rick and morty

yetişkin dizisi olup izlemeseniz de çok şey kaybetmeyeceğiniz dizidir. imdb dizi sıralamasında 4.cü, 2. sezonu da bitirdiler.

kötü şeyleri filtrelersek, gerçekten çog hoş bir çalışma ortaya çıkıyor. bazen diyorum ki bunları yapan da insan, biz de ancak çöp adam çizeriz.

rick : paralel evrenlerde portal açabilen zeki kaçık dedemiz.
morty : dedesini kıramayıp peşinde sürünen torun çocuk

inception, interstellar ve birçok güncel ve güncel olmayan filmlerle dalganın hırla geçildiği, yapımcılarının ateist olduğuna inandığım bir çizgi komedi.
devamını gör...
kendini sıkmadan baştan sona bütün bölümlerini merakla izleten bir çizgi dizi.imdb puanı kadar olmasa da izlenilir bu dizi,tavsiyedir...
devamını gör...
absürdizmle dolu bir çizgi film. hayatın absürt yönlerini bilim kurguyla ifade etmiş, paralel evrenlerin genel mantığı üzerinde duran ve bunun sonucunda insanlarda oluşabilecek duygusal travmaları bilinçaltımıza yerleştiren bir çizgi film. dini hassasiyeti olan insanların ve hatta absürdizmi sevmeyen (blackmirror tarzı şeyleri izleyemeyen) insanların izlememesini tavsiye ettiğim şey.
devamını gör...
inançlı adamların uzak durması gereken çizgi dizi. bunun dışında her bölümü birbirinden efsane, yeri geldiğinde tam bir uyuşturucu kafası, noluyo lan, hasssdir, hoaayydaaa güzellemesi.
devamını gör...
rick and morty hayal gücünün sınırlarının zorlandığı popüler bilimin ve paralel evren mizahının çok iyi yapıldığı bir dizi ama benim şu an buraya entry girmemin sebebi dizi pub çevirmenlerine eleştirel hönkürü yapmak cidden eleştirileri kusmak istiyorum. öncelikle bu adamlar temel düzeyi biliyorlar mı ondan bile şüpheleniyorum random kafalarına göre değiştirme yapıyorlar her hangi bir çevirmen insiyatifinden bahsetmiyorum bu direk değiştirme özellikle rick and morty'nin çevirmeni berbat adamlar anlamadıkları yeri öyle saçma çeviriyorlar ki siz de türkçesini imkanı yok anlıyamıyorsunuz. tam anlamıyla rezillik zamanım olsa gönüllü çeviririm.

birilerinin madem ingilizcen dediğin kadar iyi o zaman neden alt yazılı izliyorsun diye sorması mümkün diye şimdiden ekleyeyim. rick'in çok hızlı konuşmasını, morty'nin kekelemelerini bazen anlamakta zorluk çekiyorum ve izlerken başa alıp alıp izlediğim için daralıyorum.
devamını gör...
anladığım kadarıyla bilim vesair bir şeyler var içinde. çünkü hep üstad bilim, teknoloji diye kafa ütüleyen tayfa izliyor. inşallah trump başkanım yasaklar böyle popüler bilim içeren şeyleri.
devamını gör...
izleyicisine dair bir takım tekfir girişimleri gözlemelediğim dizi. anlamadım ki hiç mi gavur yapımı izlenmiyor bu sitede? yoksa bu diğerleri gibi gizliden değil de lök diye küfrünü ortaya koyuyor deyü mü? bilimleyse en son lise 1’de fizik dersi almış kadar alakası olan biri olarak, bunu izlemek için pek de bilim bilmeye gerek yok yani allaşkına evrenlerarası şipşak portal açan bi tabanca ne kadar bilimsel temelli olabilir... sırf ofansifliğine ve senaristin önüne gelene giydirmesine ve bunu gayet zeki bir şekilde yapmasına ve her karakterin ayrı ayrı itici olmasına rağmen harika bir dizi olmasına borçluyum sevgimi. başlamayan varsa s2e4 kişisel favorim. bakıverin.
devamını gör...
netflix'ten heyçdi erişilebilen çizgi dizi. diğer yaşam formları üzerinden yaptıkları modern toplum eleştirileri hariquelade. kara mizahı doğrusuyla birlikte vermesi sebebiyle aşırı sert bi şey değil. bazen duygulandırabiliyor bile.* bu açıdan bir south park kadar kopuk değil, daha derli toplu. neredeyse bir aile kara mizah çizgi dizisi. ama böyle yeni evlenmiş, 20'li yaşlarda, henüz çocuk sahibi olmamış aile, çift her neyse.

her bölümün sonunda yazılar da geçtikten sonra 1 dk'lık bir bölüm var. bunu diziyi bitiren kardeşim bana ikinci sezonun yarısında söyledi. 1,5 sezonluk o sahneler bende yok yani şu an. bi ara tek tek girip izlemem gerekicek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar