roman karakterlerinin umarsızca baş çevirme hareketi

edebiyat emekçileri bu umarsızca baş çevirmeden sağlam ekmek yemiştir. özellikle afedersiniz rus roman karakterleri bu umarsızlığın dibini ekmekle sıyırmıştır.

-----------------------------------------------------------**------------------------------------------------------------------

vladimir, nastasya'nın durgunluğunu fark etti ve ona seslendi:

- bu akşam matineye gelecek misin ?

nastasya, umarsızca başını diğer yana çevirdi ve cevap vermedi. vladimir, bu soğuk davranış karşısında umarsızca başını konsola çevirdi. konsolun üstünde duran viski şişesine yürüdü. viski şişesi kendisine gelen vladimir'i görünce umarsızca başını aynaya çevirmek istedi ama başaramadı. "olsun her şey de vardır bir hayır " diyerek vladimir'in kendisinden nemalanmasını bekledi.

--------------------------------------------------------------**-----------------------------------------------------------------

bu bohem tavırlar, aristokrat davranışlar kitaptan soğutur adamı.

tamam dünyanın her tarafında okunan bir roman karakteri olabilirsin ama nedir abi bu her harekete umarsızca baş çevirme merakı ?

sosyal statüsü, karakteri nasıl olursa olsun bir roman karakteri oluşturuyorsan umarsızca baş çevirmeyi bilecek kaidesi ?

romana iki cümlelik katkısı olan terzisinden, manavına hepsinde umarsızca baş çevirme merakı, gadasını aldıklarım.

ahdimdir bir gün roman yazarsam hiçbir karakter umarsızca baş çevirmeyecek. ne bileyim, umarsızca kulak memelerini titretecek, umarsızca dilini dirseğine değdirmeye çalışacak ama baş çevirmeyecek. hakikatten ayıp.
devamını gör...
umarsızca baş çevirme hareketi nedir?

romandaki bu tür tasvirlerde iki dakika durup düşünmenize sebep olacak hareket:

a. kafasını çevirip Allah Allah tarzında salladı
b. karşısındakini dinledikten sonra yine olduğu yöne bakmayı devam etti
c. banane olumm, şeklinde burun tüttürdü.
d. boşluğa bakıp gözlerini devirdi.

hangisi lan?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar