ruh öküzü

+ berkecan biz birbirimiz için yaratılmışız di mi aşkitom?
- emin değilim asudegül, bir kaktüs olarak yaratılmış da olabilirdim...


+ yıllarca saçımı süpürge ettim sana rüknettin karşılığında bunu mu yapıcaktın?
- bi günde sadece süpürge olmadığı ispat etseydin n'olurdu??

+ ruhuuumm... geldiysen lütfen üç kere mööö diyebilirsin?
devamını gör...
kime söylediğinize dikkat etmelisiniz.

- anne sen ve babam ruh öküzüymüşsünüz.
pat, küt, şangırt...
- ama... ama... buyuk turk kucugunun tanımı...sözlük...
- kafamı kırmana ne gerek vardı anne?
- ama... ama... ben dememiştim sözlük demişti anne, tamam, o vazoyu da kafamın sol tarafına geçiriver, elin öyle havada asılı kalmasın.
devamını gör...
ruh ikizi nitelemesinden aparılmış; ruh ikizinin kapsadığı anlamı, kullanıldığı anlam alanına taşıyacak güçten yoksun saçma sapan niteleme...esra elönü de böyle bir saçmalık yapmıştı geçenlerde; eşcinselden aparma eşdinsel diye bir niteleme geliştirmişti güya... aynı türden bir beceriksizlik şimdi bu yapılan şey...o değil de bu eksik nitelemeden espri üretmeye çalışanlara ne demeli, dikkat ettiysen çalışan diyorum, zira ortalama bir espri bile üretmek için kırk fırın ekmek yemesi gerekiyor bu tür çaba sahiplerinin.

son bir cümle söyleyeyim de sözlük yemek yiycem; şimdi esra elönü arkadaşa çakıp, onun gibi kalitesiz nitelemeler yapmak hiç yakışmadı, vallahi yapan için üzülmek lazım...
devamını gör...
"onlar ittifak kursalar dahi, müstahkem mevzilerde olmadıkça ya da sur diplerine saklanmadıkça, sizinle savaşmayı göze alamazlar.kendi aralarında şiddetli bir rekabet vardır; sen onları birlik içinde sanırsın, ama kalpleri darmadağınıktır.bunun gerekçesi de onların aklını kullanmayan bir topluluk olmalarıdır." (haşr 59/14) âyetini akla getiren tamlamadır.
devamını gör...
erkekleri aşağılar niteliği ile cinsiyetci reklam özelliğindedir. ruh ikizi denen kavram "öküz" tabir edilen erkleri de kapsar. öküzlükte ikizlik de bir ikizliktir.
devamını gör...
türk yapımı ruh ikizidir. çünkü; ülkemiz sınırlarında bir erkeğin bir kadına karşı ruh ikizliği yapabilme durumu ancak böyle mümkün olabilmektedir. diğer şekliyle kadına benzemekten korkuyor olsalar gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar