rize

trabzon'la kanlı bıçaklı kent.

vatana hayırlı adamların numunelik de olsa bulunup bulunmadığını merak ettiğim memleket. çıkan ünlüler ile değerlendirilmesi hâlinde trabzonlular'a hak vermemek elde değil.
devamını gör...
türkiye sınırları içinde bulunan ve trabzon ile kanlı bıçaklı olmayan ilimizdir. iki ayaklı ayısı ve çayı meşhurdur. doğal güzellikleri ile meşhurdur ayrıca.
devamını gör...
1. insanları kesinlikle dışardan geleni sevmezler, zaten dışardan gelenler sap gibi bellidir klasik rize halkının yanında.
2. çarşıda dolaşmak, yemek yemek, berberde traş olmak dahil heryerde taciz edilirsiniz. nede olsa yabancısınız. kimse sıcakkanlı davranmaz.
3. bekiroğlunda bi porsiyon sade döner ve ayran 1o ytl den fazladır bırak tıka basayı.
4. sebze meyve fiyatları türkiyenin her yerinden pahalıdır.
5. 61 plakayı hiç sevmezler, huyundan midur suyundan midur bilunmez.
devamını gör...
halkına karşı ne pozitif ne de negatif duygular besleyemediğim hoş yeşil güzel ilimiz.

sürekli olarak memleketteki angutların şabalak şubalak espirilerine günah keçisi olan ilmizdir.yazık lan yapmayın ayıptır.adamlar kendi alemlerinde mutlularsa sana ne bana ne...manyağın biri arabasıyla üst geçitten geçmiş.bana ne.dinlenme tesisleri 500 m geride diye tabela varmış.hakket bize ne.

tabzonlularla anlaşamıyorlarmış.al birini çal ötekine.
devamını gör...
oflularla birkaç yılda bir düşük yoğunluklu çatışmaya girenlerin yaşadığı il. 1. dünya savaşında ruslara tek mermi atmadan teslim oldukları için oflular tarafından sevilmeyen insanların şehridir. ayrıca ofluların kırmızı g.t dediği insanların şehridir. rivaye göre, ruslara teslim olan rizelilerin zıpkalarının, ademler arasında kase de denilen oturma bölgelerine, diğer insanlardan ayırmak amacıyla rus askerlerce kırmızı boya sürülmesiyle bu adı almışlardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar