reyhan bitkisine fesleğen diyen zihniyet

çok affedersiniz şehirlidir*. şimdi bana internetten kaynak getirip reyhan ve fesleğen ayno şeyler demeyin kalbinizi kırarım. dağlar kızı fesleğen var mı lan? yine köylü ashabımı bozdunuz...
devamını gör...
hiç şerbette mi içmedin ee be zihniyet.. kokusu boğucu, şerbeti tatlı, yemeği miss .. biri siyah, biri yeşil. ben daha rastlamadım diyeni. reyhanı daha milletimiz bilmiyor fesleğeni hazmedelim
devamını gör...
oh be. içime oturmuştu nasıl rahatladım. reyhan mor renkli mor. fesleğen dediğin şey ise yeşil olması ile mülhem. ben reyhana fesleğen diyen zihniyet ile 2 yıl önce karşılaştım ilk defa. içimdeki köylü yönüm imkanı yok kabullenemiyor. bunu corc, mayk dese anlarım. ama yok arkadaş! anayasa fırlatırım bunu savunanın yüzüne.
devamını gör...
adeta izmirlilerin simite gevrek demesi gibi insanı dertle, gamla, kederle yoğuran zihniyettir.

utanmasa sumak için de "ekşili morlu isot" der. bak nasıl ürperdim, bir titreme geldi! hani eskiler şeytan yokladı mı, şeytan dürttü mü, elledi mi ne bir şey der ya, heh aynı ondan oldum.
devamını gör...
reyhan bitkisi fesleğenler ailesine dahil ama aralarında pek bir benzerlik yok. en iyi ihtimalle yabancılar gibi "kırmızı, mor fesleğen" denilebilir. onun dışında aklımızda canlanan fesleğenle alakası yok.
devamını gör...
ömründe maydanoz ve maruldan başka ot bilmeyen cahillerin yaşamış olduğu akıl tutulmalarından bir tanesi tam burada patlıyor. fesleğeni görünce "reyhan bu reyhan" diye böyle atılırlar. tabi boş durur muyum. ben onları "sus, ne biliyon da konuşuyon gerizekalı" diyerek direkt aşağılıyorum. bak sinirlendim yine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar