romantik islamcılıkta gelinen son durum

ilahi ya da şarkı adına ne denir bilemiyorum ama klibiyle tam olarak Allah akıl fikir versin dedirtip, sakalı şalla silme romantizmini aratmıştır... fazla söze gerek yok, görüyorsunuz... (link: ::)
devamını gör...
düşürülen mendilin yerini tespihin aldığı durumdur. okulda flörtleşmenin yerini camide namaz aralarında flörtleşme almış gibi gözüküyor. klipten anladığım bu. hani şu abdest almak için yarışan çiftler temalı klipler de bekliyoruz.
devamını gör...
önce insanlarımızı konunun ciddiyetini anlatmalıyız ki bu saçma şeyleri islamla yumuşatmaya çalışmasınlar.normal olan toplumsal ilişkilerimizde dini araç edinip ayrışmış bir grup oluşturmak (bkz: romantik islamcılık).

tabii ki romantizm normal bir şey.herkesin yaşama hakkı var.ama bunun din ile göze batması yılışık ve garip bir şey.müslüman kimliğine biraz sıkıntı getiriyor ister istemez.
devamını gör...
işin kötü yanı şu klibi gerçekten beğenerek izleyecek, hatta sosyal medya hesaplarında paylaşacak insanlar var.
ama üzerinde çok durmaya değmez. kişinin zeka seviyesi ve bilgi düzeyi beğenilerini belirliyor.
en iyisi herkesi olduğu gibi kabul etmek.
devamını gör...
kız namaz kılan erkeği kesiyor, hmm. nereye gidiyoruz yahu.
devamını gör...
balayında umre yada hacca gitmekle yarışır hepsi.

sonra kabenin önünden karısına çiçek vermeler filan, romantik anlar..

ben bilemiyorum cidden!

devamını gör...
konu için söylenecek çok şey var, o yüzden konuyu bir kenara bırakıp klipte kafama takılan iki şeyi sormak istiyorum.

"ben senin değil güzelliğine, vuruldum Allah deyişine" denmiş de sanmıyorum. şimdi çocuğun eli yüzü düzgün Allah için, öyle olmasaydı kız oturup hayran hayran bakmazdı gibime geliyor.

bir diğeri de kız sürekli çocuğu kesiyordu, eyvallah ama çocuk kızı bir kere gördü sadece, en azından klipte öyleydi. hangi ara gitti sevdi de evlenme teklif etti.

kafamda deli sorular..

klibi komik ve gerçek dışı buldum. puanım 4.5. böyle klip çekecek arkadaşlar varsa aranızda biraz daha inandırıcı çeksinler lütfen.*
devamını gör...
dindar gençlik isteğinin neticesi olarak gördüğüm klip. siz açık saçık klipleri izlemeyin, alın bur'da bize uygun olan var, ılımlı ılımlı izleyin mesajı alıyorum buradan. son yıllarda insanların kendilerini dine değil de dini kendilerine uydurmaya çalışmalarının ürünlerinden biri, tehlikeli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar