revolutionary road

titanic ikilisini tekrardan bir arada gördügümüz drama. ne oluyor, neden bu kadar üzgün, öfkeli, istekli duruyorlar diye merak icinde seyrettim. zamanin sartlarini pek bilemiyorum ama parise tasinmayi tek hayal kabul eden bir cift var. ve henüz rahime düsmüs bir bebegin buna nasil engel oldugunu anlatamayan diyaloglar. pek tabiki kavgalar, aldatmalar.
devamını gör...
nasıl politize olmuş bir toplum olduğumuzu göstermiştir. bal gibi 'devrimci yol' iken, korkularımız ve meşhur türkçeye çevirinin azizliği ile 'hayallerin peşinde' oluvermiştir. oysa film hiç de hayallerin peşinde filmi değildir. buradaki revulation, madonna'nın live8 etkinliği sırasında konsere gelen kalabalığa sorduğu 'are you ready for revulation'da kastedilen revulation gibidir. madonna o kalabalık ile bizim bildiğimiz anlamda bir revulation yapmayı aklından geçirmiş ise o zama başka tabi.
devamını gör...
leonardo di caprio için sıradışı, kate winslet için sıradan bir film. zira leo bu sefer ölmedi ama kate yine sorunlu bir tip.

içine tükürdüğümün batısının cesetleştirdiği bünyelerden klasik bir isyandı bu film, o kadar.
devamını gör...
çerez niyetine izleyeyim dedim ağır geldi.
e o halde adam akıllı bir şey yazayım diyorum o hiç olmuyor.
e ne yapalım?
neyse konuya geleyim; istediğin gibi yaşamıyorsan,özgür değilsen ne işe yarar yaşananlar, olanlar gibi saçma sapan önermeleri vardı. ayrıca evli çiftlerin birbirlerini aldatmaları gibi mide bulandırıcı bir durum da var işin içinde ki, orasını anlamak için midenizin olmaması gerek galiba.
devamını gör...
hayaller hayatlar versusunun can yakıcı halde sunulan filmi. april ile frank 'in öyküsü. zaten nerde frank görürsen kaç. tabi yalnızca onun kabahatleri yok aprilin de var. yalnız april bedeli ağır ödüyor.

marriage story de ve bunda verilen mesaj aynı bence. kariyer, hayatta yapılması gerekenler, öncelik sırası, hayaller gibi konularda ortak payda yoksa evliliğin üzerinden bir 10 yıl geçince her şey patlak veriyor.tabi bu filmin direkt çıkarımı değil. benim suizannım.

izleyin ama çok beklentiye girmeyin. leo yu bir tek burdaki rolünde sevmedik galiba.*

kate in eski eşi sam mendesle çektiği ilk filmdir magazin haberi ile bitirelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar