russian doll

1 şubat 2019 tarihinde netflix üzerinden 8 bölümüyle birlikte yayınlanmış bir komedi dizisi.

netflix tarafından dizi'nin hikayesi şöyle anlatılıyor:

"nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar yaşamaktadır. gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve fâni olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir."

russian doll 》rus oyuncağı 》matruşka
devamını gör...
bugün sosyal medyada hızlıca popülerlik kazanan bir yapım. ben ilk bölümüne biraz göz attım. ilgimi çektiğini söyleyemem. yarıda bıraktım.
devamını gör...
aşırı abartılmış bir dizidir. bir defa senaryo özgün değil: (bkz: happy death day). ikinci olarak dizide gereğinden fazla küfür var. küfürsüz olsun veya olmasın değil mevzu. böyle bir kurguda küfür olmaması da gerçekçiliği öldürebilir ama bu kadar fazla küfür de itici olmuş. ölüm şekillerinin bir çoğu da çok yapmacık olmuş; daha zekice kazalar kurgulanabilirdi. neticede mini dizi, az kafa patlatsalarmış keşke. sonuç olarak kötü bir dizi değil ama o kadar abartılacak derecede kaliteli bir dizi de değil bence.

fragmanı:

devamını gör...
beklentimin üzerinde bulduğum dizidir. şöyle canım sıkılınca açar izlerim kafa dağıtmalık bir dizi olarak düşünerek açtım. tabii çok da bir fazlasını bulamadım fakat sandığım kadar da yüzeysel işlenmemiş olması daha çok beğenmemi sağladı. en azından karakterin geçmişiyle ilgili, düşünceleriyle ilgili daha fazla fikir sahibi olabilmemizi sağlıyor dizi.
--! spoiler !--
bu tür konusu olan yapımlara ayrı bir sempatim olmuştur zaten her zaman ve bu dizinin 8 bölümünde de bir geceyi farklı ihtimaller üzerinden tekrar tekrar izliyoruz aslında.


--! spoiler !--

fazla bir şey beklemeyip keyif alayım diyorsanız listenize ekleyebileceğiniz dizidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar