çok gerekli olmadığı gibi büyütülecek bir şey olarak düşünmesem de bazı resmi kurumların bu ibareyi taşıması gerektiğine inanıyorum. manasız manasız facebook adına tc koymak gibi bir şey değil ki bu. resmi ve devlete bağlı bir kurum sonuçta. başında tc ifadesi bulunsa çirkin mi durur?
devamını gör...
dört yıl boyunca almanya'da göçmen bir türk olarak yaşadım. bu süre boyunca okuduğum devlet okulunda ülkenin kurucusu, bayrağı ve marşıyla ilgili hiçbir emareye rastlamadım. ülkede tartışmaları döndüğünde şunu düşünmüştüm hep, orada yaşadığım yıllarda her sabah sıraya girip "ne mutlu almanım diyene" demek zorunda kalsaydım ne hissederdim?

milliyetçi olmak, vatanına bağlı olmak böyle bir şey değil işte... ne o t.c. ibaresi ne de tüm o okul kitaplarının başına basılan bayrak, hitabe her neyse, bir şeylerin göstergesi değil... almanlar daha mı az milliyetçi bizden yani, daha mı az vatanlarına bağlı? aksine öyle milliyetçiler ve ülke bilincine o kadar sahipler ki... hasıl-ı kelam insanların yüreğine işlenmeli bazı şeyler, resmi dairelerin panolarına değil... öbür türlüsü sloganik ve içi boş olmaktan öteye gidemiyor maalesef.
devamını gör...
gerekçe olarak, “eskiden olmaması ve t.c. ibaresinin siyasallaşması” gösterildi.

sanırım özellikle rize seçilmesi bir deneme sürümünü gösterir nitelikte. bakalım nabzı yoklayalım gibi düşünülmüş olabilir. amaaa

ulan dallama türkiye cumhuriyeti bu ülkenin resmî adı. ne gösterirse göstersin koyacaksın o ibareyi. hayır türk cumhuriyeti olsa anlarım kısmen ama degil. gayri türkiye cumhuriyeti yazısından da rahatsız olan çektirsin gitsin bu ülkeden zaten. çünkü o kadar rahatsızlık boyutu artık kimin irkci olduğunu bariz gösterir.

Hain tc
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar