saadet partisi seçim videosunda abdullah sevim iktidarı "kibir kulelerinde oturan beyfendiler." diye tanımladığında bazı arkadaşlar söylenenleri inkar edemeyip "ama cehape dönemi" diye sayıklıyordu ya hani, al sana kibir kulelerinin en tepesinden söylenen bir cümle. yahu bu nasıl bir tahammülsüzlük inanılır gibi değil ya verilen cevaba bak. bu ne çeşit ne mide bulandırıcı derecede bir kibir ve tahammülsüzlük.

devamını gör...
tamamı 28.00 dan itibaren izlenebilecek konuşma. öğretmenin ne dediği tam anlaşılmıyor ama erdoğan 'ın söylediği biz o kadar yapamayız bu sene 20 bin öğretmen alacağız diyor. bir siyasetçinin yapamayacağı bir şeye tamam dememesinden daha normal ne var acaba?

edit: video zamanı düzeltildi.

devamını gör...
aslında mesele ne sebeple söylediği değil, bir başkasına taş atacağım derken orada bir insanın idealiyle alakalı bir isteği, alaycı bi dille ona geri iade etmesi. yapamayacağı şeyleri söylemiyor olması, orada onu izleyen vatandaşı aşağılaması gerektiği anlamına gelmiyor. türkçe zengin bir dil ve “onu şu an için yapamıyoruz” demenin de bir çok yolu var.
devamını gör...
gereksiz bir açıklamadır. kendilerinin torpil pardon referans ile atayacakları daha çok kişi vardır. onlar bir atansın da sonra belki bizlere sıra gelir.
devamını gör...
tayyip erdoğan doğru bir şeyi yanlış üslup ile söylemiş. bir kere öğretmenler her zaman daha çok sayıda öğretmenin atanmasını isteyip atanamıyoruz diye dert yanıyorlar. kardeşim ihtiyaç ne ise o kadar öğretmen alınır. otuz bin ihtiyaç varken yüz bin öğretmen alınmaz ki. daha çok çalışıp atanacaksın bu kadar basit. kpss'den 70 puan alıp da atanamıyoruz demek mantıklı değil

öte taraftan tayyip erdoğan'ın o kıza cevap verirken söylemesi gereken buydu. herkesin içinde, kameraların önünde kılıçdaroğlu yapsın demesi hoş değildi.
devamını gör...
rezalet bir aciklama. ancak sasirtmayan da bir aciklama cunku ornegini cok kez gorduk.

ote yandan;

ihtiyac ne kadar ise o kadar ogretmen alinir, dogru. o zaman ulkenin 30 bin ogretmen ihtiyaci varken neden 100 bin ogretmen mezunu oluyor bu da egitim sisteminin anasini belleyenlerin cozmesi gereken bir konu. esas tartismaya konu olan kisim yani rte'nin uslubu falan zaten rezalet de; ulkede universite mezunu zibilyon tane issiz olmasi da "o kadar ihtiyac var vs" denilerek iktidarin sorumlulugunu uzerinden atabilecegi bir durum degil. her yere universite acmakla ovunmeyi bilenler bu durumu da hesap etselerdi. ondan sonra "onu size kilicdaroglu yapar." diye sacma laflar etmek zorunda kalmazlardi.
devamını gör...
"yavrularımız 'ben de üniversite bitirdim.' diyebilsin diye" üniversite üstüne üniversite açan birinin ihtiyaç ne kadarsa o kadar atanır diye kendini taca atamayacağı bir mesele öğretmen atamaları. üslubun kabalığına girmiyorum bile.

düzeltme: başlık tanım uyumsuzluğu.
devamını gör...
bu öğretmenleri atamayacaksak niye okutuyoruz ki?

halbu ki erdoğan da yoksulluktan gelme bir ailenin çocuğu.

köyde yaşayıp asgari ücretli olmayı, emekli olmayı, en az 3 çocuk sahibi olumayı ve bu üç çocuğun her birini türkiye nin bir ucunda okutmayı k.k anlamaz ,siz anlarsınız sayın cumhurbaşkanım.

eğer bu video doğruysa siz resmen " benden de umudunuzu kesin " demiş olursunuz.

gencin yaşı 25 . cepte para yok, babanın dükkanını tekelci firmalar, avm ler, zincir marketler tekeline almışlar.

hayvancılığı patronlar almış.

yaylaklar kiraya verilmeye başlanmış.

işsizin yapması gereken iş memura yan gelir olarak müsade edilmiş.

gencin sevdiği kız iş bulamazsa el olacak.

bu genç liselilerle aynı işi yapmak için okumadı da.

öğretmen adayı gencin çarşıdan evine dönüş bileti yok. acıktığı zaman cebinde bir dürüm yiyecek parası yok. arkadaşına denk gelse ona çay ısmarlayacak parası yok. hatta tuvaleti gelse tuvalete gidecek parası yok.

gencimizin sağlık güvencesi de babasının maaşından kesilir.

yani babayla da arası yok.

iş böyleyken kimi siyasilerin çocukları da sektörden sektöre zıplayarak gözünü doyurmaya çalışır.

keşke sayın cumhurbaşkanım " gençler sabredin! elimizde projelerimiz var. hiç biriniz bekar, işsiz ve evsiz kalmayacak sınız, sizi baba parası yemekten kurtaracağım"
deseydi.
devamını gör...
konuşmanın sadece bir kısmının paylaşmış olmasına rağmen sırf istediğiniz kısım olduğu için artılıyorsunuz. biri çıkıp videonun tamamını paylaşıyor( açıklayıcı olmak için) hoşunuza gitmediği için eksiliyorsunuz. sonradan editlemeye erindiğim için şimdi söyleyeyim; bu tesbit de hoşunuza gitmeyecek ve yine eksileyeceksiniz.
devamını gör...
bir öğretmen olarak, eğitimin e sinden anlamayan ülkeye kıraathane açmayı vaad gören cahil cühelanın anti entelektüellerin biricik aşkı reisten medet umarak yanlış yapmış öğretmen adayı kardeşim. her köşeye bakkal gibi üniversite açarken de bu üniversiteleri okuyup bitiren herkesi atayamayız derken de alkış tutan kitlesi var bu insanın, biraz düşünüp öyle sormalıydı.
devamını gör...
kilicdaroglu ile degil atama isteyen ogretmenle ve turk milleti ile kafa buldugu miting.

iyi espri degil kirici, igrenc, rezalet ve ayni zamanda ulkedeki aklini ve vicdanini kiraya vermis kotu insanlari bize gosteren bir espri. kotusunuz cidden kotusunuz siz. kalbiniz, gozleriniz kararmis kotulukten.
devamını gör...
erdoğanı kılıçdaroğlunu bir kenara bırakalım ama bu eğitim fakültesi mezunları şunu anlasın lütfen; kardeşim üniversite okudun diye devlet senin atamanı yapmak zorunda değil.
bu durum sadece eğitim fakülteleri için geçerli değil. mesela her sene 15 bin hukuk fakültesi öğrencisi alınıyor. bunların tamamı savcı hakim atanacak değil ya.
devamını gör...
türkiye cumhuriyeti devleti cumhurbaşkanı'nın herkesin önünde, öğretmen adayı bir vatandaşına davranış şeklidir. dertli vatandaş dert yanar, talepte bulunur, gerçekleştirilemiyorsa veya olası değilse bile bu şekilde karşılık verilmesi terbiye olayıyla alakalıdır. ananı da al git vakasını hatırlatmıştır. bu şekilde muamele görmek isteyenler, başında böyle cumhurbaşkanı görmek isteyenler de bu ülkedeki seçmenlerin neredeyse yarısıdır. bu yüzden gelişmemiş bir ülkeyiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar