reptilian

#özgürler 

2. (Tematik)
fantastik iddia ki ırk.
reptilianlar'ın sürüngenimsi varlıklar olduğunu anlatır.yılan gözü gibi çizik gözlü,pullu derili,kuyruklu ırk olduğunu tanımlar.


devamını gör...
3. (Tematik)
bir teoriye göre dünyayı yöneten uzaylı ırk.

bundan yüzbinlerce yıl önce başka bir gezegenden dünyaya gelerek buraya insan tohumu ekmişler ve burada bir yaşam meydana getirmişler. burada getirdikleri yaşamı kontrol edebilmek için de zaten kendilerinin çizmiş olduğu rota ekseninde dünyanın dört bir yanına yayılmışlar.

bugün dünyanın süper güçleri, popüler kültürün ikonları, büyük markalar hep reptilian ırkının kontrolündedir.

bizim şu günlerde mars'ı kolonileştirmemiz adına neler yapmamız konuşuluyorsa belki bundan yüzbinlerce yıl önce bir dünya dışı yaşam dünyayı kolonileştirdi.

bu yaratılışa ve dinlerin temeline aykırı gibi gelse de semavi dinlerin de yine Allah'ın vahyi ile uzaylı bir ırk tarafından indirildiğini söyleyenler de bulunuyor. yaratılışı Allah'ın "ben" değil de "biz" çoğul ekiyle gerçekleştirdiğini söylemesi bu savı ortaya atanların en güçlü delillerinden birisi.
devamını gör...
enteresan bir iddia. şayet böyle bir şey yoksa, insanlar bu hayali nasıl yarattı?

bir diğer mevzu da, kadim ejderha inancı. bütün kültürlerde ejderha kültü var. sümer mitolojisinde, gılgameş ejderhavari-sürüngenimsi bir varlıkla savaşıyor. çin mitolojisinde ejderha çok önemli,ancak onlar ejderhayı kutsal sayıyor. avrupada ise, ejderha kötü bir varlık ve şövalyeler ejderhalarla savaşıyor.

ilginç bir not, ejderhaların ağızlarından ateş çıkardığına inanılıyor. yoksa bu ağzından ateş saçan canavarlar, uzay gemisiyle insanlara ateş açan reptilianlar olmasın?

latincede, drakon kelimesi var, hem ejderha, hem de yılan anlamına geliyor. güney amerikada, ayahuasca içen insanlar, ejderimsi-yılanımsı varlıklarla iletişim kurduklarını iddia ediyorlar. bu esrime anında, ağzından su dökülen ejderimsi bir varlık görüyorlar.

incil'de şöyle bir bölüm var:

've yılan ağzından sel gibi su döktü'
devamını gör...
insanoğlunun kahpeliğini "hata bizde değil" diye başka bir şeylere yıkmak için uydurulan bir komplo teorisi. halbuki reptilyan meptilyan değil mevzu, insanoğlu başarısız bir tür, sadece o kadar. dünyayı biz mahvettik, insanlar arasında açlığın en büyük sebebi yine insanlar, dünyayı zehirleyen yine insanlar, fitne ve bozgun çıkaranlar da ha keza insan. topu başka yerlere atmaya gerek yok.
devamını gör...
ben burada bir kahpelik göremiyorum açıkçası. insanlar antik devirlerde ejderha mitini, modern çağlarda ise reptilian inancını yaratmış.

oha biz çok başarısız bi türüz, hemen bi mit üretelim dememişler. mitler sandığınız şekilde oluşmuyor.
devamını gör...
insan beyninin en alt katmanı olan ve aynı zamanda sürüngenlerle ortak beyin katmanı olan bölgenin ismidir. sürüngenlerin beyinleri tamamen bu katmandan oluşurken, üç katmanı olan insan beyninin yalnızca en altı katmandan oluşmaktadır. ki diğer adı da "sürüngen beyin"dir. adı üstünde sürüngen olduğu için de, ilkel özelliklerden sorumludur: üremek ve hayatta kalmak.

diğer beyin katmanlarıyla birlikte ayrıntılı olarak şurada yazmıştım zamanında: (bkz: #6430520)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar