rıdvan dilmen

#spor  #özgürler 

boluspordan fenerbahçeye transfer olmuş, oynadığı dönemin yıldızları arasında yer almış ama geçirdiği sakatlıklar nedeniyle uzun süre futbol oynayamamış ekis futbolcu. şimdi ki yorumcu.
devamını gör...
tanju çolak'la birlikte, çocukluğumun efsane oyuncularından.bu ikili eski bir doğu almanya maçında karşılıklı birbirlerine gol attırıp macı kazanmamızı saglamıslardı.
devamını gör...
fenerbahçe puan kaybı yaşamadıkça objektifliğini koruyabilen fakat fenerbahçenin tökezlediği haftalarda sinirlenen ve özellikle fenerbahçe maçlarını yorumcu olarak değil taraftar olarak yorumlayan eski futbolcu.

üyelerinin hepsinin galatasaraylı olduğu ailemle birlikte severek izliyoruz, bu çizgisini hiç bozmasın istiyoruz.
devamını gör...
fenerbahçede oynamış, önüne topu alınca kimse durdurmamış, bana keşke galatasaraylı servet'in, dilmen'in top koşturduğu zamanlara yetişseydi dedirtmiş eski futbolcumuz. åžimdide ntv'de spor yorumcusudur. ses tonu iyidir.
devamını gör...
cocuklugumun futbol kahramanlarindan fenerbahceli olmamin bir numarali nedeni,trabzonlu yesic tarafindan sakatlandiginda cocuk aklimla agladigimi hatirliyorum..
devamını gör...
galatasaray formasi icinde gordum kendisini ve tarihe, ideolojilere, dunya goruslerine bakisim sarsildi biranda. buyrun:

http://www.zaman.com.tr/hab...

catli ve ocalan' i yanyana gosteren gudik fotomontaj fotograflar bile, ataturk' un 2500 kral ve 7000 sultan arasina bir yildiz gibi parladigi resim bile bu kadar etkilememisti beni halbuki. biri buna bisey yapsin. besiktasliyim ve yarin oburgun ibrahim uzulmez'i real madrid formasiyla gorsem bu kadar sok olmam. olamam.
devamını gör...
1962 aydın nazilli doğumludur. 12 yaşında babasını kaybetmiş, ağabeylerinin desteğiyle futbola başlamıştır. çocukluğumun yıldızı, türk futbol tarihinin en popüler oyuncusu; hiç kimse o ve tanju çolak kadar futbolla ilgisi olmayan yaşlı kadınlara bile adını duyuracak kadar popüler olmadı. şeytan lakabını sevmediğini ve kendisinin adının bir melek adı olduğunu her fırsatta vurgulamıştır. ortaokuldayken bir arkadaşımı işletmek için rıdvan hacca gitmiş ve ondan sakal bırakmış şakasını uydurduğum, sonra da bunu okulda herkesten duyduktan sonra benim bile inandığım şakanın başkahramanı.
devamını gör...
futbol yorum ve analiz işini en iyi kıvıran kişilerden. büyük çoğunluğun hemfikir olduğu bir şey var ki, türkiye'de futbol yorumu rıdvan dilmen'den dinlenir. bu boyutta bir alternatifinin olmayışı üzerindeki "ağırlığı" hafifletmiyor tabiiki.
maç biter ve ntv'de, ntvspor'da rıdvan dilmen başlar...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar