reyhan


--- alıntı ---
Sinir Sistemi üzerindeki etkisi cok fazladır.

Ruhi sürmenaj, Ruhi bunalımların, Sinir gerginlik sonucu uyuyamama, Ağrı, Baş dônmesi, Sara, Felçlere,

Levitra Spazmı ve Hazım zorluğunda.

Barsak bozukluklarında, Gut da Regllerin Kisa sürmesinde cok fayda verir.
--- alıntı ---

devamını gör...
10.
taze hali pek güzel kokan baharat. ikindi vakti bahçelerden süzülen reyhan kokuları gibi güzel bi koku varmıdır ya.. vardır vardır da çok güzeldir yani demek istiyorum.
devamını gör...
izmirde en güzel pastaları yapan pastahane.

sahipleri karadeniz çamlıhemşimlidir.hoş izmirde tüm pastane sahipleri rizelidir ya o ayrı mesele.büyükbaba rusyaya gidip saraya girmiş ve pastacılığı ruslardan öğrenmiştir.

muhteşem lezzette pastalar yaparlar.mesela çilekli pasta sadece çilek mevsimi yapılır.abuk sabuk şeker şurubu kulanmadıklarında dolayı pastaları malesef pahallıdır.

alsancak ve balçova agorada şubeleri bulunur,offf lalita diye bir pastası vardır tadından yenmez.
devamını gör...
şöyle iki yoklayınca ortama harika bir koku veren bitki. ayrıca nane gibi salatalara da doğrandığını görmüşlüğüm vardır. isim olarak da insanı yormayan naif bir isimdir.
devamını gör...
saksıda satılanını arayıp arayıp bulamadığım bitki. tohumunu kendim ekip bu mevsimde başarılı olamazmışım okuduklarıma göre. ocak-şubat veya en geç nisanda ekilebilir yazıyor nette. eski yaşadığım yerde bağla maydonoz reyhan vs satılmaz markette bizzat saksı içinde sunulurlardı. yıllardır mutfağımda pencere kenarında durur, sular sular en kötü ihtimalle kışın üç-dört aya kurusa tekrar bir saksı alıp yetiştirirdim.

istanbulda saksıda satılanını bilen varsa yerini bildirirse musmutlu olacağım. yediğim makananın salatanın tadını alamıyorum resmen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar