romantizmi küçümseyen insan

romantizmden anladığı romatizmadır;

duygusal eğilimde yanlış bir şey yoktur. duygu bir ad olarak bile güzeldir. odun bile işlenince sanat eseri olur. işte öyle..
devamını gör...
romantizm şahısa munhasır sıfat haliyle "romantik" fransızca kökenli bir kelime olup osmanlıcası "hayalperest" demektir.
hayal kurmayı küçümseyen bir insana ne denilebilir ki.
devamını gör...
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
e şimdi hayatı daha da güzelleştiren ayrıntıların adıdır romantizm. ama zaten romantizmi yaşayabileceğiniz kişiye sahipseniz yapılmadı diye "ay uy uf aman sen de ne odunsun bıdı da bıdı" gerek yok böyle şeylere. abartmayalım ya. kim bilir karşındaki adam ne düşünüyo ben okulumu bitiricem deee iş bulucam daaa eve ekmek getiricem dee. bir adam bunları düşünüyorsa seviyordur sizi, herkes alır bir demet gül, herkes mum ışığında yemek yer.
devamını gör...
karizmasına ivme kazandırdığını düşünen insandır. fikrine yer yer katılmıyorum değil. çünkü romantizm ile başlayan ve gelişen şeyler gene romantik olarak uçucu oluyorlar. duyguların sabit katsayısı yok çünkü. çok güvenilir bir akım değil romantizm, eyvallah. sıkıntı şurada ki, her şeyin rasyonel olması şart değil. insanın kendisi geçici bir varlık zaten. ben bu romantizm küçümseyicilerini -abi ben hiç televizyon izlemem- cilere benzetiyorum. bir karizma ölçütü olarak televizyon izlememe neyse, romantizm küçümseyiciliği de o işte.
devamını gör...
belkide hayatında hiç romantizme maruz kalmamıştır ve bunu psikolojikman bastırmaya çalıştığı için küçümsüyormuş ve önem vermiyormuş gibi yapan insandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar