rtük

hep rütük derdim, geçen gün trt 2'de bir haber spikerinin retük dediğini duyunca önce şaşırdım sonra trt diyorsa doğrudur deyip durumu kabullendim. bu arada başkanından tut da bir takım görevlilerine kadar değiştirilecekmiş bu retük.
devamını gör...
aşk-ı memnu ve bir bulut olsam adlı diziler, vicdan adlı film ve dolce gabbana parfüm reklamından sonra şimdi de desperate hausewives (umutsuz ev kadınları) dizisini çok ateşli bulup dizinin bir sahnesinde, bayan oyuncunun iç çamaşırının görünmesi nedeniyle diziyi yayınlayan kanala uyarı cezası vermiştir.

rtük e göre, dizide iç çamaşırları gözüken bayan oyuncu, gençlerin ve çocukların fiziksel zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeledi.

kaynak:
(bkz: uykusuz)
devamını gör...
kafayı dizilerde kullanılan türkçeye takmış devlet kurumu.
tabi dil önemli, ama diğer kanalda lise öğrencilerinin donları tehlikede, hani diyorum, o daha mı az önemli?

-rtük dilimizi kaybettik!
-dur ben hemen listeyi çıkartıyorum, nasıl yaparlar, hemen savunma isteyelim!

-rtük donumuzu kaybettik!
-ya boş veeeer.hem havalar sıcak serin serin! oh oh!
devamını gör...
kanuni sultan süleyman gibi dünyaya kanun ve nizam götürmüş bir islam halifesini küçük düşüren diziye gıkın çıkartamayan kurum. hem de bu milletin dini ve kültürel değerlerini korumayı kendine şiar edinmesine rağmen. suç ne bu dizide ne de bu diziyi yayınlayan kanalda. suç bu diziye yayınlanabilir bandrolü veren rütük te. bu milletin ecdadına söven diziye gıkını çıkarmayan rtük üyeleri ecdadın lanetini bir ömür üzerlerinde taşımaya mahkumdur.
devamını gör...
en yakın zamanda şikayet maili göndermeyi düşündüğüm kurum. televizyondaki dizilerdeki cinsellik içeren sahnelere bir son verilmeli. türk filmlerinde olduğu gibi eğer illa bu sahneler oalcaksa bile ekran karartılması gerisi izleyicinin hayal gücüne bırakılmalı. her şey artık ortada ve bundan liseli ergenlerle birlikte ilkokul talebeleri aşırı derece etkileniyor ve sokak ortasında öğrendikleri şeyleri uygulamaya kalkıyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar