risale-i nur külliyatı

kur'an - ı kerim ile birlikte okunduğunda tamamlayıcı olan üstad bediüzzaman eseridir.dili birçok kişiye göre ağır gelmektedir.bu da günümüz türkçesinin iyice cıvıklaşmasından ve özünden kopmasından kaynaklanır(örn: slm, nbr, iii, s.a , a.s. ... v.s gibi )

en önemlisi ;bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak yanlıştır.
devamını gör...
ilk okuyanlara başta sıkıcı gelen ama devam ettikçe kendini açan, açıldıkça insanın ufkunu genişleten, insanın kendini şanslı hissetmesine neden olan muhteşem eser.
devamını gör...
nurcu ablalarin 'ama anlamiyoruz ne yazdigini' hoynkurmelerine karsin 'olsun anlamasaniz da okuyunuz faydasi olur zamanla anlar hale gelirsiniz' gibi sacma ve akillara zarar bir aciklamalari vardir.
devamını gör...
ilk başta anlaşılmasa da okudukça gerçekten anlaşılıyor. sanki Allah okuyanın kalbine ilham ediyor. Allah herkese anlamayı nasip etsin. risaleler bu asrın iman meşalesidir.
devamını gör...
çok değerli tefsir ve mantık şualarını barındıran bir eserler topluluğudur. yalnız bazı arkadaşların kur'an okumamalarına " risale kur'an ın tefsiridir" şeklinde yanlış bir savunma yapmalarını gerektirmez. eminim bugün said nursi ye risale okuyan kuran okumasa yeğ midir diye sorulsa kendi ifademle bize şöyle derdi "hiç cismin kendi ile aynadaki zahiri görüntüsü bir tutulur mu?"
devamını gör...
bazı cemaatlerin kur`an yerine okudukları, bir eserdir..buna tefsir denilsede aslında tefsir olma özelliği yokturâ…çünkü bütün bünyesinde sadece 300 kur`an ayeti bulunmaktadır..içerisinde birçok gramer hataları vardır..sohbetlerde sadece bazı bölümleri okunur..sohbetlerde okunmayan bölümlerde islam`ın tevhid inancına aykırılıklar bulunmaktadırâ…nurcular tarafından kutsanmaktadır..
daha geniş bilgi için bak:

http://www.tevhidnesli.de/S...
devamını gör...
nurcuların meşhur kırmızı kitapları... ne yazık ki her sohbetlerinde kuran-ı kerim'in tefsiri dedikleri bu kitapları yüce kitabımızdan daha çok okurlar... birde ablalığa, abiliğe terfi eden mini minnacık insan evladları tarafından saçma sapan örneklerle sohbeti dinleyenlere açıklamasının yapılması yok mu, insanı çileden çıkarır bu durum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar