robin van persie

1983 doğumlu hollandalı forvet.

arsenal'de oynuyor. geçen sezonun sonlarından şu ana kadar geçen dönemde futbol hayatının en verimli dönemini yaşıyor.
devamını gör...
hollanda futbolunun en parlak gençlerinden biri. hem kanatta hem forvette göz dolduruyor. 2006 dünya kupası’nda da hollanda milli takımı’nda görev alan van persie, faslı eşiyle evlenince müslüman olduğunu açıklamıştı.
devamını gör...
müslüman bir hanımla evlendiği için müslüman olduğu sanılan futbolcu. son dönemde sözlükte de bahsi geçmeye başlayınca bir araştırayım dedim.

dini ile ilgili kendi açıklaması şu şekilde:

--- alıntı ---

that’s not true. i am not a muslim nor a christian, nor jew. i have bred freely. if you want to be a muslim, it must come from the heart… i believe in myself. i would not [convert to islam] just to please my wife.

--- alıntı ---


yani diyor ki "ne müslümanım ne hristiyan ne de yahudi. müslüman olmak istediğinizde bunun kalpten gelmesi gerekir, sadece eşimi memnun etmek için müslüman olmam."
devamını gör...
vestham maçında sol ayağını daha iyi kullanan bir futbolcu olarak topu sol ayağından sağ ayağına çekip uzak köşeye temiz bir vuruş ile gol atmış hollandalı...

gol olur olmaz aklıma bizim almeyda kamyonu geldi..bu kamyonun topu sol ayağıyla düzeltip sağ ayağıyla gol atmasını beklemek dünyanın cennet gibi bir yer olmasını beklemek kadar imkansızdır herhalde..
devamını gör...
bunu futbol menajerinde takımıma aldım 45 maçta oynattım 2 gol attı sonra ölene kadar takımdan kovmadım hiç oynatmadım da. fenere gelse galatasaraya bi maçta 10 gol atsa gene de sevemem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar