rıza çalımbay

fb taraftarının babasının kapıcı olmasıyla alay ederek,hakkında"rıza efendi,2 ekmek 1süt" pankartını açtığŸı teknik direktördür.
devamını gör...
beşiktaş'ın atom karıncası.1. lig tarihinde en çok forma giyen beşiktaş'lı oyuncu. futbol yaşamı byunca sadece beşiktaş'ta forma giydi. kaptanlık yaptı. 16 sene a takımda forma giydi. 16 sezonda 6 lig, 3 türkiye kupası, 4 cumhurbaşkanlığı kupası, 1 başbakanlık kupası ve 6 tsyd kupası kazandı.
1996'da ayrıldığı beşiktaş'ına vicente del bosque'den sonra teknik adam olarak geri döndü. yıldırım demirören'in kurbanı oldu. şu anda eskişehirspor'u çalıştırmaktadır. elbet bir gün yuvasına geri dönecektir.
devamını gör...
alınan paranın karşılığıdır rıza çalımbay denince akla gelen
dürüstlüğün simgesidir akla gelen çalımbay denince.
ve ben o ismi duyunca aklıma gelen bir başka şeyde saygıyla ayağa kalkıp önümü iliklemek.
daha başka ne denebilirki.
devamını gör...
tolunay kafkas'tan sonra türkiye'nin en overrated teknik direktörü. eskişehirspor gibi bir şehir takımının hak ettiği sıçramayı yaptırması neredeyse imkansızdır.
devamını gör...
fener taraftarının terbiyesizliğini ertesi hafta kapalıda açtığımız pankartla sarakaya almıştık ''siparişiniz geldi, 2 ekmek , 1 süt, 4 gol'' yazdıraraktan beyaz beze... o değilde bu gün ajanslara önce eskişehirspor'dan kovuldu haberi düştü, şimdi de yalanlama yapılıyor haberlerin gerçeği yansıtmadığı söylenerek, durumu merakımdır an itibariyle...
devamını gör...
12.
1963 sivas doğumlu, beşiktaşlı eski futbolcu ve teknik direktör. fakir bir ailenin çocuğu olarak zor şartlar altında yaşama başlamıştır. 12 yaşında altyapısına girdiği beşiktaşımızda 1980 yılında profesyonel olmuş ve 1996 yılında jübile yapana dek beşiktaşta oynamıştır. o formanın hakkını onun gibi layıkı ile verebilen bir başka bjk'lı oyuncu daha gelmemiştir ardından. adı telaffuz edildiğinde akla ilk gelen kaptanlık, disiplin ve saygıdır. sınırsız azmi ve enerjisi ile kendini çalıştığı tüm hocalara sevdirmiştir. asıl mevkisi sağ açık olup, her gelen hoca onu farklı yerde kullanmıştır. o da her mevkide aynı başarıyı tekrarlamıştır. chrsitoph daum onu sağ çizgiden alıp, o yıllar adı daha yeni duyulan ön liberoya koymuştur. ama gökhan keskin ve recep çetin'in sakatlıkları yüzünden daum'lu yılları sağ bek ve liberoda geçirmiştir. elbette başarılı olmuştur. beşiktaş tarihinin 494 maçla en çok maça çıkan oyuncusudur. 41 gol atmış 37 kez milli olmuştur. futbolculuk kariyerinde 6 şampiyonluk, üç türkiye kupası ve dört cumhurbaşkanlığı kupası vardır.
devamını gör...
kalitesiz bir teknik direktördür. futboldan zerre kadar anlamayan futbol fanatikleri tarafından 4-3'lük yenilgimiz sürekli olarak adamın kaliteli olduğu şeklindeki abuk teze argüman olarak kullanılmaktadır. halbuki o maçta fenerbahçe hem gol pozisyonu hem şut hem korner hem isabetli şut hem topa sahip olma istatsitiklerinde kargayı sinek gibi ezmiştir. ama sonuca odaklı kafalar rızayı göklere çıkarmışlardır. rızanın tek başarısı http://30.dk'da kanatlardaki oyuncuların yerlerini değiştirmeyi akıl edebilmesi olmuştur. tabi yanlış kanatta yanlış oyuncu ile maça başlamak rızanın hatasıdır ama bu hiçbir şekilde bahsedilmeyen bir konudur. denizlispor'da kazandığı uefa başarısı da kendi başarısı değildir. denizli o maçlarda rakibini ezmemeiştir. bu ülkedeki taraftarlar arasında "ille de yerli hoca,ille de yerli hoca" şeklindeki obsesif zihniyet hakimdir. halbuki dünya çapında birkaç tane yerli hocamız vardır. onlar da kesinlikle yılmaz vural,fatih terim vs. değildir.
devamını gör...
16.
fenerbahçe taraftarının iğrenç bir şekilde * "rıza efendi 2 ekmek 1 süt" pankartına maruz kalan sivasspor teknik direktörü.

--- alıntı ---

sivasspsor'un hocası rıza çalımbay'ın babası bektaş çalımbay, kadıköy'de açılan iğrenç pankartla ilgili tam 6 yıllık suskunluğunu şampiyonluk maçı öncesinde bozdu.

--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
muhabir kadın: (2 dakika röportaj yaptıktan sonra) peki rıza, ama kısa bir aramız var, ben seni bırakmıyorum... rıza çalımbay: bırakma!
devamını gör...
o değil de bu tertemiz anadolu evladının babasıyla ilgili o kadar alçakça söylemlerde bulunuluyor ki, sanırım bu işin altında başka bir iş var.

onun babasına sataşanlar belki de onunla baba bir ana ayrı kardeşlerdir. *
devamını gör...
kendisine o lafı edip sözde aşağıladığını düşünen galatasaray kimliğine, duruşuna yakışmayan Serdar Eder derhal istifa etmelidir.

ayrıca konuyla alakalı oğuz altay (ultraslan) şu açıklamayı yapmıştır:


--- alıntı ---
Galatasaray, Sivasspor arasında Türk Telekom Ali Sami Yen spor kompleksi stadında oynanan maçta, Galatasaray sicil kurulu başkanının vermiş olduğu talihsiz söylemleri üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz, bulunduğu makamın önemi ile tamamen ters düşen bu tutum ve söylemlerini kınıyoruz.

ultrAslan olarak büyük bir özveri ile uzun zamandır tesis etmeye çalıştığımız edepli ve huzurlu ortama aykırı olan bu tür davranış ve söylemleri kabul etmemiz söz konusu değildir.

Bu vesile ile Rıza Çalımbay ve Sivasspor camiasına da özürlerimiz iletmeyi bir borç biliriz

Galatasaray makamlarının ağırlığını taşıyamayan, gerektirdiği duruşu ve söylemleri sergileyemeyen sorumluların gereğini yapmasını bekliyoruz.
--- alıntı ---


oğuz altay
ultraslan başkanı
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar