rexx sineması

eskiden halk günleri turkcellin öğrenci indirimi zamanına denk gelir iki kez %50 kırılan bilet fiyatı resmen 2 tl olurdu. ilk seans ne var der girerdiniz türüne bakmadan. tabi o zamanlar hollywood'un hollywood olduğu yıllar. simdi hep aynı süper kahraman filmini evirip çeviriyorlar yeni konu yok. hep aynı dövüş dava. ne kadar eski diyeceksiniz. istanbul'da aktarma ücretsizdi diyeyim siz anlayın.
devamını gör...
karsisinda 2005'li yillarda dovmeci olan (simdi altinda cafe var sanirsam) bahariye final subesinden asagiya dogru 150 metre indiginizde karsilacaginiz nostaljik mekan.
devamını gör...
ulan kapisinda az mi manita kovaladik hey yavrum hey bee. sirf satanist manita dusurucem diye siyah giyinip siyah miknatisli kupe takip gidiyoduk gencken. lan ne mal adammisim ya.

bahariyede bir sinema.
devamını gör...
sanırım açıldığı günkü haliyle hizmet vermeye devam eden sinema, o günden sonra ne bir çivi çakılmış, ne bir restorasyon yapılmış herhal. oldukça eski duruyor. cep salonda film izledim, diğer salonlarını görmedim ama, perde ve ses fena değildi. bir de film bitince salondan direkt olarak bahçeye çıkıyorsunuz o enteresandı.
devamını gör...
gişeden bilet aldığınızda yer seçme imkanı olmayan sinema salonu. ne çıkarsa bahtına hesabı. oturacağınız yeri seçmek için internetten bilet almanız gerekiyor. kadıköyün yerlisi orta yaş abilerin ablaların eski alışlanlıklarını bırakmayıp geldikleri yer gibi geldi bana. film beklerken gelen kişiler genellikle orta yaştaydı. velhasıl ilginç samimi bir sinema salonu. üstelik gösterilen film yelpazesi zincir sinema salonlarından daha farklı olabiliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar