ricky gervais

özellikle geçen seneki altın küre ödüllerindeki sınır tanımayan esprileriyle gündeme gelen ingiliz stand up'çı, komedyen. değişik bir tarzı var ve oldukça başarılı.
devamını gör...
ingiliz komedisi zaten muhattabına hitap eder, bi'de bu adamın nasıl desem daha ateist bi tavrı var* o yüzden biraz sınırları zorlayıcı olabilir, ama 1-2 videosunu izlediyseniz artık onun sonu gelmiyor. güldürüyorum ama dibine kadar da eleştiririmi, o kadar göstere göstere ve çekinmeden yapıyor ki sırf bu dürüstlüğü için bile taktir ediyorum. golden globe'u ilk sunduğu yıl bir daha kesinlikle sana sundurmayacağız diye diye adama 3 kez sundurdular ve adam bunun o kadar geyiğini yaptı ki efsane oldu gözümde.
devamını gör...
the office dizisinin orijinal ingiliz versionunda patronu oynamış olan başarılı ingiliz komedyen/aktör/yazar/müzisyen/sunucu vb.. hatta doğru hatırlıyorsam aynı dizinin nispeten daha başarılı olan amerkian versionunda dengi olan patron ile buluştukları hoş bir bölüm var idi. şu an yine kendi yazdığı ve yönettiği derek adlı dizide oynamaktadır.

--- alıntı ---
ayrıca "dinden nefret ettiğim için dindarlardan nefret ediyor olduğumun söylenmesi kanserden nefret ettiğim için kanser hastalarından nefret ediyor olduğumun söylenmesi gibidir" demiş. breh breh. çok ayıp.
--- alıntı ---

edit: "bence insanlar ateistlerden nefret ediyor çünkü biz onlara filmin sonunu söylüyoruz" da demiştir. diyor efenim durduramıyoruz.
devamını gör...
10 ocak'ta yapılacak 73. altın küre ödüllerini sunucak olan ingiliz komedyen. e artık zamanı gelmişti 68. altın kürede yaptığı sunumu belirli aralıklarla izleyip ezber yaptığım doğrudur. güncellenmiş son sürümünü beklediğimiz şu günlerde açıp bi'kere daha izledim tabiki . ama ben size ödül vermeye çıkıp bir sene önce kazandığı emmy'sini steve carell'dan acımasızca geri almasının linkini vericem: iş bu link jon stewart içerir, resmen cherry on top.
devamını gör...
bunun bir filmi var; özetle ölümden dönüyor fakat bu süreçte, ölmüş ama yerel bir berzaha sıkışmış ruhları görüp muhatap oluyor. uzun süre de yardımcı olmuyor, acayip bencil bir karakteri canlandırıyor. ben kendisinden çok şey kattığını düşünüyorum ve sevmiyorum kendisini.

o da çok üzgün ama yapacak bir şey yok.
devamını gör...
golden globe'daki konuşmasıyla birden ünü bir buçuk katlandı. holywood a giydirdi deyû. halbuki adam zaten kara mizahçı. stand uplarında çok daha ileri gidiyor ve kendine de giydiriyor. "cesur adam nası soktu ama lafı hepsine"lik bi şey yok. adam ekmeğinde. bu eleştiriyi yapacak kişi olmadığının da farkında.

ayrıca stand up'ını izleyince cem yılmaz'ın bir şeyleri arakladığı sonucuna vardım. çünkü ya o arakladı ya bu. bariz benzerlikler var hem tema hem sunum açısından. neyse olur öyle.
devamını gör...
sosyal medyada gördüğüm kadarıyla sjw tayfası tarafından nefret edilen biri. zira bu gün izlediğim humanity standup'ında da ''bir erkek ben kadın gibi hissediyorsam kadınımdır diyorsa, bende kendimi şempanze gibi hissediyorsam o zaman şempanzeyimdir'' dedi. baktım da twitterda bir tek çarmıha germemişler.
devamını gör...
çok komik ve zeki bir adam.

ama bazen lafının sınırı yok.

ofansif mizah dediğin zaten sosyal mecraların aktif kullanımından sonra iyice azaldı.

o yüzden bu ara işi zor.

ha bunları kafasına takıyor mu? hayır.

en son emmy ödül töreni konuşması baya sağlamdı yalnız.
devamını gör...
after life ın starı. kara mizahı, şakaları gayet başarılıdır. kişisel insta hesabında içip içip o güzel kafayla döktürüyor gibi paylaşımları var.
adamda hem muziplik hem de iki dk sonra çok fena hüzne gark olma potansiyeli var. belki after lifedaki rolü sebebiyledir. iyi oyuncu vesselam.

şuraya da hitlerli charlie chaplinli bişi koyalım.


https://www.instagram.com/p...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar