nokta!

devamını gör...
hz. aişe validemiz bu dönemlerinde yeşil bir elbisesi var imiş onu giyermiş.peygamber efendimiz o elbiseyi görünce anlarmış ki hz aişe validemiz özel gününde.o günlerde hz aişe den su bile istemezmiş.hassasiyet bu olsa gerek.
devamını gör...
cümle içinde kullanınca girinizin küfür, argo vs bahanelerle silinmesine sebep olabilecek kelimelerden biri.

yok böyle bi kanunsuzluk var. o kelimeyle başlık açılmış ama siz o kelimeyi başka bi yerde cümle içinde kullanınca küfür, hakaret oluyor. anlam veremedim, veremiyorum. sorun bende değil, bu işin anlamlı bir iş olduğunu bana benimsetmeye çalışanlarda. işiniz anlamsız arkadaşım.
devamını gör...
yumurtlamaktır... başka bir deyişle en kutsal vazifelerden biri olan anneliğin ilk tohumlarından birinin atılmasıdır. yumurtlayamıyorum diye üzülen de olabilir, sevinen de, şükreden de bu da normaldir.
devamını gör...
bayanların anne olabilmesi için olmak zorunda oldukları mecburi http://evredir.kişiden kişiye değişir 5 gün ile 10 gün arasında yaşayanlar vardır.
regl olan kız hamile olmadığını bilir.aslında döllenmeyen yumurtaların foliküllerin parçalanmasıyla dişi vucüdundan atılmasıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar