robot süpürge

bizim evlerde pek işe yaramayacağını düşündüğüm süpürge. tabi süpürgenin bir suçu yok bu durumda. suç tamamen evi eşya ile doldurma meraklısı hanımlarda. eşyadan biz yürüyecek yer bulamıyoruz makina nasıl gezinsin de süpürsün.
devamını gör...
(bkz: i have a dream)

istiyorum ki evin içinde mini mini dolansın. paspas modu ile neşemize neşe katsın. şapşik şapşik sağa sola çarpsın.
ortalama 1500-2000 lira ücreti var tabi üst sınırı çıkar daha. yok wifi bağlantılı, yok hafızası, pil ömrü vs. 1 saatlik pil ömrü, 25 metrekare falan diyorlar da birkaç tur döndürürsek evi toptan çıkarır zaar. ama o paraya bosch'dan filtresiz süpürge alırım aynı fiyat. çok aşırısı param olsa bunu da alırım yalan yok.
devamını gör...
bunu okuyunca aklıma eskinin fakir markasının süpürgesi geldi. o zamanlar kapı kapı ev ziyareti yaparak satış yapmak vardı. bir süpürgesi vardı, hem yıkama, hem süpürme. her evde olsun isterdik ama pahalıydı. ama süpürge ağız kısmı böyle robotik bir şey. halıyı bir çekerdi ooff. ne övülürdü, ruhuma işledi. bana göre asla yerini başka süpürgeye bırakamayacağım robot süpürge odur.
şöyle bir şeydi.
(star wars r2-d2 roboto gibi değil mi ama)


ama tabii nerdeeee. eskinin robotu oldu sana ufscık, kendiliğinden çalışan, uzaktan kumandalı, sensörlü, programlanabilir, merdiven köşeleri algılayabilir, engel algılamalı, zemin temizliği için uv ışınlı falan robotlar yapmışlar. ben yokken evi silsin, süpürsün. ohh ya.
teknoloji korkutuyor. alttaki ürün xiaomi marka.

ama ben tabi eskinin markası FAKİR için buyrun:
devamını gör...
uzun zamandır araştırma yapıp, 3 gün önce xiaomi marka bir robot süpürge aldık. dün gece ilk kez deneyimledik. adını asuman koyduk.

asuman müthiş çalışıyor, hiç yorulmuyor, özellikle evinde hayvan besleyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum . telefondan ayarlıyorsun,asuman tüm evin haritasını çıkarıp, bir güzel yıkıyor siliyor süpürüyor.

canım asuman...

tanım : her eve lazım olan ev elektronik eşyası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar